Starší dorost uspěl v Mladé Boleslavi

Radek Bařina • 17.02.2012

V dobré formě se po reprezentační přestávce předvedli starší dorostenci VHK Vsetín. Na ledě Mladé Boleslavi se jim totiž podařilo zvítězit 6:4 a do tabulky skupiny B si připisují další tři body. O úspěchu VHK rozhodla především první třetina, kterou Valaši vyhráli 3:0. Boleslav se sice v dalších minutách snažila o vymazání manka, na menší, než dvoubrankový rozdíl, se ale ani jednou nedostala. Dvěma brankami a asistencí se na výhře podílel reprezentant Martin Kohout.

ESD - 39.kolo pá 17.2.13:00
BK Mladá Boleslav
4:6(0:3, 2:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 28. Marek, 32. Marek (Šulc), 43. Semirád (Marek, Nastoupil), 56. Marek (Šulc, Serbus) - 6. Zuzaník (Kohout, Helešic), 16. Zvonek (Šjafotdinov), 19. Grygar, 29. Zvonek (Šjafotdinov, Neuwirth), 39. Kohout, 52. Kohout (Šjafotdinov, Zvonek). Rozhodčí: Hrubý - Daněk, Hanzlík. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 2:1. Diváci: 68. Střely na branku: 31:35. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6, 4:6.
BK Mladá Boleslav: Bača - Semrád, Natoupil, Kurka, Kochubej, Serbus, Tržický - Marek, Bašus, Šulc, Podsedníček, Pácal, Borovec, Semirád, Pokorný, Brzák, Durdil, Boček, Ďurač.
VHK ROBE Vsetín: Vlach - Žabčík, Zuzaník, Vašíček, Hryciow, Ščotka, Svozílek - Zvonek, Helešic, Stupka, Kuchařík, Forch, Neuwirth, Grygar, Stodůlka, Kohout, Siafutdinov.

Začátek utkání byl poměrně vlažný a zejména domácím se nechtělo příliš útočit, dokud nebyl vyloučen Josef Zuzaník. V přesilovce si však Boleslav nevedla střelecky příliš dobře, přestože měla územní převahu. Po jejím skončení se další minuty hrálo pod taktovkou valašského soupeře, který v 6. minutě zaskočil obranu domácích i brankáře Baču pohotovou ranou z první, o níž se zasloužil Josef Zuzaník. Ihned po vstřelení prvního gólu měli Valaši možnost hrát přesilovou hru, v níž si vypracovali několik slibných příležitostí, ale ta největší skončila na tyči.

Po skončení oslabení dostal Šimon Boček pas přes více než polovinu kluziště a ztroskotal na spolehlivě chytajícím Janu Vlachovi. Střeleckou impotenci domácích posléze hosté potrestali v 16. minutě, když si bruslaři opět nedali pozor na buly, tentokrát před Vlachem, a nechali soupeře ujet přes celé kluziště a úspěšně zakončit. Střelcem druhé branky byl Dalimil Zvonek. Domácí se však se stavem nechtěli smířit, ale jak Jakub Semirád, tak Ladislav Marek nezakončili ideálně. Ke konci třetiny měli ještě možnost hrát v početní výhodě, ale tu nejen že nevyužili, ale nechali v brejku ujet Ondřeje Kuchaříka, jenž zvýšil na 3:0 pro Vsetín.

Po návratu z kabin se na ledě příliš mnoho zajímavého nedělo, dokud nepřišlo další vyloučení, tentokrát Boleslavi. Ve 28. minutě totiž Ladislav Marek oplatil hostům přesnou střelou k pravé tyči ve vlastním oslabení jejich třetí trefu. Avšak hostující celek ani ne minutu poté zvýšil na opětovný tříbrankový rozdíl zásluhou Dalimila Zvonka. Pátou branku mohl ihned poté vstřelit ještě Lukáš Stodůlka, jenž si počíhal na modré čáře, kam mu přišla pěkná přihrávka přes několik hráčů. V rozhodující okamžik mu ale sjel puk z hole.

Ve 31. minutě byla hra na chvíli přerušena kvůli nehezkému pádu jednoho ze vsetínských hráčů po osobním souboji na led. Valachům po této situaci trochu polevila koncentrace a Pokorný toho málem využil. Jenže co se nepovedlo jemu, se ve 32. minutě povedlo Ladislavu Markovi, který poslal kotouč mezi Vlachovy betony. Boleslavi po této trefě narostla křídla, neboť pár vteřin poté zazvonila za Vlachem tyč. Domácí si vypracovali i další šance, jenže svůj elán nedokázali zúročit. Postupem času se ke slovu více dostávali Vsetínští, když nejprve Baču neprostřelil Dalimil Zvonek. Dvě minuty před koncem druhého dějství však Martin Kohout nedal střelou z mezikruží Bačovi šanci.

Na začátku poslední části byl gólman Bača vystřídán Janem Růžičkou a družstvo domácích dostalo brzy možnost hrát přesilovku pěti proti třem. Tu využil Jakub Semirád, jemuž nahrál zpětně od mantinelu do mezikruží Ladislav Marek. Hosté však nechtěli dopustit vstřelení kontaktního gólu, takže se soustředili nejprve na ubránění přetrvávající přesilovky i té krátce poté následující, potom začali o puk s domácími bojovat ve středním pásmu, díky čemuž byla hra značně rozkouskovaná kvůli pukům, jež neustále končily mimo hrací plochu.

Tento styl hry se mění vyloučením Semiráda. Vsetínští v přesilovce sevřeli domácí v pevných kleštích, které povolily až vstřelením branky, o níž se z pravé strany zvednutím puku zasloužil Martin Kohout. Zdálo se, že už bude rozhodnuto, ale domácí se odmítli vzdát snadno. I přes další vyloučení se hnali do útoku a vyplatilo se. Ladislav Marek, jenž zkompletoval hattrick, zamířil v 56. minutě na pravou tyč, od níž se puk odrazil za brankovou čáru, a snížil na 4:6. To domácí nabudilo a Jakub Semirád nastřelil další tyč. Valaši si tento náskok však již pohlídali a neinkasovali ani při boleslavské hře bez brankáře.