Starší dorost bez Slováčka nestačil na Vítkovice

Václav Trávníček • 29.10.2010

Do víkendových zápasů nevstoupili starší dorostenci Vsetína dobře. Bez opor Milana Gajdoše (dva desetiminutové tresty) a Ondřeje Slováčka (včerejší zápas A-týmu) nestačili Valaši v pátek odpoledne na celek Vítkovic, kterému po velkém boji nakonec podlehli 3:4. Zelenožlutým nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Co je však závažnější, utkání nedohrál kapitán Josef Daněk, gólman Tomáš Kohn a obránce Vítězslav Pelc. Je otázka, zda bude trojka hráčů moci nastoupit v sobotním duelu na ledě Olomouce.

ESD - 19.kolo pá 29.10.16:30
HC Vítkovice Ridera
3:4(1:0, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 18. Stodůlka (Pokorný), 24. Pelc (Štrbík, Ptáčník), 58. Janeba (Tobola) - 22. Bail, 35. Hudeček (Zdráhal, Blahuta), 39. Tomi (Kubis), 50. Plášek (Bail, Máj). Rozhodčí: Jeřábek ml. - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 160. Střely na branku: 50:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4.
VHK ROBE Vsetín: Kohn (56. Bača) - Galia, Pelc, Hradil, Žák, Vašíček, Báchor, Štědrý, Neuwirth, Daněk, Pokorný, Štrbík, Ptáčník, Stodůlka, Kohout, Kývala, Janeba, Brida, Tobola.
HC Vítkovice Ridera: Seifert - Hawlík, Zuzaník, Blahuta, Kubis, Černín, Cháňa, Bail, Tomi, Plášek, Kysučan, Kovář T., Máj, Hudeček, Celner, Klečka, Holý, Zdráhal, Sysala.
Oba týmy se v pátek musely obejít bez důležitých článků sestavy. Na straně Vítkovic chyběl talentovaný australský útočník Nathan Wolker nebo obránce Patrik Kovář, jenž do Vítkovic zamířil před sezónou právě ze Vsetína. Valaši se museli obejít bez střelce Ondřeje Slováčka, jenž ve čtvrtek nastoupil za seniorský tým, obránce Milana Gajdoše, jenž pykal za dva desetiminutové tresty, a další hokejisté hráli navzdory zranění. Snad i proto vstoupili oba soupeři do utkání opatrně a v prvních minutách šlo z obou stran o oťukávanou. Postupem času si však převahu na ledě začal vytvářet domácí celek.

Výsledkem bylo vyloučení vítkovického Cháni za hákování, které Valaši zásluhou Lukáše Stodůlky dokonale zužitkovali: Pokorný se v přesilovce protlačil po pravém křídle až před hostujícího brankáře. S jeho pokusem si ještě Seifert dokázal poradit, po dorážce Stodůlky se však už natahoval marně – 1:0. Pojistit vedení mohl Martin Štrbík, kterého před brankou skvěle našel Ptáčník, ale vsetínský štírek z bezprostřední blízkosti Seiferta nepřekonal. Hosté výrazně zahrozili v závěru první dvacetiminutovky, když Hawlík bezprostředně po buly vypálil a jen o milimetry minul branku domácího gólmana Kohna.

Hned zkraje druhého dějství prověřil od modré Kohnovu připravenost Cháňa, ale na vsetínského fantóma si nepřišel. Co se nepodařilo Cháňovi, to zrealizoval ve dvaadvacáté minutě Marek Bail. Vítkovický útočník napřáhl na modré a přesně trefil skulinu mezi Kohnovými betony – 1:1. Valaši se však z inkasované branky rychle oklepali a když trestnou lavici zahříval hostující Černín, trefil se podle Bailova vzoru domácí bek Vítězslav Pelc – 2:1. Vzápětí se ve skrumáži před Seifertem nejrychleji zorientoval Kývala, který měl na hokejce třetí branku Vsetína, ale poslal puk mimo tři tyče. V tento moment jakoby Vítkovičtí začali bít na poplach. Jestliže v dosavadním průběhu utkání měli mírně navrch domácí, od této chvíle přebíral iniciativu tým z Ostravy.

Nejprve vsetínským zadákům pořádně zamotal hlavu Kysučan, když se prokličkoval přes dva bránící hráče, a situaci musela řešit až Kohnova hbitá lapačka. Následně si Martin Blahuta nabruslil do prostoru mezi kruhy a jen o několik centimetrů minul vsetínskou klec. V převaze Vítkovic se zaskvěla pouze jedna vsetínská příležitost. To když Tomáš Vašíček vypíchl ve vlastním oslabení hostujícím obráncům puk a uháněl sám na Seiferta. Kotouč si však pustil daleko před sebe, takže se ho vítkovický gólman rozhodl dobruslit a vypíchnout. U puku byl ale dříve Vašíček, jemuž se rázem otevřela prázdná brána. Vsetínský bek však zívající klec minul. Na druhé straně se pak hosté rozjeli do rychlé kombinační akce, na jejímž konci stál Jan Hudeček a bylo opět srovnáno – 2:2. Před druhou sirénou pak chybu na útočné modré vyrobil hrdina předchozího úniku Vašíček, čehož využil Vojtěch Tomi. Vítkovický útočník vypíchl Vašíčkovi puk, přesprintoval jej a nekompromisně zavěsil. Vítkovice se ujaly poprvé v zápase vedení - 2:3.

Ve třetí třetině sice Vsetínští sahali po bodech, ale byli to hosté, kdo udeřil. Dominik Plášek se štěstím dopravil v přesilovce kotouč za Kohnova záda, čímž se postaral o rozhodující trefu. Na 3:4 sice snížil necelé tři minuty před koncem Jaroslav Janeba, ale Ostravané si už vítězství zkušeně pohlídali a odvezli si z Lapače tři body. Co však bude Valachy mrzet víc, je ztráta klíčových hráčů. Obránce Pelc v průběhu třetí třetiny pro zranění odstoupil, nedohrál ani brankář Kohn, jenž musel být vystřídán v šestapadesáté minutě. V posledním střídání navíc kapitán Daněk inkasoval úder do zraněného kolena. Už v sobotu přitom družinu kouče Jenáčka čeká duel na „horkém ledě“ Olomouce.