Poslední utkání základní části zvládla juniorka na výbornou

Anna Pavlína Sedláčková, Helena Hegeďová • 28.02.2020

První třetina byla pro vsetínskou juniorku úspěšná, neboť se jí podařilo v polovině třetiny prosadit dvakrát během pouhých dvou minut a na konci periody přidala ještě jeden gól. Druhá část utkání patřila jednoznačně Warriors, kterým se podařilo snížit náskok domácího celku na pouhý jeden gól. Do třetí třetiny se však Vsetínští vzpamatovali a nakonec nad Warriors vyhráli 6:3.

Extraliga juniorů - 42.kolo pá 28.2.17:45
HCM Warriors Brno
6:3(3:0, 1:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Pospíšil (Veselý, Frimel), 9. Hilšer (Zeman, Ondračka), 18. Baďura (Vašenka, Holáň), 23. Ondračka (Hilšer), 49. Frimel (Kožený, Veselý), 55. Frimel (Veselý, Klímek) – 21. Pröschl, 35. Daněk (Karpíšek, Marčík), 37. Svoboda (Pröschl, Leška). Rozhodčí: Škach – Pospíšil, Blažek. Vyloučení: 8:7. Bez využití. Diváci: 75. Střely na branku: 21:30 (13:8, 6:13, 2:9). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3, 6:3.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Holáň, Kožený, Zeman, Pernický, Houser, Ondračka – Pospíšil, Novosad, Baďura, Veselý, Hilšer, Klímek, Vašenka, Vavřík, Frimel.
HCM Warriors Brno: Kašpar – Daněk, Šána, Miloš, Bazala, Mituchovič, Sedláček – Leška, Karpíšek, Pröschl, Marčík, Molnár, Kavický, Mudrych, Svoboda, Stárek, Krška.

Vsetín již v první třetině potvrdil roli favorita. Wariorrs sice hráli o možnost záchrany, k Málkově bráně se však zprvu dostávali jen ojediněle. V osmé minutě se ranou z pravého kruhu prosadil Tadeáš Pospíšil, jehož přesnou trefou z dorážky následoval Adam Hilšer. A právě to možná Warriors nakoplo k tomu, aby se více hnali do útoku. V největší šanci se ocitl Mudrych, bekhendem ale nepřehodil Málkův pravý beton. Jakmile se žádná z brněnských šancí neuchytila, dostal se ke slovu opět Vsetín. Z mezikruží se po přihrávce Jana Holáně a Jana Vašenky prosadil Martin Baďura.

Druhá třetina už přinesla více šancí pro hostující celek. Hned v její první minutě se z prostoru mezi kruhy trefil Matěj Pröschl a snížil tak vsetínský náskok. Tříbrankové vedení svému celku vrátil Tom Ondračka. Valaši se následně vyzkoušeli i přesilovku pět na tři, ale byli to převážně oni, kdo se častěji objevoval na trestné lavici. V 35. minutě dostal Vojtěch Daněk kotouč za dezorientovaného Málka a ještě více zdramatizoval průběh utkání Ondřej Svoboda. Ať se to na začátku zápasu nemuselo zdát, utkání se herně vyrovnalo. Tři minuty před koncem druhé dvacetiminutovky se Vsetínu vrátila chuť do útoku a dobrou střeleckou pozici si na pravém kruhu připravil Vavřík. Z mezikruží pak zakončoval Baďura, také on si kotouč k zakončení napřed důkladně připravil. Klímkův pokus z hranice brankoviště zase tečoval gólman Kašpar hokejkou.

Vsetínští mohli při jednobrankovém vedení výrazněji odskočit v přesilové hře. Formace Valachů trefovala jen připraveného brankáře Kašpara. Tomu také dorážka Vavříka z hranice brankoviště projela pod betony a zastavila se o pravou tyč. Početní výhoda pět na tři byla dlouho bez střely a domácí předváděli jen táhlou kombinaci v útočném pásmu. Klímek pak zamířil vedle a Vavříkovi utekl kotouč. Velkou porci času strávili Brněnští v obraně, což se projevilo také na skóre, jelikož se prosadil Tomáš Frimel. Vsetín se ocitl v další početní výhodě, ale ani tentokrát nedokázali přesilu využít. Tempo hry se zklidnilo, jenže Valaši se svým tlakem nepřestali, takže se z hranice brankoviště opět prosadil Tomáš Frimel. A i když jsme se na Lapači dostali ještě dalších čtyř vyloučení, skóre zůstalo až do konce zápasu beze změny. Valaši vyhráli 6:3.

Libor Žilka (VHK ROBE Vsetín): Utkání jsme rozehráli dobře. Šli jsme do vedení, které jsme si dlouho drželi. Ve druhé třetině jsme měli výpadek, kdy jsme katastrofálně sehráli druhých deset minut třetiny a soupeř se dostal na dostřel. Nicméně jsme si mezi třetinami s hráči něco řekli a potom už jsme si to pohlídali. Warriors mě docela překvapili. Hodně bruslili a byli aktivní, takže bych ani neřekl, že je to tým na sestup. Hráli o všechno, v minulém utkání v Havířově vyhráli 1:0, což jim dodalo sebevědomí a byli motivovaní. Pro nás to nicméně byly povinné tři body, nic jsme nechtěli podcenit.

Jiří Sýkora (HCM Warriors Brno): Do utkání jsme šli ještě s nadějí, že pokud bychom tady dneska zvítězili za tři body, tak bychom si soutěž zachránili bez baráže, která nám odstartuje v úterý. Bohužel, náš dnešní výkon absolutně neodpovídal důležitosti utkání a od začátku jsme byli laxní a zaslouženě jsme prohrávali 0:3. Zápas z 0:3 se s takovým soupeřem těžko obrací, a byť jsme se ještě dostali do hry góly na 2:4 a 3:4, tak soupeř dneska vyhrál jednoznačně zaslouženě. Nás teď čeká těžký úkol, a to zachránit se v baráži.