Starší dorost nezvládl klíčovou bitvu na ledě Litvínova

Jan Tajzler, Eliška Mrázková • 06.01.2017

Starší dorostenci Vsetína vyrazili k důležité bitvě o záchranu na sever Čech, konkrétně do Litvínova, na který před tímto duelem ztráceli čtyři body. Jedinečnou příležitost přiblížit se právě Litvínovu na dosah jediného bodu svěřenci trenéra Baruse promarnili. Na jednobrankové vedení černožlutých stačil ještě na počátku 2. třetiny odpovědět Koňařík, ale to bylo ze strany Valachů vše. Litvínov pak nasázel do sítě Vsetína dalších sedm tref a dokráčel pohodlně ke klíčovému vítězství. Vsetín čeká hned zítra utkání v Kladně, místním Rytířům se postaví v pravé poledne.

ELSD - 2část/5 pá 6.1.17:30
HC Litvínov
8:1(1:0, 3:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 12. Pech (Dufek, Černohorský), 27. Svoboda (Cikánek, Ineman), 29. Bártek (Dufek), 40. Dufek (Pech, Havlík), 41. Svoboda (Havlík, Ineman), 42. Cikánek (Vopat), 44. Dufek (Vopat), 55. Vopat (Dufek, Bártek) – 21. Koňařík (Klauda). Rozhodčí: Hlinka – Kopáč, Michajličenko. Vyloučení: 2:4. Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1.

HC Litvínov: Kožnar – Žižka, Havlík ''A'', Bártek, Liška, Myšák ''C'', Černohorský, Cikánek – Bartoš, Jouza, Vopat ''A'', Arnold, Dufek, Pech, Ineman, Beran, Svoboda, Berka
VHK ROBE Vsetín: Sachr – Ondračka, Paroušek, Kuboš, Nadymáček ''A'', Pařízek, Klauda – Lašák, Hrňa, Matiaško, Zetocha, Wolf, Jenáček,Kovacs, Koňařík ''C'', Půček, Krupa, Najvar

Do utkání vstoupila obě mužstva aktivně a hra byla už od začátku velmi rychlá. První přesilovou hru si zahrál Vsetín, ale nedokázal ji využít. Za to Litvínov se z oslabení rychle zotavil a v 11. minutě první třetiny Dufek přihrál Patricku Pechovi, jenž neváhal a vystřelil. I hned poté byl vyloučen Klauda. Litvínovští nedokázali taktéž jako hosté zakončit v přesilovce. Domácí sice posílali na bránu jednu střelu za druhou, ale jejich střely neprošly přes výbornou hostující obranu. Ke konci první třetiny už se na ledě nic nedělo a do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

V prvních třiceti vteřinách druhé třetiny vstřelil Vsetín svou první a jedinou branku v dnešním utkání. Litvínovu se nepodařilo dostat do útočného pásma, čehož využil Michal Koňařík, jehož střela se odrazila od horní tyčky brány až za Kožnarova záda. I hned poté měl velkou šanci na zakončení Berka, protože měl před sebou poloprázdnou bránu, jenže jeho střela šla příliš vysoko a skóre se tak nezměnilo. Litvínov však dlouho neváhal a v 6. minutě druhé třetiny se dostal opět do vedení. Přemyslu Svobodovi se chvilku nedařilo překonat ležícího Sachra, ovšem domácí útočník to nevzdal a nakonec zvládl poslat střelu nad hostujícího brankáře. Dvě minuty poté Robert Bártek poslal přesnou střelu do horního růžku brány a poslal Litvínov do dvoubrankového vedení. Ve 38. Minutě druhé třetiny si zahrál Litvínov přesilovku 5 na 3, protože na trestnou lavici usedl nejprve Kuboš za příliš mnoho hráčů na ledě, a následoval ho Půček. Litvínovským se nejprve přesilovka nedařila, jenže nakonec Přemysl Svoboda svou střelou pod břevno překonal Sachra.

Vsetín na začátku třetí třetiny vystřídal brankáře a do brány nastoupil Viktor Chrástecký. Ve 30 vteřině třetí třetiny Přemysl Svoboda tečoval střelu Havlíka, a i když vypadalo, že má Chrástecký situaci pod kontrolou, přeci jenom se dostal kotouč mezi jeho betony do sítě. Během chvilky ještě tečoval Vopatovu střelu Roman Cikánek a Litvínov se tak dostal do pětibrankového vedení. Následoval ještě jeden gól, který vstřelil Josef Myšák. V 6. minutě třetí třetiny měli velkou šanci na zakončení Vsetínští, jejichž střela jemně škrtla boční tyčku, ale do brány se nedostala. Vsetín si ještě před koncem zápasu zahrál dvě přesilové hry, a i když se velmi snažil, ani jednu nevyužil. Ve 14. Minutě ještě prostřelil Chrásteckého Lukáš Vopat a konečné skóre bylo 8:1. Litvínov si tak odnesl zasloužené a velmi důležité 3 body.

Radek Mrázek (HC Litvínov): V utkání se Vsetínem nám velmi pomohlo rychlé vedení 4:1. Ode té doby už jsme měli hru pod kontrolou a dovedli zápas do vítězného konce.

Miroslav Barus (VHK ROBE Vsetín): V úvodu jsme dostali první branku a byli jsme rádi, že první třetina skončila pouze 0:1. Do druhé třetiny jsme nastoupili dobře, protože se nám povedlo dát gól, ale místo toho aby jsme začali dodržovat věci které máme, jsme dostali další tři góly. Ve 3. třetině jsme říkali klukům, že už nemají co ztratit, ale místo toho, aby jsme dali tři góly jsme je dostali.