Oslabený mladší dorost se z Olomouce vrací s debaklem

Václav Trávníček • 20.02.2014

Na dohrávku 21. kola proti Olomouci nebudou mladší dorostenci VHK vzpomínat v dobrém. Soupeří z Hané dokázali vzdorovat pouze první třetinu, když se ve 20. minutě trefil Matěj Dubnický a snížil na 1:3. Ve zbytku utkání ovšem góly střílela už jen Mora, jejíž brankostroj se nakonec zastavil až na cifře devět. Vsetín, který nastoupil bez pěti hráčů základní sestavy, Olomouci vysoko podlehl a jeho šance na první čtverku se snížily.

EMD - 21.kolo čt 20.2.11:45
HC Olomouc
9:1(3:1, 2:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 6. Hajšman (Piska), 7. Husták (Skopal, Pěcha), 19. Horký (Zabloudil), 22. Janků (Skopal), 31. Beier (Pěcha), 44. Husták (Hubáček), 54. Hajšman (Urban M.), 55. Dajčar (Horký, Murla), 59. Podlaha (Zabloudil) – 20. Dubnický. Rozhodčí: Cik – Doleček, Šimčík. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 58:13. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 9:1.
HC Olomouc: Schejbal (31. Urban T.) – Beutl, Štreit, Janků, Dajčar, Piska, Mader, Holiš, Murla – Hubáček, Horký, Hajšman, Urban M., Pěcha, Skopal, Podlaha, Spatharis, Wolf, Zabloudil, Beier, Husták.
VHK ROBE Vsetín: Matoušek – Nadymáček, Blabla, Kostka, Koutný, Ševčík – Koňařík, Šarman, Paroušek, Dubnický, Klimek, Hrňa, Weintritt, Čechmánek.

Ve čtvrtek čekala Olomouc a Vsetín odveta nedělního utkání, ve kterém vyhráli Hanáci na ledě svého soupeře 7:2. Jelikož jsou oba celky velmi blízko sebe v tabulce extraligy mladšího dorostu, tak se dal očekávat velice vyrovnaný duel. Do Olomouce však přicestovala velice oslabená sestava Vsetína, když hned pět klíčových hráčů nemohlo kvůli nemoci do utkání zasáhnout, a tak jejich místa v sestavě nahradili velice mladí hráči, kteří toho v letošní sezóně za vsetínský mladší dorost příliš nenahráli.

V utkání se přece jenom i přes velkou marodku prosadili, jako první hosté, když v přesilové hře střílel od modré Nadymáček, který svou umístěnou střelou k pravé tyči otevřel skóre utkání. Hlavní rozhodčí však gól Vsetína neuznal, protože jeden z hostujících hráčů bránil domácímu brankáři v jeho brankovišti.

Do vedení se tak naopak dostali domácí hokejisté, když Dominik Hajšman dostal pas za obranu Vsetína a tváří v tvář hostujícímu brankáři prostřelil Matouška mezi jeho betony. Neuběhnulo ani třicet vteřin a Olomouce se radovala podruhé. Marek Husták se dostal k puku na pravé straně, kde následně využil špatného přesunutí Matouška, a pověsil tak puk pod víko vsetínské brány.

V polovině první třetiny se dostal do dalších dvou dobrých příležitostí znovu Husták, který však v obou případech nastřelil tyč hostující klece. V závěru první části se do úniku dostal hostující kapitán, který však svou střelou nevyzrál na Schejbala, a tak na druhé straně platilo nedáš dostaneš, když se ocitnul v totožné situaci na druhé straně Michal Horký, který se svou kličkou do bekhendu překonal Matouška. Matěj Dubnický však dostal ještě jednu příležitost, když si využil špatné rozehrávky domácí obrany a střelou z mezikruží vstřelil kontaktní branku Vsetína.

Ihned na začátku druhé třetiny se však Olomouci povedlo vstřelit čtvrtou branku v utkání. Libor Janků dostal puk na modrou čáru, odkud jej následně poslal směrem na vsetínskou bránu a puk skončil až za zády Matouška, protože hostující brankář měl zcela zakrytý výhled, a tak nemohl nijak zakročit.

Na další branku jsme si museli počkat do poloviny utkání a byla to opět Mora, kdo vstřelil další branku. Konkrétně se dokázal prosadit Jan Beier, který využil dostatek prostoru na levé straně, kde si dokázal vybruslit až před Matouška, jehož překonal svou střelou ke vzdálenější tyči. V závěru druhé třetiny musel ještě vsetínský brankář likvidovat dva samostatné úniky domácích hráčů, když se na něj nejdříve hnal Horký a následně ještě Hajšman.

Brankostroj Olomouce se nezastavil ani v poslední části. Jako první se ve třetí třetině trefil podruhé v utkání Marek Husták, který dostal přihrávku mezi kruhy a střelou pod břevno vstřelil šestou branku domácích. Sedmou branku přidal na konto Hanáků Dominik Hajšman, jenž využil krásné nabídky od Martina Urbana, který mu předložil puk před zcela prázdnou bránu Vsetína.

Ani sedm branek v síti Vsetína však domácím dorostencům nestačilo, protože do konce utkání přidali svěřenci Kamila Přecechtěla ještě dvě branky. Nejdříve se od modré čáry prosadil svou tvrdou střelou Tomáš Dajčar, na kterého ještě navázal svou brankou v samotném závěru utkání Josef Podlaha, který svou brankou uzavřel skóre utkání mezi Olomoucí a Vsetínem.

Mora tak i ve druhém utkání proti Vsetínu dokázala zvítězit vyšším rozdílem, když tentokráte na svém ledě zvítězili Hanáci 9:1.

Jiří Weintritt (trenér Vsetín): "Bohužel před odjezdem jsme se dozvěděli, že hned pět důležitých hráčů přes noc onemocnělo, a tak je v sestavě museli nahradit hráči, kteří toho za mladší dorost v letošní sezóně příliš neodehráli. Hráli jsme na co jsme měli, a domácí v tomto utkání zaslouženě vyhráli, protože nás předčili naprosto ve všem."