Starší dorost uzavřel základní část porážkou

Václav Trávníček • 07.12.2014

Porážkou 2:6 od Olomouce se starší dorostenci Vsetína rozloučili se základní částí. Valaši poprvé kapitulovali už ve 49. vteřině a po zbytek zápasu tahali za jeho kratší konec. Dokázali sice zdramatizovat vedení soupeře 2:0 a 3:1, ale naděje na body definitivně pohasla ve třetí části, kdy Valaši inkasovali další tři branky. Po základní části tak končí s dvanácti body na posledním místě tabulky skupiny Východ a čeká je šestnáctikolová nadstavba.

ELSD - 28.kolo ne 7.12.16:30
HC Olomouc
6:2(2:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 1. Štefka J. (Jeklič), 8. Machálek (Štefka J.), 35. Štefka J. (Marek), 46. Škoda (Metelka, Horák), 49. Štefka J. (Marek), 53. Říčka (Beier) – 33. Augustin (Vítek, Lainka), 40. Rýpar (Weintritt J.). Rozhodčí: Dědek – Kašík, Dopitová. Vyloučení: 9:6, navíc Štefka (OLO) 10 min. [NESP]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 6:2.
HC Olomouc: Pospíšil – Zabloudil M., Kališ, Kolovrátník, Metelka, Beutl, Škoda – Štefka J., Heža, Spurný, Hajšman, Machálek, Jeklič M., Zabloudil Z., Horák, Marek, Říčka, Husták, Beier, Kuba.
VHK ROBE Vsetín: Bechný – Kašpar, Richter, Weintritt J., Augustin, Vítek, Vodák, Rýpar – Abazaj, Toman, Dubnický, Lainka, Humplík, Tydlačka, Gharibyar, Weintritt M., Španko, Jochymek, Kostka, Janošek J.

Starším dorostencům Olomouce stačilo k otevření brankového účtu utkání pouhých 49 vteřin. Po nahrávce Jekliče totiž zakončoval do odkryté branky kapitán domácích Jan Štefka. Svěřenci Jana Tomajka byli na ledě všude o krok dříve, z čehož vyplynula i druhá branka. Štefka se tentokrát převtělil do role nahrávače, jeho pas dokázal v branku proměnit Jan Machálek.

Po uplynutí poloviny první dvacetiminutovky mohl přidat třetí gól do vsetínské sítě Hajšman, ten ale pobídnutí Baiera zpoza branky ke vstřelení branky nevyužil. Valaši se k ohrožení Pospíšila dostávali jen stěží, a tak po první třetině svítilo na tabuli skóre 2:0 pro mladé Kohouty.

Ve druhé třetině převaha Olomouckých poněkud opadla. Na další branku se čekalo až do 32. minuty. Vsetín dokázal bleskurychle využít přesilovou hru, od modré čáry totiž vyslal nechytatelný projektil Patrik Augustin. Jenže netrvalo dlouho a Mora vedla znovu o dvě branky. Markovo nahození nedokázal brankář Bechný udržet ve své moci, puk mu vypadl, a to byla ideální příležitost pro Jana Štefku. Ten pohodlně zakončil a vstřelil svou druhou branku v zápase.

Už to vypadalo, že se Hanáci budou moci těšit z dvoubrankového náskoku i po odchodu z ledu, opak byl ale pravdou. Sedmnáct vteřin před druhou sirénou využil clony před Pospíšilem Kamil Rýpar, jehož rána od modré čáry proletěla až do sítě olomoucké klece.

Starším dorostencům Olomouce netrvalo ve třetině příliš dlouho, aby se potřetí v utkání dostali do tříbrankového vedení. Vyloučení vsetínského Španka potrestal tvrdou střelou od modré čáry Jaroslav Škoda. Přesně o tři minuty později poslal Marek skrz brankoviště nahrávku na hůl Jana Štefky, který završil svůj hattrick, a zvýšil tak už na 5:2 pro svůj tým.

V 53. minutě pak konečnou podobu skóre stanovil Patrick Říčka, který na brankovišti doklepl kotouč za záda Bechného, který kapituloval pošesté v utkání. Závěru utkání byl navíc zpestřen bitkou jako v NHL. Shozenými rukavicemi a helmou vyzval hostující Španko domácího Hežu. Ten se nezalekl a výzvu přijal. Z pěstního souboje nakonec vyšel vítězně domácí borec. Na skóre už se však nic nezměnilo, Olomouc tedy v posledním utkání první části sezóny porazila Vsetín 6:2.