Starší dorost v derby udolal Zlín

Filip Bazala • 24.10.2014

Starší dorostenci v letošní sezoně zatím poměrně tápou, ale v derby se Zlínem dali do zápasu vše a nakonec dokázali i zvítězit. I přes jasnou převahu střel Ševců se nakonec ujaly více vsetínské pokusy. O vítězství Valachů rozhodly dvě trefy ve vlastním oslabení ve třetí třetině. Svěřenci trenéra Čecha tak po šesti zápasech dokázali zvítězit.

ELSD - 15.kolo pá 24.10.15:00
Berani Zlín
2:4(1:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Miko (Padrnos, Peška), 45. Strmiska (Gazda, Miko) – 4. Augustin, 28. Janošek (J. Weintritt, Richter), 57. Janošek (Lainka), 58. Lainka (J. Weintritt). Rozhodčí: Humpolíček – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 60. Střely na branku: 49.16. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.
Berani Zlín: Ling – Padrnos, Váňa, Gába, Kosorin, Procházka, Budil, Gazda – Václavek, Strmiska, Peška – Miko, Mikulec, Krejčiřík – Stiksa, Rezek, Karafiát – Kotek, Dlabaja, Werbik.
VHK ROBE Vsetín: Bechný – Richter, Bártek, J. Weintritt, Augustin, Vítek, Vodák – Abazaj, Toman, Lainka – Humplík, Gharibyar, M. Weintritt – Kostka, Jochymek, Kovář – Janošek.

Zápas začal lépe pro Vsetín, který se zásluhou Patrika Augustina ujal vedení. Zanedlouho mohl při přečíslení srovnat Dlabaja, zívající prázdnou bránu však minul. A tak vyrovnání přišlo až v 6. minutě. Petr Miko se v ponechané výhodě ocitl sám mezi kruhy a puk zasadil přesně k levé tyči. Druhá zásah mohli ševci přidat vzápětí, přesilová hra se jim ale nepovedla. V té měl jen dobrý pokus Strmiska, ale Bechného nepřekonal. A když berani nepotrestali ani špatnou rozehrávku VHK, byl stav po první třetině nerozhodný 1:1.

Budil a Strmiska měli možnost skórovat, když se před nimi zjevila prázdná brána, oba to však zaskočilo natolik, že nedokázali patřičně zakončit. A tak přišel trest. Ve 28. minutě využil početní výhodu Miroslav Janošek, jenž dorazil pokus Jiřího Weintritta a poslal Vsetín do vedení 2:1. Domácí mohli vyrovnat po vyloučení kapitána hostí Lainky, ale Bechného i přes mnoho pokusů nepřekonali. Třetinu zakončil únik zlínské dvojice Karafiát, Krejčiřík, první jmenovaný poslal puk na svého spoluhráče a ten spálil další obrovskou šanci Zlína.

Na začátku poslední dvacetiminutovky se ševcům naskytla 76 – ti sekundová přesilovka 5 na 3, kterou patřičně využil Petr Strmiska. Později šikovně tečoval Peška, puk ale orazítkoval jen horní tyč. V čase 55:35 byl za vyhození puku potrestán Bártek a naskytl tak domácím možnost rozhodnout zápas. Ale stal se přesný opak. 56:15 - Zlínští beci udělali chybu na útočné modré čáře, puk vzal Janošek a do zakončení nahrával Lainkovi, ten sice ještě Langa nepřekonal, ale Miroslav Janošek z následné dorážky už ano. 57:04 - Druhý gól ve stejném oslabení zaznamenávají hosté, konkrétně Petr Lainka. A při závěrečné hře bez brankáře už gól nepadl, Vsetín si tak odvezl ze Zlína tři body.

Zdeněk Čech (VHK Vsetín): "Bylo vidět, že Zlín má kvalitní mužstvo. Tentokrát jsme ale dokázali využít naše šance, což se nám v předchozích zápasech moc nedařilo. Díky tomu jsme byli pořád ve hře, kluci neskutečně bojovali a snažili se dodržovat taktické pokyny. Také jsme dostali jen dva góly, a i proto jsme vyhráli, prostě jsme měli v brance kouzelníka."