Starší dorost dvakrát vedl, přesto padl po nájezdech

Pavel Tajzler • 09.01.2015

Vsetínský dorost dnes hrál další důležitý zápas o záchranu v nejvyšší soutěži. tentokráte na Lapač přicestoval tým z Mladé Boleslavi, který po většinu času tahal za kratší konec. Přesto se nakonec radoval z vítězství. Ještě tři minuty před koncem však tým z města automobilismu prohrával o jednu branku. Poté však Jan Mašek poslal zápas do prodloužení. To vítěze nepřineslo a tak přišly na řadu samostatné nájezdy, kde byli úspěšnějí hosté. Valaši si tak připisují z dobře rozehraného utkání pouze jediný bod. Dvě branky v zápase zaznamenal vsetínský Adam Toman.

ELSD - 5NS pá 9.1.16:30
BK Mladá Boleslav
3:4sn(2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Toman (Ševčík, Španko), 6. Tydlačka (Humplík), 47. Toman (Lainka) – 30. Skořepa (Řečinský, Rypar), 36. Prokop (Mašek, Planý), 58. Mašek (Dančišin, Mattis), rozh. náj. Marček. Rozhodčí: Vaněk – Bryška, Wesley. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0,2:2,3:2,3:3,3:4.
VHK ROBE Vsetín: Bechný – Bártek, Weintritt J., Augustin, Vítek, Ševčík, Rýpar K. – Abazaj, Toman, Dubnický, Lainka, Humplík, Tydlačka, Španko, Jochymek, Kovář, Janošek, Koňařík.
BK Mladá Boleslav: Krofta (6. Marek) – Řečinský, Mašek, Kalus, Marček, Mlčoch, Mattis – Prokop, Kroni, Vajsejtl, Straka, Vaníček, Rypar P., Kalaš, Planý, Kerda, Skořepa, Veselý, Dančinský.

Valaši vstoupili do utkání velmi aktivně a již v 1. minutě si vynutili přesilovou hru. V té se už po 20 vteřinách prosadil Adam Toman a domácí šli do vedení. Rychlá branka pomohla psychické pohodě hráčů, kteří se dál s chutí pouštěli do útočení a o pár minut později se dočkali druhé branky. V přečíslení dvou na jednoho se pokusil o zakončení Humplík, který neuspěl, ale odražený puk uklidil za záda Krofty forvard Ondřej Tydlačka. Dva rychle střelené góly dokonce vyhnaly z klece Krofta, kterého po zbytek zápasu zastupoval Marek a tektéž se měl co ohánět.

V 11. minutě už se zdálo, že je překonán, ale Toman po přihrávce Španka nedokázal zamést černou gumu do poloodkryté svatyně Boleslavi. Hosté následně zlepšili svůj přístup k utkání a vyrovnali hru. Na svou první větší šanci si však museli počkat až do sedmnácté minuty, kdy byl Planý sám před Bechným, ale skórovat nedokázal. Do konce třetiny se už ani jeden z týmů nedokázal více prosadit a tak se šlo do kabin za dvoubrankového vedení Vsetína.

Tak jak končila první třetina začínala ta druhá. Aktivnějším mužstvem byli Mladoboleslavští, kteří šli tvrdě za vstřelenou brankou. Nejprve ve svých příležitostech postupně selhal Marček a Skořepa, ale druhý jmenovaný dlouho svědomí nezpytoval. V čase 29:35 totiž perfektně tečoval střelu Řečínského a hostující mančaft se radoval poprvé.

Inkasovaná branka s Valachy zamávala, a naopak hostující celek nakopla k ještě větší agilitě. Stačilo jen dalších pár minut hry a Bechný lovil puk ze sítě podruhé. Tentokráte však neměl čísté svědomí, když neudržel puk, který stihl dobruslit Jan Prokop, pro něhož již nebyl žádný problém poslat puk mezi tři tyče. O odpověď se v samém závěru prostřední části snažil Augustin, kterému se podařilo projet až k Markovi, ale v přímém souboji vyšel vsetínský obránce naprázdno.

Domácí, které kosí četná marodka, však nechtěli dobře rozehrané utkání jen tak ztratit a do třetí třetiny vstoupili s vervou. Již po dvou minutách mohl skórovat Tydlačka, jež byl společně s Humplíkem sám před Markem, ale namísto zakončení zvolil přihrávku "do kuchyně" na Humplíka, ten to však vůbec nečekal, tudíž obrovská šance skončila totálním fiaskem. Jejich zaváhání ale odčinil ve 47. minutě z mezikruží Adam Toman, pro něhož to byl druhý zásah v duelu.

Když se už zdálo, že domácí kráčí za vítězstvím přišla nečekaná rána. Tři minuty před závěrečným hvizdem se nechal vyloučit Ševčík a nabídl početní výhodu mladoboleslavskému celku. Přestože si domácí trenér Weintritt vzal oddechový čas, aby své svěřence připravil na klíčové momenty, nepomohlo to. Již po půl minutě se po střele Dančišina prosadil tečující Jan Mašek a poslal měření sil do prodloužení.

To bylo pro domácí hráče pekelně náročné. Nejprve zachránil od pohromy vsetínské barvy Bechný, který zastavil rozjetého Mlčocha. Posléze se nechal domácí tým zbytečně vyloučit za příliš velký počet hráčů na ledě a kruté chvíle pokračovaly. Přestože Boleslavští se svou přesilovkou naložili velmi dobře, puk do sítě nedostali a zápas dospěl až k samostatným nájezdům.

Stejně jako celý zápas se mančafty přetahovaly o výsledek, tak to vypadalo i v nájezdech. Po sedmi neúspěšných pokusech na obou stranách vstřelil první a zároveň poslední branku David Marček. Když následně neuspěl vsetínský Tydlačka, bylo o posledním bodu jasno.

Jiří Weintritt (VHK Vsetín):
Třetina týmu přijela na zápas přímo z postele. V mančaftu řádí obrovská marodka, proto jsem také odložili zítřejší utkání. Přestože jsme neměli ideální pohyb, tak jsme byli blízko třem bodům. Bohužel, díky nedisciplinovanosti dvou hráčů, utkání dospělo do prodloužení a následně do nájezdů, kde byl soupeř šťastnější.
Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav):
Soupeř nám dnes doslova daroval dva body. Náš výkon byl dnes opravdu špatný. Nevím čím to bylo, jestli podceněním nebo dlouhou cestou sem do Vsetína. Dva body pro nás mají cenu zlata.