Mladší dorostenci ve vyrovnané partii podlehli Šumperku

Helena Hegeďová, Kristýna Zigmundová • 01.03.2018

V úvodních minutách byli hostující Draci lepším týmem, což potvrdili také gólovým brejkem. Na další branku se ale čekalo až do poslední minuty druhé třetiny. První dějství nechalo vyniknout obrany obou celků, to druhé spíše gólmany, jelikož se hokejisté dostávali do větších střeleckých šancí. Druhá branka hostů byla také jejich jedinou přesilovkovou. A to se v početní výhodě ocitli celkem 8x. Ve třetí třetině už inkasoval také Borovička, Draci se ale nevzdali. Pozor si museli dávat hlavně na Babeliaka, ale ani dobrý výkon Valachů už na vyrovnání nestačil. Tomuto utkání by ale remíza jistě slušela.

Extraliga mladšího dorostu - 2Č/16 čt 1.3.17:00
HK MD Šumperk
2:4(0:1, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 45. Kočí (Půček, Dědek), 49. Babeliak (Calaba) – 4. Mácha (Kubíček II., Holub), 40. Kaplan (Horký, Holub), 47. Fibigr (Polách), 60. Kaplan. Rozhodčí: Beránek – Rožánek, Rychlý. Vyloučení: 8:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 122. Střely na branku: 28:35. Průběh utkání: 0:0, 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Houser, Kočí, Velikovský, Sviták, Zeman, Kunst, Mikula – Urban, Kuchařík, Čajanová, Dědek, Vrána, Půček, Babeliak, Veselý, Calaba.
HK MD Šumperk: Borovička – Cekr, Kubíček I., Kubíček II., Plhal, Holub – Horký, Kaplan, Kavan, Mácha, Fibigr, Polách.

Utkání začalo pozvolna, hosté ale i přes to, že přijeli v poněkud okleštěné sestavě, dokázali skórovat. Joshua James Mácha projel středním pásmem a dokázal poslat kotouč mezi betony Málka. Valaši následně tlačili, ale jejich snaha ztroskotala na výborné obraně hostů. V dobré pozici byl Dědek, jemuž ale kotouč tečoval jeden z hráčů mimo hokejku. V závěru první poloviny třetiny byl vyloučen domácí Houser za nedovolené bránění. Hostům se nedařilo usadit v útočném pásmu a nejblíže brance byli v samotném závěru přesilové hry, kdy mohl nejprve střílet Kavan a při následné střele mohl ještě překonat Málka Polách. Ani jeden ze soupeřových hráčů však na Málka nevyzrál. Po skončení početní výhody měl opět gólovou střelu na hokejce Dědek, Borovička si ale levou tyčku pokryl. Ve 14. minutě se Valaši dopustili opět faulu, tentokrát byl za hákování vyloučen Kuchařík. V přesilové hře se Šumperku dařilo být v pásmu, ale chyběly tam střely, které by mohly skončit gólem. Ve vlastním oslabení se naopak do úniku vydal Urban, jehož pokus ale ztroskotal na jednom z obránců. V závěrečných minutách třetiny se do uniku po vydařené teči dostal Mácha, ten obehrál Svitáka a jel sám na Málka. Málek ale včas vystrčil levý beton a kotouč poslal mimo tři tyče. V poslední minutě se mohl střelou do horních pater branky prosadit Polách, hráč se čtyřiadvacítkou na zádech ale mířil nad. Poslední sekundy probíhaly hekticky na straně Valachů a před Málkem se stále něco dělo. Ten neměl vůbec přehled o hře, protože mu výborně stínili hráči Šumperka. V tuto chvíli se také domácí dopustili třetího faulu a hosté tak mohli zkusit štěstí v následující třetině při přesilové hře.

Na začátku druhého dějství se Šumperku nedařilo proměnit několik šancí, jež se jim naskytly v přesilové hře. Všechny střely hostujícího celku však Málek výborně vychytal. Po skončení početní nevýhody mohli Valaši zahrozit, když poslal přihrávku přes brankoviště Calaba. Kdyby kotouč našel hokejku Kunsta mohlo být vyrovnáno. Nebezpečná byla akce Horkého a Kaplana. Jeli dva na jednoho a jediný kdo jim stál v cestě byl Houser, který nakonec tečoval kotouč mimo bránu, ale málo nechybělo a Valaši by si vstřelili vlastní branku. Ve 27. minutě jel Veselý sám na Borovičku a střelou z mezikruží zasáhl levé rameno připraveného gólmana hostí. Obrovská šance nastala po střele Kaplana z vrcholu levého kruhu. Málek vyrazil kotouč pouze před sebe, kde byl připravený Polách. Ten si nejprve vytáhl domácího gólmana mimo bránu a následně mohl střelou zápěstím zakončit do prázdné brány z vrcholu brankoviště. Kotouč mu ale asi moc nesedl a projel pouze prázdným brankovištěm. Následovala přesilová hra pro Valachy. V početní výhodě vypadala slibně šance Kunsta a Dědka. První jmenovaný vystřelil z pravého kruhu a Dědek tečoval kotouč na hranici brankoviště těsně kolem levé tyčky. Síly na ledě se nejprve srovnali, ale žádná větší šance k vidění nebyla. Poté si Šumperk zahrál zkrácenou početní výhodu. Před prázdnou bránou mohl trefit kotouč Horky, ten se ale netrefil podle představ a do protiútoku se vydali Valaši. Z této šance mohla padnout branka. Babeliak ale v akci jeden na nikoho přestřelil. V závěrečných pěti minutách mohli Valaši skórovat. Nejprve dobře vystřelil od modré Kočí a následnou dorážkou se mohl prosadit Půček. Ani jeden z domácích hráčů ale nedokázal Borovičku překonat. Při další početní výhodě Valachů vypadala slibně teč Veselého, kterému nahrál do jízdy Babeliak. Borovička byl ale 100 %. Poslední minuta však byla lepší pro hosty. Mácha jel s Kaplanem dva na jednoho a přihrávka před Málkem vypadala slibně. Málek ale vytěsnil kotouč betonem mimo. V tuto chvíli byl vyloučen domácí Kuchařík a Draci vstřelili svou druhou branku. V úniku se ocitl Robin Kaplan a posunul kotouč mezi betony Málka, který byl již bezradný. Další trable přineslo Valachům vyloučení Housera v posledních sekundách, a tak si Šumperk zahrál i v další třetině zkrácenou početní výhodu.

Ta mu ale opět nevyšla a v útočném pásmu byli i přes početní nevýhodu Valaši. Po skončení přesilové hry mohl vstřelit kontaktní branku Babeliak, jenž zasáhl levé rameno Borovičky. Při dalším střídání mohl Babeliak opět skórovat, nyní ale jeho střelu vyrazil Borovička přilbou. To ale Valachy nemuselo dlouho mrzet. Kontaktní branku totiž po zásluze trefil Václav Kočí, který dostal kotouč u levé tyčky, odkud ho již dorazil za záda Borovičky. Radost ale Vsetínu nezůstala dlouho, protože se z prvního výpadu trefil Jiří Fibiger, jenž z mezikruží trefil mezeru mezi betony Málka. Valaši se chvilku snažili dostat do pásma a upravit skóre, z jejich snažení ale vyplynulo množství chyb. Nejprve se mohl trefit Kavan a následně byl ještě ke smůle Valachů vyloučen Houser. Šumperk se ale asi nechal ukolébat dvoubrankovým vedením a přesilovou hrou, že si nevšiml dobře postaveného Borise Babeliaka, jenž se dostal do úniku a nedůslednost hostů potrestal střelou do horních pater brány. I přes vlastní oslabení. Vyrovnávací branku měl po skončení početí nevýhody Půček s Babeliakem, jenž jeli dva na jednoho. Půčkovi ale sjel kotouč z hokejky a nedokázal ho včas posunout na lépe postaveného Babeliaka. Tlak Valachů ale vůbec nepolevoval a Šumperk mnohdy nevěděl co dělat, a několikrát se tak muselo pískat zakázané uvolnění. V 56. minutě byl ale vyloučen domácí Kunst a Šumperk dostal příležitost navýšit. Nejblíže byl brance Horky, jenž několikrát dorážel kotouč před Málkem. V posledních sekundách riskli Valaši hru bez opory v bráně Málka. Od prvních okamžiků ale bylo jasné, že to Valachům nesedne. A také že ne. Po chybě na modré se do úniku dostal Robin Kaplan, jenž definitivně zpečetil prohru Valachů 2:4.