Skvěle! Dorostenci v šlágru kola deklasovali Havlíčkův Brod

Helena Hegeďová, Tomáš Sochor • 24.09.2023

Ve čtvrtém kole Ligy dorostu se potkaly dva dosud neporažené celky. Vsetín i Havlíčkův Brod měly před nedělním kolem stoprocentní bilanci a bylo jasné, že po jeho konci bude na čele tabulky jen jeden z nich. A více se dařilo Vsetínským, kteří vyhráli jednoznačným rozdílem 5:0. Čisté konto si připsal brankář Jan Hanzlík.

Liga dorostu - 4.kolo ne 24.9.12:30
BK Havlíčkův Brod
0:5(0:1, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 13:40 Kučný (Zezulka, Drozd; 5/5), 20:37 Němec (Vaculík, Vaculík; 5/5), 35:30 Drozd (Malý; 5/5), 44:57 Meissner (Němec, Fusek; 5/5), 59:33 Vinklárek (Meissner; 5/5). Rozhodčí: Jančí – Štěrba, Augusta. Diváci: 159. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Střely na branku: 0:5. Průběh utkání: 0:5.

BK Havlíčkův Brod: Humplík – Teml, Duben, Frantl, Mečiar, Kopecký, Svoboda, Rasocha – Lédl, Suchý, Vaněček, Makovec, Kraučuk, Hrodek, Čapek, Chromý, Kouba, Brožek.
VHK ROBE Vsetín: Hanzlík – Kužel, Dvořáček, Noga, Hynek, Kučný, Lyčka, Sadílek – Vinklárek, Vaculík, Fusek, Paták, Chalupa, Malý, Němec, Drozd, Meissner, Zezulka.

Do zápasu vstoupili o něco lépe hosté, kteří ale naráželi na jistého Jakuba Humplíka. Ten nejdříve vychytal Vaculíkem tečovanou Dvořáčkovu střelu a poradil si i s výstavní dělovkou Němce. Bruslaři poprvé zahrozili v půlce třetiny při přesilové hře. Vsetín nejenže se dokázal ubránit, navíc se dostal i do brejku. Zakončení hostů však skončilo sražené mimo bránu.

Valaši se zanedlouho poté dostali do vedení. Nejdříve vystřelil Ondřej Vaculík, jehož rána se pravděpodobně dostala za brankovou čáru. Žádný z rozhodčích to ale nezaregistroval, hra tak pokračovala dál. Hosté se zachovali příkladně, když bez protestů pokračovali ve hře. Přes Štěpána Drozda a Jiřího Zezulku se puk dostal až Michalu Kučnému, jenž z úhlu trefil odkrytou klec.

Vsetín se zkraje druhé části dostal do dvoubrankového vedení. Hosté využili špatné rozehrávky soupeře. Ondřej Vaculík zpoza brány předložil puk Adamu Němcovi, jenž z bezprostřední blízkosti prostřelil havlíčkobrodského brankáře.

Bruslaři se s postupujícím časem dostávali více do hry. Do úniku se dostal Vaněček, jehož zakončení ovšem vytáhl Hanzlík vyrážečkou. K vyraženému kotouči před vsetínskou bránou se málem dostal Hrodek, jenž by zakončoval do odkryté klece, ten však o kousek na puk nedosáhl. Domácí málem snížili střelou Kouby, jehož pokus k tyči projel brankářovi hostů pod lapačkou. Hrací předmět však projel těsně vedle brány.

Pět minut před koncem druhé části tak Vsetín znenadání skóroval. Lukáš Malý využil zaváhání havlíčkobrodské obrany, když zpoza brány našel před Humplíkem volného Štěpána Drozda, jenž zvýšil již na 3:0 pro Valachy.

Ve třetí části za delší konec provazu tahal Vsetín, jenž vstřelil již čtvrtý gól. Adam Němec vybojoval před havlíčkobrodskou bránou puk, který posunul na levou stranu Dominiku Meissnerovi. Ten si přehodil hrací předmět na forhend a nekompromisně zavěsil.

Havlíčkobrodští hokejisté se ve zbývajícím čase snažili dát alespoň jednu branku, jejich hra ale byla křečovitá. Do šancí se tak dostávali hosté, kteří v poslední minutě zkompletovali bůra, když Dominik Meissner předložil kotouč Lukáši Vinklárkovi, jenž zavěsil od odkryté klece. Havlíčkobrodští dorostenci tak poprvé prohráli, když nestačili na Vsetín 0:5.

Ohlasy k utkání

Antonín Nečas (BK Havlíčkův Brod): Hráli jsme proti silnému soupeři. Myslím si, že jsme odehráli velmi kvalitní utkání. Bohužel soupeř nás vyučil v produktivitě. Udělali jsme pět individuálních chyb v předbrankovém prostoru a soupeř je hned potrestal. Nám se nedařilo, protože Vsetín hrál v obranném pásmu velice organizovaně a blokoval střely. My jsme se tak hodně těžko dostávali do nějakých střeleckých situací.

Ondřej Němec (VHK ROBE Vsetín): Jsme hrozně rádi, že jsme tu uspěli, byl to ale strašně těžký zápas. Havlíčkův Brod hraje dobrý hokej, dokázal si vytvořit spoustu šancí, nás podržel gólman, takže jsme rádi za tři body. Musíme se podívat na určité pasáže zápasu, kdy nás soupeř přehrával a měl tam šance.