SDO: Herní krize pokračuje, Vsetínští nestačili ani Havířovu

Jan Tajzler • 10.10.2014

Vsetínští starší dorostenci po nepovedeném dvojkole z minulého víkendu, přivítali souseda v tabulce a to celek AZ Havířov. Valaši se však v utkání jen horko těžko dostávali k ohrožení soupeřovy branky. Zato Havířovských byl plný led. Dlouho však svítilo na ukazateli skóre 0:1. Havířov však definitivně strhl utkání na svou stranu v úvodu třetí třetiny, kdy Vsetínští po chybách v defenzivě inkasovali celkem třikrát. Starší dorost se tak ještě více ponořil do herní krize, neboť ve třech po sobě jdoucích utkáních se brankově neprosadil.

ELSD - 11.kolo pá 10.10.15:00
0:4(0:1, 0:0, 0:4 )
Branky a nahrávky: 12. Dudek (Hendrych), 43. Hendrych, 44. Peterka, 46. Kurovský (Wróbel). Rozhodčí: Fiedler (Zubří) – P. Blaha (Staré Město), Švarc. Rozhodčí: Fiedler – Blaha, Švarc. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:0, 0:4.
VHK ROBE Vsetín: Bechný (Sachr) – Bártek, Weintritt J., Augustin, Vítek, Ševčík, Vodák – Koňařík, Abazaj, Toman, Lainka, Humplík, Tydlačka, Gharibyar, Weintritt M., Kostka, Jochymek, Kovář, Janošek.
AZ Havířov: Gerža (Sonnek) – Trombik, Frojda, Dudek, Kiss, Spálovský, Mrowiec – Moravčík, Wróbel, Stružík, Langer, Peterka, Hendrych, Kurovský, Němec, Cihlář, Kosina.
Hostům z Havířova se podařilo na svého soupeře vletět již v samotném úvodu utkání. Defenzíva Valachů se však mohla spolehnout na svého nejvyššího představitele, tím byl brankář Daniel Bechný. Úvodní nápor Azetu tak Vsetín ustál. Když už se však zdálo, že Vsetín bude minimálně vyrovnaným soupeřem, přišlo první varování. Hostující Hendrych se s kotoučem vydal napříč vsetínským kluzištěm, překonal obranné řady soupeře a předložil kotouč do neodolatelné nabídky Jakubu Dudkovi, kapitán hostí neměl se zakončením do odkryté branky problém a poslal svůj tým do vedení. Do konce první části měl ještě Havířov možnost dvou početních výhod, v obou případech totiž svůj tým oslabil Tydlačka, ale Azet i přes velký tlak v přesilové hře netrestal. Druhá branka visela ve vzduchu v samotném závěru úvodní periody, Kurovský nabízel jasnou příležitost Moravčíkovi, jenže hostujícímu útočníkovi bekhendové zakončení nevyšlo, a tak se Havířov po úvodní periodě držel jednobrankového náskoku.

V začátcích třetin se dokázali domácí držet krok, v úvodu druhé periody se zelenožlutí hnali do přečíslení tři na jednoho, Kovář vzal vše na sebe, ale před havířovského obránce nedokázal projít. Havířov si poté vzal zpět herní převahu a domácí obraně nedal moc příležitosti se nadechnout. Vsetín ve 26. Minutě podcenil střídání, toho mohla využít dvojice Kurovský – Spálenský, druhý jmenovaný si však na pozorného Bechného nepřišel. Havířov následně zamkl vsetínské na jejich obranném území a chvílemi se zdálo, jakoby Azet hrál dlouhý úsek v početní výhodě. Největší průvan před Bechným dělala Wróbelova formace, ale elitní havířovský útok nemohl nalézt recept na skvěle chytajícího Bechného. Hra se srovnala až po odpískání faulu havířovského Kurovského, v početní výhodě Vsetínští ožili, ale vyrovnávací branku vytěžit nedokázali. Největší příležitost si domácí tým vypracoval v čase 39:11, Kovář s Koňaříkem vyšachovali obranu hostí, jenže když už mohl Kovář zakončovat, kotouč mu pod hokejkou projel. I tak se Vsetín stále držel na dosah vyrovnání, což mohl být příslib pro závěrečnou třetinu.

Havířov však nechtěl ponechat nic náhodě a ve třetí třetině dokázal své brankové příležitosti využít k navýšení hubeného náskoku. Na časomíře svítil čas 42:30, když se Jakub Hendrych dokázal prosadit na buly a dostat se s kotoučem až před Bechného, kotouč poslal mezi nohy vsetínského brankáře a obstaral uklidňující branku pro svůj tým. Neuběhly ani dvě minuty a Havířov se znovu radoval, hrubé chyby vsetínské obrany využil Lukáš Peterka, zcela osamocen před Bechným nezaváhal a poslal do vsetínské sítě třetího kapříka. Definitivní rozklad vsetínských nadějí přišel v čase 45:25, Wróbel sice ve svém střeleckém pokusu neuspěl, odražený kotouč si však našel cestu na hůl Daniela Kurovského a bylo vymalováno – 4:0. Vsetínský nepomohla ani následná početní výhoda, Havířov bez větších problému odrážel vsetínské protiútoky a šel si za vítězstvím. Bechný navzdory čtyřem obdrženým brankám dokázal pochytat ještě několik slibných pokusů havířovského Azetu, čímž zabránil ještě většímu debaklu domácího mužstva. Nic už však nezměnil na tom, že Vsetín ve třetím po sobě jdoucím utkání nevstřelil branku a znovu padl.

Zdeněk Čech (VHK Vsetín): Byl to asi sedmý zápas v sezoně, kdy jsme nevstřelili branku, bohužel bez gólu se hraje těžko. Myslím, že hlavně v první třetině byla naše hra slušná, ne dobrá, ale docela slušná. Vše se však odráží od tragického důrazu v koncovce, i proto jsme branku nedali. Když už jsme se chtěli nadechnout k nějakém náporu, tak hráči na které jsme se spoléhali, udělali absolutně triviální chyby, po nichž soupeř vstřelil dvě branky a už to prostě nešlo.

Martin Janeček: Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Přijeli jsme trošku v rozbité sestavě, nicméně mužstvo k tomu slušně přistoupilo s výjimkou krátkého úseku ve druhé třetině, myslím, že jsme byli o chlup lepší. Do třetí třetiny jsme věděli za stavu 1:0, že musíme být chytří, trpěliví zezadu a hrát na brejky, to se nám vyplatilo a utekli jsme až na stav 4:0.