Předehrávka dopadla na výbornou. Dorostenci vysoko porazili Chrudim

Helena Hegeďová • 13.10.2023

Dorost dal zapomenout na poslední prohru na ledě Chomutova a po povedeném výkonu vysokým rozdílem porazil Chrudim. Dorostence mělo původně čekat téměř třítýdenní volno (poslední utkání odehráli 1. října, další zápas je pak naplánován až na pátek 20. října), to si však zkrátili předehrávkou 30. kola. Valachům se povedl už vstup do utkání, kdy velmi rychle vedli 2:0. Následovala branka ve vlastním oslabení, a i když domácí ve druhé třetině trochu polevili, dokázali náskok držet. Ve třetí třetině pak výhru ještě pojistili dalšími pěti přesnými trefami.

Liga dorostu - 30.kolo pá 13.10.17:30
HC Chrudim
8:3(3:0, 0:1, 5:2)

Branky a nahrávky: 01:06 Fusek (Meissner, Paták; 5/5), 01:58 Němec (Vaculík; 5/5), 12:14 Vinklárek (4/5), 44:07 Drozd (Frömel; 5/5), 49:16 Vinklárek (Malý; 5/5), 50:03 Hynek (Vaculík, Kučný; 5/4), 53:28 Meissner (Malý, Fusek; 5/5), 59:51 Fusek (Frömel; 5/5) – 26:08 Urválek (Valkoun; 5/5), 41:28 Šimonek (Vaško, Krejčík; 5/4), 46:41 Smékal (Řivnáč, Šanc; 5/5). Rozhodčí: Blaha – Goňa, Tomeček. Diváci: 86. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 8:3. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 8:3.

VHK ROBE Vsetín: Cegliňski – Sadílek, Kučný, Hynek, Lyčka, Kužel, Frömel, Dvořáček – Paták, Vinklárek, Němec, Meissner, Drozd, Šebesta, Malý, Fusek, Vaculík.
HC Chrudim: Etflaiš (2. Netušil) – Krejčík, Urválek, Šurc, Valkoun, Koudelka, Šanc, Řivnáč – Paulus, Vaško, Drahoš, Kopecký, Tvrdik, Smékal, Šimonek, Postupa, Š. Dvořák, T. Dvořák.

Valaši začali první třetinu pěkně zostra, když Chrudim za vlastní brankou zaváhala s rozehrávkou a jeden z hostujících hráčů přihrál přesně na hokejku Matyáše Fuska, který neváhal a poslal puk od levé tyče do vzdálenějšíhon horního rohu. O padesát sekund později, tedy pro představu v čase 1:58, už vedli domácí o dvě branky, když Adam Němec zachytil kotouč na hranici brankoviště a taktéž jej poslal do pravého horního rohu. Vsetínské start pochopitelně nakopl a podle toho také vypadala první třetina.

Chrudim se ozvala až v přesilovce, když Tvrdik z vrcholu levého kruhu poslal kotouč na Šimonka, který z první vypálil. Cegliňski se ovšem stačil včas přemístit a kotouč ukryl mezi betony. Místo snížení ale přišla branka Vsetína v oslabení. Lukáš Vinklárek nejprve v přečíslení dva na jednoho neuspěl s přihrávkou na svého spoluhráče, protože ji zablokoval jediný bránící hráč Chrudimi, ale právě od něj se puk odrazil zpátky. A jelikož hostující brankář byl připraven na střelu z pravého křídla po nahrávce, nestačil včas na Vinklárkovo zakončení do prázdné brány zareagovat.

Valaši vedli 3:0, jenže pak přišla dvacetiminutovka hostujícího celku. Hned zkraje druhé třetiny to byl obránce Urválek, který čekal na útočné modré čáře, kam taky dostal přihrávku. Následně v útočném pásmu situaci zvládl sám a od levé tyče zakončil. Cegliňski ukryl kotouč ve své výstroji. Pak Chrudim svůj tlak ještě umocnila přesilovkou a čtyři sekundy po jejím konci už se Matěj Urválek opravdu prosadil. Střelu kapitána Kopeckého od modré čáry vyrazil domácí brankář pravým betonem, kotouče se chopil Tadeáš Valkoun, který jej přihrál na volného Urválka na levém křídle. A hostující obránce byl nakonec tím, kdo poslal puk za přemusťujicího se gólmana.

O minutu později za vsetínským gólmanem zazvonila tyč, což byl další důkaz, že hosty vstřelená branka opravdu nakopla. Paulus přes tři bránící hráče Vsetína neprošel, ale Postupovi se to už povedlo. Jeho rána z mezikruží ovšem zamířila daleko od pravé tyče. Zmatky ve vsetínském brankovišti ovšem pokračovaly. Další rychlá protiakce a ofenziva Chrudimi neměla daleko od kontaktního gólu. Do prázdné branky střídlel Koudelka, jenže jeho ránu zablokovala domácí obrana.

Minutu před koncem druhé třetiny se přece jen ozvali Vsetínští. Vaculík jel po levém křídle sám na branku a rýsovala se před nám opravdu dobrá příležitost, jenže Paták mezitím v útočném pásmu zavadil o bránícího hráče Chrudimi a opozdil se s návratem. Proto bylo odpískáno postavení mimo hru. Hosté ve svém tempu pokračovali i po pauze, kdy navíc nastoupili v přesilovce pět proti třem. To už ale Chrudim hrála v pěti proti čtyřem, když domácí brankář vykopl střelu Ondřeje Vaška na Patrika Šimonka, který s první střelou z mezikruží neuspěl, ale na druhý pokus už kotouč po ledě kolem pravé tyče dostal.

A pak se s brankami roztrhl pytel. Valaši vyhráli buly na pravém kruhu útočného pásma a Dvořáček od modré čáry rozehrál nakonec gólovou akci. Vojtěch Fröměl vystřelil z větší vzdálenosti. Následně se puk od Lukáše Vinklárka odrazil k Štěpánu Drozdovi, který se nejlépe zorientoval ve zmatku před brankou a poslal puk mezi pravou ruku a tělo. O dvě minuty později Vsetínští několikrát chybovali v útočném i obranném pásmu, což nakonec znamenalo individuální akci Štěpána Smékala, jenž se po levém křídle dostal do pásma a zakončil do vzdálenějšího horního rohu.

Jenže zaváhání se nevyhnuli ani hosté. Lukáš Malý byl před brankou po chybě Řivnáče úplně sám a měl i dost prostoru, jenže ztratil kotouč. Naštěstí pro Vsetínské byl hned v závěsu Lukáš Vinklárek, který z druhé vlny trefil přesně levý horní roh hostující branky. Domácí následně vyhráli vhazování na samotném startu přesilovky po vyloučení Tvrdika a Adam Hynek od modré čáry bleskově prostřelil chrudimského brankáře. Vylučovalo se i nadále, a to na obou stranách. Prosazoval se ale jenom Vsetín.

Valaši vybojovali kotouč u mantinelu v útočném pásmu a nejprve trefili levou tyčku chrudimské branky. Dominik Meissner se pak ještě v předbrankovém prostoru několikrát otočil, a nakonec poslal puk mezi betony nicnetušícího gólmana. A devět sekund před koncem utkání jel sám na branku Matyáš Fusek, který tak skóre duelu nejen otevřel, ale i uzavřel, když se v individuální akci prosadil pod gólmanův pravý beton.

Ondřej Němec (VHK ROBE Vsetín): Měli jsme výborný vstup do utkání, ve druhé minutě jsme vedli 2:0. Pak jsme odehráli výbornou první třetinu, v které jsme soupeře k ničemu nepustili. Pak ale bohužel ve druhé třetině přišel útlum, kdy jsme přestali hrát to, co jsme měli. Soupeře jsme tím vrátili do zápasu. Ve třetí třetině jsme za stavu 4:3 udělali několik chyb, v tu chvíli nás podržel gólman. Výborně nám pak zahrála druhá lajna, která dala pět gólů. Obrovská pochvala pro hráče, máme tři body a pokračujeme dál.

Petr Čáslava (HC Chrudim): Bez komentáře.