Série proher mladších dorostenců pokračuje

Lucie Krampotová • 26.10.2014

Po minulých prohrách nepochybně při dnešním utkání s HC Vítkovice Steel doufali vsetínští mladší dorostenci v přerušení série nezdarů. Po úvodním gólu Vsetína byly naděje veliké, nicméně Vítkovice i přesto dokázaly obrátit a přehrát Vsetín s konečným výsledkem 1:4. Jedná se již o desátou prohru mladšího dorostu v řadě, a proto doufáme v jejich brzký obrat k lepšímu.

ELMD - 12.kolo ne 26.10.13:15
HC Vítkovice Ridera
1:4(1:3, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Ševčík (Jenáček) – 8. Pastor (Kučera), 13. Gřesík (Sojka), 19. Žemba, 37. Cháňa (Richtár). Rozhodčí: Dobeš – Kurtin, Štěpánek. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 85. Střely na branku: 41:19. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
VHK ROBE Vsetín: Juřička – Mikulenčák, Ondračka, Nadymáček, Kollár,Jenáček, Ševčík – Koňařík, Brodek, Sedláček, Hrňa, Kristek, Klímek, Gorás, Půček, Zetocha, Paťava, Paroušek, Fajkus, Vilém.
HC Vítkovice Ridera: Kardinál - Kaláb, Malík, Kučera, Juřena, Stareček, Šulák – Richtár, Fridrich, Žemba, Konečný, Vondál, Cháňa, Pastor, Baláž, Vícha, Urban, Gřesík, Sojka.

Domácí hned v úvodu utkání překvapili a již v šestnácté sekundě vstřelili branku. Autorem onoho úvodního gólu se stal Ondřej Ševčík za asistence Jakuba Jenáčka. Následně si oba týmy vyměnily několik střel, z nichž Juřičkou nepokryté místo nalezla střela Vítkovického Daniela Pastora. Brzy následovala druhá branka, tentokrát v podání Davida Gřesíka. To stačilo k tomu, aby se zelenožlutý tým probral a začal dotírat na bránu soupeře, ten se ale nenechal opomenout a tlak jaksepatří vracel. A když byl vyloučen domácí kapitán Nadymáček, chopili se hosté šance a přesilovku proměnili v další gól, tantokrát z hole Jana Žemby. První třetina tedy skončila pro domácí nepříliš pozitivním skóre 1:3.

Druhou třetinu začali domácí hrát velmi aktivně, k výhodě jim bylo pokračování přesilové hry z první třetiny. Po vyrovnání počtů na sebe ale opět modrobílí nedali dlouho čekat, pronikli do útočného pásma a vytrvale obtěžovali brankáře Juřičku. Opětovná šance pro domácí nastala při přesilovce, kdy dokonce chvíli hráli hru pět na tři. Nicméně tento stav netrval dlouho a již za několik minut Vítkovice vstřelily další branku, tentokrát krásnou akcí Richtára a Cháni, kdy Richtár vystřelil na brankáře, tomu se kotouč odrazil od betonů a následně Cháňa z druhé strany doklepl odražený kotouč do brány. Stav se tedy zvedl na 1:4, což si domácí nedali líbit a třetinu zakončil Ondřej Kollár střelou na bránu, bohužel pro zelenožluté však byl Kardinál opět na místě a kotouč nepustil.

Do třetí třetiny domácí vystřídali brankáře; v bráně jsme mohli vidět Davida Sachra. Vsetínský tým se neúnavně snažil o změnu skóre, avšak dokonce ani přesilová hra mu k tomu nenapomohla. Ke konci se ještě probral i hostující tým a utkání skončilo tlakem na domácí bránu. Finální skóre tedy nebylo pro Vsetín nijak slavné a můžeme jen doufat ve zlepšení jeho výsledků.

Roman Čechmánek (VHK Vsetín): "Zápas byl z naší strany velice dobrý co se týká nasazení, bojovnosti i střelecké převahy, kde jsme soupeře přestříleli. Myslím, že rozhodla chyba, kdy jsme za stavu 1:0 dostali pro nás zbytečný gól který jsme neměli dostat. Normálně bych řekl, že byl soupeř lepší než my, ale dnes jsme byli my tím lepším týmem, který bohužel dlouhodobě doplácí na stres a to, že nás v některých situacích nedokážou podržet brankáři."