Starší dorost nestačil na Třinec, prohrál vysoko 3:9

Václav Trávníček • 28.10.2014

Starší dorostenci VHK nenavázali na bodové zisky z posledních dvou kol a v úterý podlehli Třinci na jeho ledě vysoko 3:9. Oceláři utkání zlomili ve druhé třetině, kdy Valachům odskočili na rozdíl pěti branek a de facto rozhodli o vítězství. Za Vsetín se dokázali prosadit pouze dvakrát Michal Weintritt a jednou David Kovář. Další utkání sehraje výběr trenéra Čecha v pátek v Havířově.

ELSD - 17.kolo út 28.10.12:00
HC Oceláři Třinec
9:3(4:2, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Flok (Stuchlík, Mach), 3. Mach (Haman, Poruba), 10. Adámek (Flok, Mach), 14. Poruba (Flok, Hrachovský), 27. Flok (Kaukič), 35. Flok (Mach), 35. Bárci (Sztwiertnia), 54. Haman (Mach, Adámek), 56. Adámek (Kaukič, Janiczek) – 11. M. Weintritt (Kovář, Janošek), 16. Kovář, 41. M. Weintritt (Lainka). Rozhodčí: Mikula – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 6:5, navíc Augustin (VSE) - 5 minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 147. Střely na branku: 40:16. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 7:2, 7:3, 9:3.
HC Oceláři Třinec: Hlaváč – Hrachovský, Haman, Radzienciak, Adámek, Bartko, Janiczek, Roman – Stuchlík, Kaukič, Mach, Flok, Poruba, Bárci, Sztwiertnia.
VHK ROBE Vsetín: Bechný (35. Barvík) – Bártek, Richter, J. Weintritt, Augustin, Vítek, Vodák, Rýpar – Abazaj, Toman, Lainka, Humplík, Gharibyar, M. Weintritt, Kostka, Jochymek, Kovář, Janošek.

Oceláři měli do utkání bleskový nástup a hned od první minuty vedli, když nahozený puk do brankoviště poslal za brankovou čáru Adam Flok. Časomíra nestihla odečíst ani stodvacet sekund a červené světlo za zády Bechného svítilo znovu. Matěj Mach zůstal nehlídaný před brankou hostů a rychle poslal puk pod horní tyč. Když pak byli před brankou hostujícího gólmana tři hráči domácích proti jedinému obránci Vsetína, vypadalo to, že celou akci překombinují, ale nestalo se tak a puk za brankovou čáru doklepl Marian Adámek.

Následně se první branky dočkali také vsetínští hráči. Střelu Kováře dorazil za záda brankáře Třince Michal Weintritt. Najít odpověď na tento gól ale netrvalo Ocelářům dlouho a po krásné individuální akci se prosadil Jan Poruba , tato branka byla zároveň stým úspěšným zásahem třineckých mladíků v této sezóně. Od dalšího inkasování pak ochránila hosty po střele Adámka horní tyč a Vsetín tak znovu snížil, tentokrát v přesilové hře, kdy se před třineckou klec protáhl David Kovář a překonal Hlaváče.

V úvodu druhé dvacetiminutovky došlo k potyčce mezi Hamanem a Kovářem a oba kohouti byli posláni na dvě minuty na trestnou lavici za hrubost. Hra ve čtyřech vyhovovala více Ocelářům a do samostatného úniku se dostal Poruba, byl zahákován, z nařízeného trestného střílení ale neuspěl. O několik minut později už se ale třinečtí mladíci radovali, když v přesilové hře propálil Bechného z mezikruží Adam Flok. Do dobré příležitosti na druhé straně se dostal Abazaj, puk ale poslal pouze nad branku. Adam Flok poté zkompletoval hattrick, když našel mezírku mezi betony vsetínského gólmana a procpal puk do sítě. Neuběhlo ani třicet sekund a hosté inkasovali znovu, když se přesně pod horní tyč trefil Radim Bárci. Po tomto gólu došlo ke střídání brankářů a do branky Vsetína se postavil Barvík.

Do závěrečné periody vstoupili mnohem lépe hosté a brzy zužitkovali přesilovou hru. Nahození Lainky poslal za záda Hlaváče Michal Weintritt. Hráče Vsetína gól vybudil k větší aktivitě, svou převahu ale dokázat nevyužili. Necelých osm minut před koncem pak skončil zápas hned pro dva hráče. Po faulu Augustina byl z ledu na nosítkách odvezen Jan Poruba a zmíněný vsetínský hráč naopak putoval do šatny, když od rozhodčích vyfasoval pětiminutový trest a trest do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. A Oceláři nabídnutou výhodou nepohrdli a prosadili se hned dvakrát. Nejprve pálil přesně od modré Filip Haman a o chvíli později také Marian Adámek, jehož gól uzavřel gólový účet dnešního utkání.