Omlazená sestava juniorky porazila Třebíč

Radek Bařina • 19.02.2012

Dva body za vítězství 5:3 si připsali ligoví junioři VHK Vsetín v duelu s Třebíčí. Valaši nastoupili do utkání s pěti staršími dorostenci a jejich přítomnost na ledě byla hodně znát. Dvě branky totiž vstřelil Kamil Šiafutdinov, jednu trefu do černého přidal Martin Kohout, v brance se dobrým výkonem prezentoval Miroslav Svoboda. Valaši byli ve vedení v podstatě celý zápas a jejich výhra byla naprosto zasloužená. Víkend tak junioři zakončili s plným bodovým ziskem.

Liga juniorů, skupina Východ - 35.kolo ne 19.2.15:00
SK Horácká Slavia Třebíč
5:3(2:0, 1:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 4. Šiafutdinov (Medvedev), 20. Kývala (Žabčík), 40. Kohout (Koutník), 45. Šiafutdinov (Žabčík), 56. Klimek (Žabčík) - 39. Vysloužil (Belatka, Kusák), 53. Belatka (Paták), 58. Vysloužil (Belatka, Paták). Rozhodčí: Z. Kubičík - V. Hanzlík, J. Štěpán. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 125. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3.
VHK ROBE Vsetín: Svoboda - Valentík, Štrbík, Medvedev, Klimek, Koutník, Šiafutdinov, Kývala, Kašajev, Žabčík, Kohout, Boháčik, Zuzaník, Neuwirth, Tobola, Báchor.
SK Horácká Slavia Třebíč: Máj - Peroutka, Belatka, Krejčí, Pálka, Kusák, Vyhnalík, Paták, Kovalský, Horký, Vlašín, Vysloužil, Weiss, Stromecký, Donutil, Outulný.

Do utkání ligy juniorů Vsetína s Třebíčí vstoupili domácí aktivněji. Dobrým pohybem si vynutili tlak a po třiadevadesáti vteřinách i přesilovou hru. Nesehráli ji sice příliš dobře, chvíli před jejím skončením se ale přesto prosadili. Kamil Šiafutdinov se kličkami nejprve zbavil soupeře, pohybem za brankou pak zmátl i gólmana a následně zpoza brankové čáry zasunul puk do sítě. Hosté mohli zanedlouho odpovědět taktéž v početní výhodě, na jedenačtyřicet sekund dokonce dvojnásobné. Třebíčský tlak byl ovšem hodně bezzubý a se dvěma nedůraznými střelami od modré si Svoboda v poklidu poradil. Až s koncem přesilovky se do dobré pozice dostal Weiss, vsetínského brankáře ale z úhlu nepřekvapil.

Zbytek třetiny přinesl poměrně vyrovnaný hokej, rozkouskovaný četnými vyloučeními. Vsetín si ovšem v předbrankovém prostoru počínal o něco důrazněji a v jedenácté minutě díky tomu mohl vytěžit druhou branku. Medvedevovu dorážku ale zastavilo břevno třebíčské klece. Dvě minuty před sirénou přišla největší šance hostů v úvodní dvacetiminutovce. Vlašín však zakončil své sólo do betonů brankáře. V samém závěru dvacetiminutovky se hrálo ve čtyřech na obou stranách a profitovali z toho domácí. Žabčík vyslal krásnou kolmicí mezi beky do úniku Martina Kývalu, ten brankáři naznačil kličku a poté poslal touš mezi jeho betony. Úvodní dějství tak Vsetín vyhrál 2:0.

První minuty prostředního dějství přinesly vyrovnanou podívanou. Vsetín poměrně s přehledem držel hostující hráče na distanc a kontroloval náskok. S přibývajícími minutami navíc začali Valaši získávat převahu a Májovi v hostující brance začínalo být horko. Třebíčský brankář si ale počínal na výbornou, když vychytal příležitosti Klimka, bekhendový blafák Valentíka a dvakrát uspěl též proti Kohoutovi. Tomu nejprve zlikvidoval střelu z mezikruží a poté i teč z bezprostřední blízkosti.

Na opačné straně se hosté do Svobodovy blízkosti dostávali spíše jen sporadicky, a když už domácího gólmana ohrozili, šlo většinou o střely z větší vzdálenosti. V čase 38:33 ale Horáci přesto z čista jasna udeřili. Radek Vysloužil dostal výbornou přihrávku za beky a precizní bekhendovou kličkou nedal brankáři šanci. Radost ale Třebíči vydržela jen šedesát sedm sekund. Koutník totiž poslal od pravého mantinelu prudký pas před bránu a Martin Kohout jej pohotově usměrnil za Májova záda. Po dvou třetinách si tak Valaši udržovali dvoubrankový náskok.

Závěrečnou periodu odstartovala šance hostujícího Donutila, jeho střelu v přečíslení dva na jednoho ale dokázal obránce VHK přizvednout do ochranné sítě. V pětačtyřicáté minutě to proto byl Vsetín, kdo se dočkal branky. Žabčíkovo nahození od modré sklepl ze vzduchu Kamil Šiafutdinov a puk zamířil mezi brankářovými betony do sítě. Hned vzápětí mohl zvýšit Kohout, který se prokličkoval až před Máje, puk ale mezi tři tyče neusměrnil. V polovině třetiny dopřáli Valaši hostům luxus v podobě dvou, po sobě následujících, přesilových her. První z nich hostům nevyšla, v té druhé se ale dočkali korekce stavu. Martin Belatka vystřelil zápěstím od modré a jeho pokus si našel cestičku houštinou těl až do sítě. Horáci vycítili šanci, Svobodovu branku ale dokázali v nejbližších minutách ohrozit jen Stromeckým – jeho dorážka si ale cestu do sítě nenašla.

V padesáté šesté minutě předvedl další výbornou přihrávku dobře hrající Tomáš Žabčík. Tentokrát našel na útočné modré najetého Davida Klimka a ten následně střelou o tyč nedal Májovi šanci. O minutu později šli krátce po sobě za katr Valentík a Zuzaník a Třebíči se tak naskytla dlouhá přesilovka pět na tři. Tentokrát ji hosté dokázali využít. Patákovu přihrávku napříč brankovištěm srazil obránce přímo na hůl Radka Vysloužila a ten z blízka bez problémů uklidil puk do odkryté branky. Na víc už se ale Třebíč nezmohla a po prohře 5:3 opouští Lapač bez bodu.