Skvěle! Junioři zvládli i druhé semifinále a do Chomutova si povezou mečbol

Helena Hegeďová • 29.03.2024

Junioři zvládli i druhé domácí utkání, a to o něco lépe než první zápas. Pomohl jim hlavně raketový start, když Adam Koláček skóroval už po 32 sekundách hry. Stejný hráč navýšil vedení zkraje druhé třetiny a po trefě Ondřeje Hrdého vedli Valaši už o tři branky. Pro tentokrát to bylo pohodlné vedení, které sice Piráti stáhli v přesilovce, ale Valachům stačilo. Čtvrtou branku ještě ve dvojnásobné početní výhodě ve třetím dějství přidal Lukáš Stodůlka a Vsetín tak do Chomutova pojede s možností ukončit sérii. Třetí zápas je v Chomutově na programu v pondělí 1. dubna od 16:30.

Liga juniorů - SF2 pá 29.3.16:00
Piráti Chomutov
4:1(1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 00:32 Koláček (Dědek; 5/5), 23:32 Koláček (Hamřík, Heinrich; 5/5), 29:22 Hrdý (Urge, Mošnička; 5/5), 48:27 L. Stodůlka (Koláček, Hamřík; 5/3) – 36:48 Hynek (Rindoš, Kincl; 5/4). Rozhodčí: Čelechovský, Grygera – Horák, Holub. Diváci: 521. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 4:1. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Šedlbauer, Mošnička, Fojtík, Hamřík, Zedek, M. Stodůlka, Herman – L. Stodůlka, Urge, Žárský, Juráň, Kovář, Cakl, Dědek, Ostrčil, Hrdý, Koláček, Heinrich, Urbánek.
Piráti Chomutov: Vavřena – Žižka, Havlík, Zachariáš, Hynek, Filip, Česnohlídek, Svoboda – Grosskopf, Hlaváček, Friš Lorber, Kalvoda, Rindoš, Teterja, Pospíšil, Kincl, Vostiňák, Klobouček, Bon.

Ohlasy k utkání

Radim Kucharczyk (VHK ROBE Vsetín): Bylo to menší drama než včera. Myslím si, že jsme zápas kontrolovali. Do půlky zápasu jsme dali tři góly, pak jsem sice dostali na 3:1, ale zvládli jsme to. Ve třetí třetině jsme si to pohlídali, ale musíme se vyvarovat faulů, kterých jsme měli zase moc. Jinak si ale myslím, že máme dobrou pozici pro dva venkovní zápasy. Samozřejmě pojedeme do Chomutova s pokorou, rádi bychom ale mečbol využili hned v pondělí.

Martin Stasinka (Piráti Chomutov): Určitě nás poznamenal vstup do utkání, kdy jsme hned při prvním střídání dostali branku. Bohužel se to odrazilo na celém zápase. Měli jsme špatný pohyb a soupeř byl víceméně ve všem lepší, rychlejší, silnější na puku. Nedostali jsme se do větších brankových přítežitostí a bohužel jsme si nedokázali vytvořit ani větší tlak, což nás stálo celý zápas.