SDO: Z města automobilismu se dorostenci vrací bez bodu

Pavel Tajzler • 21.02.2015

Ani v dalším pokračování záchranařských bojů nedosáhli starší dorostenci na tolik potřebné body, které by je ještě více přiblížili k vytoužené záchraně. Tentokrát se s neúspěchem potázali na ledě Mladé Boleslavi. Tým Valachů poslal sice již ve druhé minutě do vedení Patrik Španko, ale to bylo ze strany Vsacanů vše. Poté úřadoval již jen domácí tým, který pěti přesnými údery rozhodl o tom, že všechny tři body zůstanou v Boleslavi.

ELSD - 13NS pá 20.2.18:00
BK Mladá Boleslav
5:1(3:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Kroni (P. Rypar), 17. Kroni (Kerda, Makovička), 20. Veselý (Kerda), 32. P. Rypar (Kerda), 34. Skořepa (P. Rypar, Mattis) – 2. Španko (Vítek, M. Weintritt). Rozhodčí: Nepomucký – Tasch, Špringl. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Střely na branku: 51:31. Průběh utkání: 0:1, 5:1.
BK Mladá Boleslav: Marek – Makovička, Kalus, Marček, Mlčoch, Mattis – Musliu, Vaníček, Rypar, Kalaš, Kerda, Skořepa, Veselý, Uřidil, Dančišin.
VHK ROBE Vsetín: Bechný (34. Herman) – Bártek, J. Weintritt, Augustin, Vítek, Nadýmáček, Kollár, Rýpar – Toman, Dubnický, Lainka, Humplík, Tydlačka, Gharibyar, M. Weintritt, Španko, Kovář, Janošek.

Hosté ze Vsetína vstoupili do utkání lépe a už ve druhé minutě se mohli radovat z branky Patrik Španko, který se trefil do odkryté branky Davida Marka po nahrávce Jakuba Vítka. Po rychlém gólu nicméně převzali dozor nad utkáním domácí dorostenci, kteří měli více ze hry, ale ne a ne se dostat do větší šance.

To se povedlo až v závěru první třetiny, který Bruslařům vyšel na jedničku. Nejprve v šestnácté minutě dokázal Kroni Musliu uzmout hostům puk jejich obranném pásmu. Zavezl jej až k bráně a tam ho šoupl za Bechného záda. O minutu později se Kroni Musliu radoval podruhé. To bylo poté, co dokázal gólově zužitkovat nahrávku Kerdy. Čtyřiapadesát vteřin před zazněním sirény nahrál Kerda zpoza brány puk před bránu Jiřímu Veselému, který rozvlnil síť Bechného potřetí.

Do druhé třetiny vstoupila obě mužstva aktivně a diváci viděli dvě nebezpečné akce na obou stranách. Nejdříve Kalus poslal do šance Kerdu, kterého však výtečně Bechný skvěle vychytal. Hned z protiakce se ale dostali do šance hosté, kteří šli dva proti jednomu domácímu obránci. Španko naznačil střelu, vyvedl Kaluse z rovnováhy a vystřelil. Ke štěstí Bruslařů ale trefil jen nohu mírně vychýleného Kaluse.

Poté úřadovali už jen domácí hokejisté. Ti dvakrát dostali možnost početní převahy a dvakrát této možnosti plně využili. Nejprve se ve dvaatřicáté minutě trefil od modré Patrik Rypar. O dvě minuty později pak nabídli domácí obránci hostům šanci ke snížení stavu, když nechali Tydlačku dojet k Markovi, který však Bruslaře podržel a z následné protiakce přidal velice aktivní Dominik Skořepa pátý a poslední gól zápasu.

Ve třetí třetině už diváci žádný gól neviděli. Bruslaři většinu času trávili v útočném pásmu, případně zastavovali akce hostů ve středním území. Ve čtyřicáté sedmé minutě se pokusil zahrozit Veselý, který poté, co objel Hermanovu branku, vystřelil, a když trefil jen shluk hráčů obou mužstev, pokusil se o další střelu, ale dopadl při ní stejně, jako při svém prvním pokusu.

V dalších minutách už se na ledě nic zajímavého nestalo. Žádný tlak ze strany hostů nepřišel, a tak si starší dorostenci Mladé Boleslavi připisují důležité vítězství.

Tomáš Černík (BK Mladá Boleslav): My jsme soupeře do ničeho nepustili. Vyjma ojedinělé šance v první třetině, kdy jsme inkasovali a menšího tlaku na začátku druhé třetiny za stavu 3:1 pro nás. Klukům jsem poděkoval za dobrý výkon. Už zítra nás ale čeká další zápas, který bude asi těžší. Rádi bychom ale opět bodovali.

Jiří Weintritt (VHK Vsetín): Dnešní utkání jsme si prohráli hlavně sedmi minutami v první části, kdy jsme dostali tři rychlé góly. I když se v následujících třetinách náš výkon zlepšil, soupeř nás už do ničeho nepustil.