SDO: Valaši porazili poslední Warrior a sami drží třetí příčku

Helena Hegeďová, Kristýna Zigmundová • 08.12.2017

Domácí byli od prvních minut herně lepší než jejich soupeř, i přes to první třetina příliš velkých šancí nepřinesla. Do druhé třetiny vstupoval Vsetín za jednobrankového vedení, které v následující dvacetiminutovce o další tři přesné zásahy navýšil. Druhá branka domácích byla zároveň 50. gólem vsetínské první lajny v této sezóně. Tři minuty před koncem zápasu pečetil přesvědčivé vítězství žlutozelených Matiaško a Vsetín se může radovat ze třech bodů, které jej nadále drží mezi nejlepšími týmy ve skupině.

ELSD - 25.kolo pá 8.12.17:45
HCM Warriors Brno
5:0(1:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Klímek (Matiaško, Půček), 25. Půček (Matiaško, Fojtášek), 28. Matiaško (Ondračka), 32. Zetocha (Krupa, Lukačka), 58. Matiaško (Klímek, Ondračka). Rozhodčí: Hykel – Vodák, Sedlák. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 122. Střely na branku: 44:19. Průběh utkání: 0:0, 0:5.

VHK ROBE Vsetín: Chrástecký – Ondračka "C", Jenáček, Kožený, Lašák, Mikulenčák, Vávra, Fojtášek – Půček "A", Matiaško "A", Klímek – Baďura, Petriska, Pernický – Lukačka, Zetocha, Krupa.
HCM Warriors Brno: Pleticha – Daněk "C", Miloš, Branžovský, Klimeš "A", Šutera, Vávra – Primožič, Murdych, Frimel, Hubáček, Borot, Karpíšek "A", Ludvík, Vysloužil, Bocián, Antoňů.

Valaši vzali úvod utkání pěkně od podlahy a hned ve 20 sekundě se do kombinace před bránou dostal Půček s Klímkem. Roman Půček vyslal kotouč na volného Daniela Klímka, který mohl pálit od levé tyčky do odkryté brány. Kotouč mu ale moc nesedl a bránu přestřelil. První zákrok si ale připsal domácí gólman Chrástecký. Ten raději přikryl nahození od modré. Matiaško mohl ve 4. minutě dostat svůj tým do vedení. Rozhodl se ale pro střelu bekhendem a bránu minul. V 5. minutě mohli na druhé straně skórovat hosté. Frimel nahrál od levé tyčky na Primožiče, který pálil také na odkrytou bránu. Ani on ale branku netrefil.

Nebezpečná pak byla i kombinace tria Půček-Klímek-Matiaško, které mohlo několikrát skórovat. Nejprve pálil Půček z levého kruhu a následně mohl skórovat i obránce Lašák. Všechny pokusy ale gólman hostů Pleticha pokryl. V 11. minutě mohl skórovat Karpíšek, když zachytil rozehrávku domácích přímo mezi kruhy a jel sám na bránu. Ke smůle svého týmu se ale rozhodl pro střelu bekhendem a bránu nezasáhl tak, jak chtěl. O pár minut později se povedenou střelou prezentoval Daněk, ani ten ale Chrásteckého neprostřelil.

Jako první se z branky radovali domácí. Při signalizovaném vyloučení se trefil Daniel Klímek, který prostřelil Pletichu z mezikruží. Do konce utkání se se hra přesouvala z jednoho útočného pole do druhého. Aktivnější byl ale po celou dobu Vsetín, který si ale nedokázal vytvořit žádnou slibnou střeleckou pozici. V závěru byl ještě na straně hostů vyloučen Branžovský. Domácím ale početní výhoda dlouho nevydržela, protože se vylučovalo i na straně domácích. Dvě minuty dostal Matiaško za sekání.

Druhou třetinu začali lépe hosté, kteří si hned na úvod vytvořili tlak do brány. Pěknou střelou se prezentoval hostující Matěj Vávra, který vystřel do chumlu hráčů před bránou. Domácí gólman nic neviděl, ale kotouč se zastavil o bránícího hráče. Z branky se radovali opět domácí. Roman Půček vyslal střelu z pravého kruhu a trefil přesunujícího se gólmana. Hosté se ještě snažili zachránit situaci posunutím brány, ale jejich snaha přišla vniveč.

Navyšovat mohl Baďura, který jel sám na Pletichu. Ten ale zastavil kotouč betonem. Valaši ale ve své snaze neustali ani v oslabení a vytěžili z toho další branku. Michal Matiaško vsítil svou sedmou branku v oslabení a také třetí branku svého týmu. Pleticha si myslel, že má kotouč pod kontrolou, ten se ale zatím pomalu dokutálel za brankovou čáru. Hostům se poté již moc nedařilo, a toho zvládli zase využít Valaši. Ve 32. minutě prostřelil Pletichu domácí tým již počtvrté. Pod tuto střelu se podepsal Adam Zetocha. Do útočného pásma se podařilo dostat i Brnu. Daněk se probojoval až na pravý kruh, odkud musel jeho střelu tečovat Chrástecký do ochranné sítě.

Následně se mohl prosadit i Karpíšek, jehož střelu z levého kruhu schoval Chrástecký mezi betony. V závěru třetiny se hosté snažili ze všech sil ještě dirigovat skóre. Nebezpečnou střelu od modré vyslal Antoňů. Ani s tím ale neměl Chrástecký problém. Následně se snažil Mudrych, kterému ale v rozhodujícím okamžiku sjel kotouč z hole.

Hned zkraje poslední třetiny prověřil gólmana hostů střelou z pravého kruhu Jenáček. S jeho pokusem ale neměl Pleticha žádný problém. Následná kombinace Matiaška, který nahrál do jízdy Půčkovi, skončila také mimo tři tyče a do útoku se dostali hosté. Ve 47. minutě mohl navyšovat skóre domácích Lukačka, který si povedeně objel bránu. Pleticha ale předvedl výborný zákrok betonem a kotouč do brány nepustil. Další perfektní zákrok předvedl gólman hostů ve 51. minutě. Jeho rozehrávku mimo bránu zachytil Půček, který mířil do prázdné. Pleticha se ale pozoruhodně stihl přemístit a vytěsnil kotouč pravým ramenem.

Do úniku se podařilo dostat Ludvíkovi, který ale v rozhodujícím okamžiku minul bránu. Z branky se ještě v samotném závěru radovali domácí. Klímek nastřelil betony Pletichy, od kterých se kotouč odrazil přímo na hokejku sjíždějícímu Michalu Matiaškovi, který už prázdnou bránu neminul. Pochválit se musejí na obou stranách gólmani, kteří dnes předvedli výborný výkon. Chrástecký si udržel čisté konto a Pleticha předvedl nespočet výborných zákroků.

Josef Turek (VHK ROBE Vsetín): Všechny týmy v extralize jsou strašně silné a my si také nemůžeme na nic hrát. Víme, že je důležité proti takovým týmům jako jsou Letňany a Warrior jít na krev. Byli jsme jasně lepším týmem. Někdy se nedaří střelecky, ale to jsme dneska zaplať pánbůh zlomili a dali jsme první branku. Upozorňovali jsme kluky, aby zápas nepodcenili. Nestalo se tak, za což jsem rád. Přistoupili k zápasu zodpovědně a splnili roli favorita, dřeli a jsem rád, že to bylo s nulou. Zaslouženě jsme vyhráli, za dnešní výkon bych chtěl všechny pochválit.