Skvělý vstup do sezony! Junioři vezou ze Zlína všechny body

Helena Hegeďová • 07.09.2018

Ve 12. minutě 1. kola DHL Extraligy juniorů vedli Berani už 3:0 a se Vsetínem to zkraje zápasu nevypadalo vůbec dobře. Po oddechovém času ale hosté zabrali a začala ta pravá podívaná. Na rozdíl jedné branky snížil ještě v první třetině Jindra a do kabin se tak šlo za dvoubrankového vedení Zlína. Vsacané dvěma rychlými góly v úvodu druhého dějství vyrovnali, a najednou se ve 24. minutě začínalo pěkně od začátku. Na další přestávku se ale opět šlo za zlínského vedení, gólem na 4:3 totiž dokonal hattrick domácí útočník Kočica a vyrovnávací branka Vsetína neplatila. Gól Jenáčka 15 sekund po začátku 3. třetiny už však padl v souladu se všemi hokejovými pravidly. Zlínští rychle odpověděli, ale byli to tentokrát oni, komu rozhodčí branku neuznal. Finální a vítězná trefa přišla v oslabení z hokejky Marca Lukačky v čase 55:00. Čtvrtý bod pak Vsetínu připsal brankou v nadstavbě Petriska.

DHL Extraliga juniorů - 1. kolo - 1. část pá 7.9.17:00
Berani Zlín
4:5(3:1, 1:2, 0:2 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Kočica (Sebera), 9. Kočica (Pavlas), 12. Leška (Hefka), 32. Kočica (Hamrlík, Hefka) – 14. Jindra (Klímek, Frydrych), 22. Vašenka, 24. Jindra (Frydrych, Klímek), 41. Jenáček (Ondračka, Jindra), 55. Lukačka (Petriska), 63. Petriska (Vašenka, Jenáček). Rozhodčí: Šudoma – Kučera, Pospíšil. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 76. Střely na branku: 32:40. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3, 4:5.

Berani Zlín: Kořének – Janošek, Hamrlík, Bednařík, Pavlas, Talafa – Kočica, Hefka, Bachánek, Pröschl, Handl, Lekeš, Podešva, Leška, Kozubík, Luža, Sedláček, Dobiáš, Sebera.
VHK ROBE Vsetín: Málek – Lašák, Ondračka, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený – Jindra, Klímek, Zetocha, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych.

Zápas začal velmi dobře pro mladé Berany. Už po necelé minutě vedli zásluhou Jonáše Kočici, který se dostal do úniku a bekhendovým blafákem překonal Jakuba Málka v brance Vsetína. O necelých osm minut později opět udeřil Jonáš Kočica, který tentokrát skóroval díky skvělému postavení před brankou.

A aby toho nebylo málo, za čtyři minuty ševci ještě zvýšili své vedení díky Kristiánu Leškovi, který skvěle clonil a po střele Vlastimila Hefky dokázal kotouč dorazit do odkryté branky soupeře. Po tomto gólu začal Zlín kontrolovat hru a vypadalo to, že budou svůj náskok ještě navyšovat.

Pak se ale Vsetínští junioři vzchopili a hned o dvě minuty později snížili. Daniel Klímek jel sám na branku, ale rozhodl se pro přihrávku na Lukáše Jindru, který se z levého kruhu přesně trefil nad lapačku Michala Kořénka. První třetina tedy skončila 3:1 a vypadalo to, že Berani si své vedení přece jen udrží.

To však byla mylná domněnka. Hned v prvních čtyřech minutách druhé třetiny totiž Vsetín srovnal. Nejprve se trefil Jan Vašenka, který vystihl směr zlínské přihrávky a samostatný únik na Kořénka proměnil. A po chvíli se opět prosadil Lukáš Jindra, když dostal přihrávku před Kořénka a bleskovým bekhendovým blafákem srovnal stav utkání.

Zlínští se snažili vzít si své vedení zpět, což se jim ve 32. minutě povedlo. Matyáš Hamrlík vystřelil od modré a kotouč se sklouzl po Málkově rameni před prázdnou branku, kde byl připravený Jonáš Kočica. Ten neváhal a zkompletoval hattrick. Pak následoval ještě jeden sporný moment, kdy se Valachům podařilo skórovat. Jejich vyrovnávací gól však nebyl uznán, neboť padl vysokou holí.

Do třetí třetiny tak šli s jednobrankovým vedením mladí ševci. To jim ale dlouho nevydrželo, jelikož už patnáct sekund po úvodním buly Vsetín srovnal. Šimon Jenáček se sám dostal do mezikruží, odkud vystřelil, a kotouč se ještě s drobnou nechtěnou tečí dostal až za Kořénkova záda.

Poté se hra na deset minut vyrovnala, oba týmy měly šance, ale nikomu se nedařilo skórovat. Až pět minut před koncem se mladým Valachům podařilo zlomit nerozhodný stav. Marco Lukačka ve vlastním oslabení zachytil zlínskou přihrávku, díky čemuž se dostal do úniku, který využil střelou pod Kořénkův beton. Domácí se ještě pokoušeli vyrovnat, to se jim však už nepovedlo. Tři body za vítězství po šedesáti minutách tak připadly Vsetínu.

Od nové sezony každý zápas bez ohledu na výsledek pokračuje tzv. nadstavbou, což znamená, že se hraje prodloužení a případně i samostatné nájezdy. Kdo nadstavbu vyhraje, bere bod navíc. Zlín tak měl stále možnost získat z úvodního extraligového duelu alespoň bod. Ani to se však domácím hokejistům nepovedlo, i tuto část utkání vyhrál Vsetín, a to díky brance Jána Petrisky.