Nepovedená druhá třetina přinesla další prohru pro SDO

Helena Hegeďová • 09.01.2016

Do zápasu vstoupili lépe domácí, hra se ovšem rychle vyrovnala a hosté se dostali do vedení. V té chvíli ještě dokázal Vsetín skóre korigovat, ale ve 2.třetině se jen marně dostával do útoku, což se projevilo i na skóre, domácí prohrávali o 3 branky a na začátku třetí třetiny již o 4. V poslední třetině se zápas opět vyrovnal, ale i přes skvělý výkon v poslední periodě se domácím srovnat nepodařilo. V zápasu se hattrickem prezentovali domácí David Kovář a hostující Lukáš Rousek.

ELSD - 4NS so 9.1.11:00
HC Letci Letňany
5:7(2:2, 0:3, 3:2)

Branky a nahrávky: 2. Kovář (Weintritt J.), 18. Weintritt J. (Kovář, Dubnický), 43. Kovář (Dubnický, Richter), 50. Kovář (Augustin, Richter), 56. Dubnický (Weintritt J., Kovář) – 9. Kučera J. (Rousek, Kučera L.), 15. Kučera J. (Kučera L., Brabec), 24. Rousek, 29. Rousek (Kučera J., Kučera J.), 36. Lytvynov (Danov, Fabiánek), 42. Valíček (Fabiánek, Danov), 52. Rousek. Rozhodčí: Volf – Bryška, Kurtin. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 21:33. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:6, 4:6, 4:7, 5:7.

VHK ROBE Vsetín: Sachr (42. Huzlík) – Pařízek, Krůžela, Nadymáček, Weintritt J., Kollár, Augustin, Richter – Dostál, Koňařík, Wolf, Dubnický, Weintritt M., Čechmánek, Sušeň, Humplík, Kovář.
HC Letci Letňany: Špirek (21. Vacula) – Pařík, Hanuš, Gebell, Brabec, Grauer, Valíček, Lytvynov – Sklenář, Nedorost, Fabiánek, Danov, Pinkas, Rousek, Kučera L., Mařík, Kučera J.

Skóre otevřel při hře 4 na 4 již v 2. minutě David Kovář, který se po přihrávce Jiřího Weintritta prosmýkl kolem mantinelu a obrany Letňan, a nakonec dostal puk do brány kolem levé tyče, u které se sice nacházel brankář hostí Špirek, nepokrýval ji ale důkladně a vsetínský forvard se tedy dokázal prosadit. Hra pokračovala ve vyrovnaném duchu, kdy oba týmy dokázaly svého soupeře sevřít v jeho obranné třetině, oběma mužstvům však ke vstřelení branky chyběla přesnost, nebo ztroskotala na brankáři druhého celku. Další branku viděl Lapač v 9. minutě, těsně poté, co na trestnou lavici usedl Michal Weintritt. Lukáš Rousek si na pomezí brankoviště vyměnil puk s Janem Kučerou, pro kterého nebylo problém zakončit do odkryté brány. Oba týmy se snažily dostat do vedení a byli to hosté, kterým se to povedlo. Lukáši Kučerovi se nepodařilo skórovat od levé tyčky, a to byl podnět pro Jana Kučeru, který vzal puk a obhodil Sachra. Hosté mohli opět zvýšit skóre, když jim Koňařík podražením nabídl přesilovou hru. V té se ovšem lépe prezentovali Vsetínští a v této hře pokračovali i nadále, což jim přineslo vyrovnávací branku, jejímž autorem se stal Jiří Weintritt, kterému se povedlo dostat přes, jinak bezchybnou, obranu hostů a sám před Špirkem v klidu zakončil do levého horního rohu, do šaten se tak šlo za stavu 2:2.

Letňany poslaly do brány Daniela Vaculu a do 24. minuty se hrál vyrovnaný hokej, poté se podařilo vstřelit branku Lukáši Rouskovi, ten kotouč zasadil přesně nad lapačku domácího gólmana a dostal svůj tým do vedení. Hosté se usadili na delší dobu v útočném pásmu a stříleli, což jim přineslo i 4. branku v zápase. Vstřelil ji opět Lukáš Rousek. I domácí se na chvíli dostali k ohrožení Vaculy, žádná větší akce z toho ale nebyla, a tak se k útočení měli zase hosté. Těm se také naskytla další přesilová hra, kterou pohotovou reakcí v mezikruží využil Ivan Lytvynov. Vsetínští se ojediněle dostávali do šancí, přičemž lze vyzdvihnout šanci Jiřího Weintritta, který se nejprve snažil překonat Vaculu střelou mezi betony a odražený kotouč poté sklepnout za brankářova záda z dorážky z levého kruhu. Hosté si na konci periody stihli ještě zahrát přesilovku, kterou si přenesli i do třetího dějství. V této početní výhodě měl velkou šanci na navýšení skóre Jan Kučera, v dobré pozici před Sachrem ale promáchl, a tak při siréně oznamující konec druhé třetiny svítilo na tabuli skóre 2:5.

V úvodu třetí třetiny se domácím dařilo bránit a nedávali hostům šanci v přesilovce skórovat. Dvě vteřiny po příchodu vyloučeného Dostála si k sobě ale puk stáhl Matěj Valíček a trefil se rovnou mezi Sachrovy betony. Po tomto gólu vystřídali gólmana i Vsetínští, domácí bránu tedy po zbytek zápasu střežil Marek Huzlík. Gól Letňan, ale nezůstal dlouho bez odpovědi. Za 67 sekund se trefil také domácí kapitán David Kovář, jeho střela z mezikruží našla prostor mezi lapačkou a betonem hostujícího brankáře. Tak, jak se ve druhé třetině dostávali do šancí hosté, teď to byli domácí, a tlakem si vynutili faul Letců. Přesilovou hru využil znovu David Kovář, tentokrát se po rychlé akci trefil do pravého horního rohu, a tím jako by svým spoluhráčům vlil novou krev do žil. Vsetínští byli výrazně aktivnější a soupeře nepouštěli do útoku. I přesto se ale z gólu znovu radovali hosté. Ve 52.minutě se trefil Lukáš Rousek, a stal se, po Davidu Kovářovi, dalším autorem hattricku v tomto zápase. Rousek pohotově obtočil puk kolem Huzlíkovy nohy v momentě, kdy vznikla před vsetínskou bránou nepřehledná situace. Vsetínským byla odměnou za aktivitu v této části hry ještě jedna branka. Ve 56.minutě zakončoval, po kombinaci se spoluhráči, Matěj Dubnický. Vsetín ztrácel dvě branky a tento náskok už si Letňany dokázaly pohlídat.

Další, s kým Valaši poměří síly bude v pátek 15.1. Jihlava.