Ofenzivní hody pro juniory! Valaši smetli Kralupy jedenácti góly

Anna Pavlína Sedláčková • 12.12.2021

Vsetínští junioři vstoupili do utkání s Kralupy skvěle, když se brzy dostali do vedení 3:0. Ke konci první periody se hostům z Čech podařilo tento náskok snížit. Dvě sekundy před sirénou se však Valaši prosadili a do kabin odcházela vsetínská juniorka s třígólovým vedením. Ve druhé třetina domácí tento náskok navýšili a ve třetím dějství se prosadili ještě šestkrát, což definitivně rozhodlo o vysokém vítězství nad posledním týmem západní skupiny.

Liga juniorů - 25.kolo ne 12.12.
HK Kralupy nad Vltavou
11:1(4:1, 1:0, 6:0)

Branky a nahrávky: 1. Dědek (Liss, Čapka), 3. Przybyla (Dědek), 6. Čechmánek (Bachánek, Horský), 20. Bednařík, 40. Horský (Čechmánek, Sviták), 42. Janíček (Horský), 47. Bachánek (Liss, Dědek), 51. Čechmánek, 56. Dědek (Bachánek), 58. Maštalíř (Janíček), 59. Broža (Horský) – 20. Typolt (Šimůnek). Rozhodčí: Goňa – Blažek, Jurčík. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 65. Střely na bránu: 59:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 11:1.

VHK ROBE Vsetín: Janura – Fojtík, Sýkora, Čapka, Liss, Machů, Sviták (A), Prčík – Čechmánek, Bachánek (A), Janíček, Przybyla, Maštalíř, Bednařík (C), Dědek, Horský, Broža.
HK Kralupy nad Vltavou: Němec – Šimůnek (C), Kratochvíl, Toulec, Vrbka – Hanousek, Hamršmíd, Šilhavý, Vorlíček, Typolt, Náhončík, Kočí (A), Sulík.

Hned v úvodu první třetiny, přesněji ve 30. vteřině, se Vsetínští dostali do vedení střelou Matyáše Dědka z předbrankového prostoru. Netrvalo dlouho a za záda Němce se prosadila také nová posila z Třince Petr Przybyla. A již v 6. minutě došlo na třetí gól pro domácí celek, jehož autorem se stal Jakub Čechmánek. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale i tak byli v útoku vidět především Vsetínští. Ke konci periody se šikovnou střelou prosadil Tomáš Typolt, který tak snížil vedení domácích. Po jeho gólu však následovala úspěšná střela Davida Bednaříka. Do kabin se tak odcházelo za stavu 4:1.

Druhá třetina začala svižnou hrou Kralupských, kteří se ihned po rozehrání vydali do útoku. Jejich snažení však bylo okamžitě zažehnáno, protože se ke kotouči dostali domácí, kteří svého soupeře následně téměř vůbec nepouštěli k řízení hry. Na straně hostů také došlo k několika vyloučením, které se jim však pokaždé podařilo ubránit. Až toho posledního se Vsetínským podařilo využít střelou Matyáše Horského.

Avšak až třetí třetina přinesla ty pravé gólové hody. Ve 42. minutě došlo na gól Vsetína střelou Martina Janíčka z mezikruží. Poté se Valaši dostali do oslabení, to však Adamu Bachánkovi nezabránilo v tom, aby se prosadil za Němcova záda. V polovině periody byl stav 8:1 po střele Jakuba Čechmánka. V posledních minutách před konečnou sirénou se za Němcova záda v rychlém sledu prosadili Matyáš Dědek, Jiří Maštalíř a Ondřej Broža. Kralupům nad Vltavou se do konce utkání již nepodařilo prosadit ani jednou a konečný stav utkání se zastavil na 11:1.

Aleš Bachánek (Vsetín): Na soupeře jsme se dobře připravili. Podařilo se nám vsítit rychlé tři branky a zápas už jsme poté kontrolovali. Od začátku jsme měli tlak a úspěšně jsme proměňovali naše šance. Postupem času byl náš náskok už jednoznačný. Jsem rád, že kluci zápas nepodcenili a hráli od začátku až do konce.

David Švagrovský (HK Kralupy nad Vltavou): Myslím si, že na tom není nic moc, co hodnotit. Výsledek ukazuje za všechno. My se bohužel od začátku sezóny potýkáme s problémy se sestavou a marodkou, ale dneska to byl nástřel reality, která se nás týká celý rok. Domácí ukázali jasnou kvalitu a od půlky zápasu už nebylo o co hrát.