O náskok proti Chrudimi junioři dvakrát přišli, pak rozhodl Ürge

Helena Hegeďová • 20.01.2024

Chrudim není pro juniory jednoduchým soupeřem, dva ze tří vzájemných zápasů rozhodl jeden gól, v posledním případě to byl navíc až rozhodující samostatný nájezd. A právě tím zápasem započala juniorka svou aktuální vítěznou sérii, které se ani protentokrát nechtěla vzdát. Po první třetině vedli Valaši o dvě branky, ale Chrudimi pak stačila k vyrovnání necelá minuta. Odpověď našli hosté i na třetí vsetínský gól, a tak rozhodla až Ürgeho nenápadná trefa mezi betony v čase 58:56.

Liga juniorů - 29. pá 19.1.19:15
HC Chrudim
4:3(2:0, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 04:15 Koláček (5/5), 17:34 Hrdý (Urge, Kovář; 5/5), 47:43 Urge (Ostrčil, Kovář; 5/5), 58:56 Urge (Hrdý; 5/5) – 32:52 Černý (Kubíček, Matýs; 5/5), 33:36 Pazdera (Jedlička, Novák; 5/5), 50:38 Kubíček (Pazdera, Matýs; 5/5). Rozhodčí: Holibka – Přecechtěl, Kaprál. Diváci: 93. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Střely na branku: 4:3. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

VHK ROBE Vsetín: Uhrin – Šedlbauer, Machů, Fojtík, Hamřík, M. Stodůlka, Herman, Mošnička – Hrdý, Urge, Žárský, Heinrich, Juráň, Kovář, Ostrčil, Matějíček, Koláček, L. Stodůlka.
HC Chrudim: Pithart – Straka, Dvořák, Kubišta , Krejčík, Pazdera – Mandys, Chvojka, Bolehovský, Matýs, Kopecký, Novák, Jedlička, Kubíček, Černý, Macas, Štěpnička, Kantor.