Na úvod sezóny schytal starší dorost debakl ve Zlíně

Radek Bařina • 04.09.2015

Stejně jako v loňské sezóně odstartovala sezóna staršího dorostu derby na ledě Zlína. A stejně jako vloni dopadla premiéra vsetínským debaklem. Na loňskou prohru 0:10 navázali zelenožlutí o chlup lepším výsledkem - 1:10. Ještě po dvou třetinách byl rozdíl ve skóre čtyřbrankový, pětigólová smršť ve třetím dějství ale usměrnila výsledek do nelichotivé podoby. O čestný úspěch Vsetína se postaral Michal Weintritt.

ELSD - 1.kolo pá 4.9.15:00
Berani Zlín
10:1(3:1, 2:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 8. Krejčiřík (Chytil, Václavek), 16. Dlabaja (Kowalczyk, Fryšara), 20. Mikulec (Dvořáček, Budil), 25. Krejčiřík (Chytil), 30. Chytil (Padrnos), 44. Kowalczyk (Fryšara, Jenáček), 46. Chytil (Václavek), 49. Václavek (Krejčiřík, Sirota), 56. Václavek (Chytil), 57. Václavek (Krejčiřík, Padrnos) – 15. M. Weintritt (Dubnický). Rozhodčí: Obadal – Topič, Simkovič . Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 76. Střely na branku: 32:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 10:1.
Berani Zlín: Odložilík – Padrnos, Sirota, Gába, Jenáček, Budil, Marek, Fridrich – Fryšara, Václavek, Mikulec, Chytil, Kočica. Dvořáček, Krejčiřík, Kotek, Kenša, Dlabaja, Kowalczyk.
VHK ROBE Vsetín: Machač – Pařízek, Krůžela, Nadymáček, Weintritt J., Kollár, Augustin, Richter – Dostál, Koňařík, Hrňa, Dubnický, Weintritt M., Čechmánek, Sušeň, Humplík, Kovář, Vilém.

První zápas starších dorostenců přinesl bojovnou první třetinu. Spíše než technika a vybroušené kombinace hrály prim bojovnost a bruslení. Šance dlouho nepřicházely, a tak domácí poslal do vedení až důrazný Vojtěch Krejčiřík. Srovnat mohl vzápětí Čechmánek, ale jeho rána minula těsně cíl. Pět minut před koncem úvodní části srovnal Michal Weintritt, který se štěstím dostal puk do sítě pod Odložilíkem.

Do přestávky však Zlín odskočil, a to hned do dvoubrankového vedení. Nejdříve Machače propálil Daniel Dlabaja, následně za přízně hokejové štěstěny sedm sekund před sirénou navýšil vedení Jan Mikulec.

Druhá třetina začala dvěma šancemi Zlína, ale žádná brankou neskončila. Krejčiřík ani Jenáček z bezprostřední blízkosti nezamířily do sítě. Až aktivita ve vlastním oslabení vynesla žlutomodrým čtvrtou branku v zápase. Chytil s Vojtěchem Krejčiříkem přemohli obránce Vsetína a poslali puk za bezmocného Machače. I hosté se činili, aktivní i nebezpečný byl Kovář, hokejová chytrost nechyběla Jiřímu Weintrittovi.

Góly ale dával Zlín. Zhruba v polovině zápasu přidal pátou branku do Machačovy sítě Filip Chytil. Právě on s Krejčiříkem platili za nejaktivnější borce na straně Zlína a několikrát před Machačem pořádně zatopili.

Ve třetí části Zlín konečně prolomil také dlouhé čekání na branku v přesilovce, když se po pohledné kombinaci prosadil Daniel Kowalczyk. Krátce po něm přidal svou druhou branku v zápase Filip Chytil. Přestože tempo oproti předchozím dvěma třetinám mírně opadlo, bylo se stále na co dívat.

Řádila především první formace, která přidala branku i v následující přesilovce. Puk za Machače tentokrát uklidil Jan Václavek a navýšil tak už na 8:1 pro domácí barvy. Stejný hráč se postaral o následující dvě branky a v jedné třetině se mu podařilo zkompletovat hattrick. Husarský kousek rychlonohého útočníka zakončil gólové galapředstavení. Zlín vyhrál 10:1 a z prvního zápasu si připisuje zasloužené tři body.

Robert Svoboda (PSG Zlín): Výsledek vypadá jednoznačně, ale jednoduché to nebylo. Samozřejmě první zápas, hned to bylo derby. První třetina byla dost nervózní, viselo to na nás, ale postupem času jsme se prosadili a jsme rádi, že jsme takto vstoupili do soutěže. Zítra nás čeká Třinec, což bude úplně jiný soupeř.

Jiří Weintritt (VHK Vsetín): Utkání jsme si v první polovině zápasu prohráli sami, protože jsme soupeři nahráli na tři z pěti branek. Třetí třetina se jenom dohrávala a byla to otázka skóre.