SDO: Úvod soutěže Vsetínu nevyšel, ve Zlíně utrpěl drtivou porážku

Jan Tajzler • 05.09.2014

Hned úvodní kolo Rako extraligy staršího dorostu zavedlo vsetínské hokejisty na půdu rivala ze Zlína. Domácí Ševci na svého soka vlítli od prvních minut a po úvodní dvacetiminutovce svítil na ukazateli skóre stav 3:0. Zlínští zápas zcela ovládli a brankostroj jednoho z favoritů východní skupiny se zastavil až na čísle deset. Vsetínští mohou reparát složit v sobotu od 11:00, za soupeře jim na domácí půdě bude celek RT Torax Poruba.

ELSD - 1.kolo pá 5.9.13:00
Berani Zlín
10:0(3:0, 3:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 3. Fryšara, 3. Krejčiřík (Werbik, Gago), 4. Peška (Váňa, Karafiát), 24. Mikulec (Dlabaja, Fryšara), 25. Krejčiřík (Schmied), 35. Miko (Rezek), 55. Werbik (Krejčiřík, Gago), 57. Dlabaja (Hradila, Fryšara), 58. Krejčiřík (Gago, Sirota), 59. Stiksa (Gazda). Rozhodčí: Fídler - Novák, Bryška. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 56:15. Průběh utkání:10:0.
Berani Zlín: Ling (Odložilík) – Padrnos, Hradila, Váňa, Schmied, Kosorin, Budil, Gazda – Sirota, Fryšara, Strmiska, Peška, Miko, Mikulec, Krejčiřík, Stiksa, Rezek, Karafiát, Gago, Dlabaja, Werbik.
VHK ROBE Vsetín: Bechný (41. Barvík) – Lišaník, Richter, Rýpar, Bártek, J. Weintritt, Augustin, Vodák, Vítek – Abazaj, Jochymek, Lainka, Kostka, Janošek, Humplík, Kovář, Gharibyar, M. Weintritt.

Souboj Zlína se Vsetínem měl zajímavou příchuť především pro Zdeňka Čecha, jehož dlouhá trenérská kariéra je úzce spjatá právě s městem Tomáše Bati. Tentokrát se však postavil na lavičku valašského rivala doufaje v dobrý výsledek.

Domácí mužstvo zřejmě očekávalo start extraligy s velkou nedočkavostí, protože do zápasu vlétlo s velkým elánem. Už ve 3. minutě vpadl do otevřené obrany Vsetína Štěpán Fryšara, povedenou kličkou si položil brankáře Daniela Bechného a podél jeho betonu poslal puk do sítě. Hned o půl minuty později jej napodobil Vojtěch Krejčiřík, který zakončil důraznou a přímočarou akci své pětky a přidal druhou branku Ševců. Oslavy byly zprvu poněkud rozpačité, protože při této trefě byla posunuta branka, rozhodčí však gól uznal.

Bleskový úvod zápasu dokonal David Peška, jenž v ponechané výhodě překonal Bechného potřetí. Ze zápasu uběhly teprve čtyři minuty a Zlín už vedl 3:0. Domácí tým se tlačil i nadále do zakončení, ale Vsetínu se podařilo zpevnit obranu a nájezdům Ševců odolával. Do první přestávky se ještě brankář hostí několikrát vyznamenal, nejvíce při trestném střílení Werbika, které vytěsnil mimo svou branku.

Také na začátek druhé části si Zlín připravil přesnou trefu. Jan Mikulec si najel do dobré pozice a stačilo jen zamést vyražený puk do sítě, aby se mohl začít radovat. O chvilku později předvedli krásnou akci Vojtěch Krejčiřík a Dominik Schmied. Zlínská dvojice se dostala za obranu hostů a v situaci dva na nikoho si snad pětkrát vyměnila puk, načež jej pak prvně jmenovaný uklidil do branky. Nešťastný Bechný v brance Vsetína neměl sebemenší šanci zasáhnout.

Domácí výběr byl i nadále aktivnější, brankář Ling na druhé straně příliš práce neměl. Nejvíce musel být v pozoru při početní výhodě Vsetína, ale ani při ní nepustil kotouč za svá záda. Přesilovky se nedařily ani Ševcům, ti se však na rozdíl od svého soupeře trefovali při hře pět na pět. Šestý gól žlutomodrého týmu přidal Petr Miko po chytré přihrávce Václava Rezka zpoza branky. Puk sice prošel za čáru jen těsně, to však na radosti domácímu útočníkovi rozhodně neubralo.

Od třetí třetiny nastoupil do branky Valachů Adam Barvík a dlouho se zdálo, že by to mohl být on, kdo zastaví domácí střelce. Hned v úvodu periody mohl snížit Abazaj, ten ale ve vyložené šanci netrefil odkrytou zlínskou branku. Tempo hry oproti první a druhé třetině trochu opadlo, Zlín si výsledek v pohodě kontroloval. Gólman Barvík poprvé kapituloval pět a půl minuty před koncem, kdy jej z pravé strany překonal Nicolas Werbik. Sedmá branka vlila domácím střelcům opět krev do žil a započala divoký závěr utkání.

O chvíli později zužitkoval Daniel Dlabaja tlaku své formace a přes ležícího Barvíka dorazil vyražený puk do sítě. Hned vzápětí dokonal svůj hattrick Vojtěch Krejčiřík, který dostal přihrávku do mezikruží a trefil se přesně nad lapačku vsetínského strážce branky. Brankový účet zápasu uzavřel a desátý zásah Ševců přidal Filip Stiksa. Zlín se tedy raduje z vysokého vítězství a do tabulky skupiny Východ si připisuje první tři body. Naopak Vsetín si musí na první výhru ještě počkat.

Robert Svoboda (PSG Zlín): Vstup do soutěže nikdy není jednoduchý, ani derby není nikdy jednoduché. Samozřejmě máme co zlepšovat, i produktivita mohla být ještě o chlup lepší. Kvalitnější soupeři nás ještě čekají, jeden z nich hned zítra, kdy hrajeme na Kometě. Tam to bude trochu jiné utkání. Z dnešního zápasu si musíme vzít to dobré a vylepšit to, co se nám nedařilo.