Starší dorost deklasován Karlovými Vary, utkání bylo ukončeno předčasně

Radek Bařina • 18.01.2014

V čase 52:42 bylo ukončenou utkání ELSD mezi Vsetínem a Karlovými Vary. V tomto okamžiku totiž Tydlačka fauloval u mantinelu hostujícího brankáře Kuchaře a u zraněného brankáře musela zasahovat sanitka. Do té doby hráli Valaši diametrálně odlišný zápas, než v pátek s Letňany. Karlovarští Valachy jasně přehrávali a už v první třetině si vytvořili náskok 4:0, který pak bez problémů kontrolovali. Nejvíc hosté dominovali v přesilovkách, v nichž měli 100% úspěšnost. Ve chvíli ukončení zápasu svítilo na časomíře skóre 3:8.

ELSD - 34.kolo so 18.1.10:30
HC Energie Karlovy Vary
3:8(0:4, 1:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 29. Hořanský (Kovář, Augustín), 45. Hořanský (Tydlačka, Rýpar), 47. Mikula (Hohl) – 4. Krliš (Osmík, Binias), 5. Osmík, 15. Čejka (Dimitrov, Soudský), 19. Osmík (Nguyen, Krliš), 32. Trapl (Soudský), 35. Čejka (Binias, Dimitrov), 43. Hauzr (Rulík, Trapl), 49. Krliš (Nguyen). Rozhodčí: Mrkva – Goňa, Smilek. Vyloučení: 5:3 navíc Tydlačka (VSE) 5+trest ve hře. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 23:37. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:7, 3:7, 3:8.
VHK ROBE Vsetín: Bechný (15. Gottwald) – Vítek, Augustín, Svozílek, Weintritt, Hohl – Rýpar, Kovář, Konopka, Světlík, Mikula, Janošek, Tydlačka, Grygar, Toman, Miko, Strmiska.
HC Energie Karlovy Vary: Kuchař – Vodička, Bahounek, Beer, Soudský, Rulík, Binias, Prachař – Vildumetz, Osmík, Nguyen, Janata, Trapl, Svoboda, Čejka, Krliš, Hauzr, Dimitrov, Čupa.

Utkání ELSD mezi Vsetínem a Karlovými Vary slibovalo dle předpokladů vyrovnaný hokej, úvodní třetina tomu ale vůbec nenapovídala. První šanci zápasu si sice vypracovali domácí, od té doby ale vládlo na ledě jediné mužstvo a to Západočeské. Vše odstartovala hostující přesilovka z přelomu třetí a čtvrté minuty. Vary ji využily za osmnáct sekund, když Osmík poslal krásný pas napříč obranným pásmem a najíždějící Václav Krliš uklidil puk nekompromisně do horního růžku domácí klece.

Za další minutu a půl už to bylo 0:2. Důrazní hosté obrali Valachy o puk na jejich modré, Martin Osmík byl sice v úniku faulován, stihl ale ještě udeřit do puku a ten proklouzal pod Bechným za brankovou čáru. Vsetínští si poté vzali oddechový čas, vůbec jim to však nepomohlo. Za soupeřem nadále zaostávali bruslařsky i v důrazu, nedokázali si navíc poradit s výborným karlovarským napadáním. Během jediné minuty tak po vlastních chybách nabídli hostům další tři tutovky, Trapl a Osmík ale z bezprostřední blízkosti minuli a střelu Čupy do prázdné brány zastavily nohy obránce Weintritta.

Na opačné straně se brankář Kuchař nudil, domácí byli v podstatě neškodní. Jedinou výjimkou byla desátá minuta, kdy se po tlaku v útočném pásmu dostal k puku Tydlačka, z blízka ale trefil jen břevno hostující brány. Po této krátké etudě se znovu chopili taktovky hosté a až do konce třetiny ji nepustili. Ve čtrnácté minutě se do loženek dostali Krliš a Nguyen, oba ale vychytal Bechný. Proti další skvěle sehrané přesilovce Varů však musel kapitulovat i on a po trefě Michaela Čejky to bylo 0:3. Bechný byl poté vystřídán Gottwaldem, nový ochránce svatyně ale neudržel čisté konto příliš dlouho. Hosté totiž v 19. minutě proměnili i svou třetí početní výhodu. Tentokrát zakončil dlouhé obléhání vsetínské brány přesnou střelou z blízka Martin Osmík. První třetinu tak vyhrály Karlovy Vary zaslouženě 4:0.

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupili domácí přeci jen lépe a aktivněji. Odměnou jim byly dvě slepené přesilovky, v nich ovšem hostujícího brankáře příliš neohrozili. Ve 29. minutě ale přesto byli za svůj zlepšený výkon odměněni brankou. Kovář šikovně sklepl puk na Adama Hořanského a ten neměl problém uklidit puk do odkryté brány.

Rodící se jiskřičku naděje ale Karlovy Vary rázně sfoukly. Stalo se to, jak jinak, v přesilové hře. Soudského zakončení z bezprostřední blízkosti ještě skvělým zákrokem zlikvidoval Gottwald, o minutu později ale vypálil z pravého křídla Martin Trapl a z pomocí břevna uklidil puk do sítě. Definitivní hřebíček do rakve vsetínských nadějí pak zasadil o tři minuty později Michael Čejka. Ten v přečíslení tři na jednoho zužitkoval přesnou přihrávku Biniase. Hned vzápětí mohl zvýšit Krliš, Gottwaldova tyč ale byla proti. Přesto hosté smutnit nemuseli, do kabin si odnášeli vedení 6:1.

Po 150 sekundách třetí části už to navíc bylo o branek šest. Hosté nadlouho zamkli Valachy v jejich pásmu a rezultoval z toho gól Filipa Hauzra, který pohodově doklepl vyraženou střelu Rulíkovu. O necelé dvě minuty později se dílčí radosti dočkali i domácí. Tydlačka vyslal přesným pasem na steč Adama Hořanského a ten z levého křídla nekompromisně zamířil do horního růžku Kuchařovy branky.

O další dvě minuty později už to bylo „jen“ 3:7. Josef Mikula se po vniknutí do útočného pásma šikovně uvolnil a střelou po ledě pokořil brankáře Varů. Hostující trenéři si pak raději vzali oddechový čas. Po něm se hosté opět pevně chopili taktovky a ve 49. minutě ukázali osmou brankou, kdo je na ledě pánem. Valaši prohráli souboj od mantinelu, Václav Krliš s pukem nabruslil až pře Gottwalda a neměl problém zavěsit puk pod víko.

V 53. minutě šli hosté do další přesilovky a nabízela se otázka, zda ji dokážou opět využít. Na odpověď už ale nedošlo. V čase 52:42 se Tydlačka vyřítil za vyhozeným pukem a v mantinelu se tvrdě srazil s rozehrávajícím brankářem Kuchařem. Za svůj atak byl Tydlačka oceněn trestem na 5 minut + trest ve hře, hůře ale dopadl brankář Karlových Varů. Na led pro něj totiž musela dojet až sanitka. Při nakládání do sanitního vozu však zraněný Kuchař ukázal optimistické gesto zvednutým palcem.

Dle pozdějších zpráv z nemocnice se zdá, že utrpěl otřes mozku a pohmoždění páteře. Rozhodčí zápas, vzhledem k okolnostem zcela správně, předčasně ukončil, definitivní podobu výsledku tak potvrdí až disciplinární komise.