Mladší dorostenci otočili utkání s Havířovem a připsali si důležité vítězství

Václav Trávníček • 13.11.2014

Když v 15. minutě zvyšoval havířovský Bambula na 2:0 pro tým z hornického města, nevypadalo to s nadějemi vsetínských mladších dorostenců vůbec dobře. Svěřenci trenéra Jenáčka ale dokázali zmobilizovat síly a čtyřmi zásahy ve druhé části čtvrteční duel dokonale otočili. Dvě důležité branky vstřelil Michal Koňařík. Byť Havířov ve třetím dějství snížil na rozdíl jediného gólu, Valaši si už vítězství nenechali vzít. Zdá se, že mladíci VHK jsou na vzestupu formy, z posledních třech zápasů vybojovali sedm bodů.

ELMD - 15.kolo čt 13.11.15:00
4:3(0:2, 4:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Koňařík (Ševčík, Jenáček), 23. Jenáček (Kristek, Koňařík), 28. Kollár, 36. Koňařík (Jenáček, Ševčík) - 9. Peterek (Juhász, Srníček), 15. Bambula (Pawliczek, Szturc), 49. Pawliczek (Bambula). Rozhodčí: Smilek - Škrobák, Zetocha. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Střely na branku: 26:13.
VHK ROBE Vsetín: Kořének - Dluhoš, Mikulenčák, Ondračka, Nadymáček, Kollár, Jenáček, Ševčík - Koňařík, Zetocha, Sedláček, Hrňa, Klímek, Gorás, Paroušek, Půček, Kristek, Paťava, Fajkus, Vilém.
AZ Havířov: Velička - Szturc, Srníček, Ševěček, Teplanský, Pavelek, Piskoř, Adámek - Revaj, Pawliczek, Ligocký, Piš, Peterek, Juhász, Skalka, Veselý, Bambula, Hýsek, Potočný.

Havířovští se snažili hned ze začátku utkání převzít iniciativu na ledě a dostat se tak rychle do uklidňujícího vedení. To se jim nakonec podařilo díky naskytnuté přesilové hře. V 9. minutě tak mířil přesně do branky otevírající střelec utkání Jonáš Peterek. První třetina byla velice bohatá na vyloučení, celkově jich sudí rozdal za úvodních dvacet minut hned šest.

Další branky však v této části hry již z přesilové hry či oslabení nepadly. Přesto se však Havířov mohl radovat z další branky, když se v 15. minutě dostal k puku Jan Bambula, který jej dokázal poslat za záda brankáře Kořénka. To bylo z hlediska první třetiny vše.

Ve druhé části odstartovala čtyřbranková smršť domácího VHK, která razantně zamávala s výsledkem celého zápasu. Vyrovnávací branku si vsetínští hokejisté připsali již po odehraných 45 vteřinách od úvodního buly, když se ke střele dostal Michal Koňařík. Zanedlouho na to již posílal domácí do vedení další úspěšný střelec Jakub Jenáček.

Havířovští se v tomto zápase příliš do střeleckého zakončení nedostávali, celkově na branku soupeře vypálili pouze 13 střel, což je žalostně malé číslo. Naopak Vsetín pokračoval ve svém tlaku a docílil i třetí branky, když se ve 28. minutě prosadil Ondřej Kollár. Čtyřbrankové představení domácích v této třetině poté završil dnes dvougólový Michal Koňařík. Dvě ze vstřelených branek VHK padly v přesilové hře.

Ve druhé třetině se odehrálo veškeré rozuzlení tohoto klání, v posledním dějství hry sice ve 49. minutě snižoval druhou využitou přesilovkou Havířova střelec Dominik Pawliczek, vyrovnávací branky se již svěřenci trenéra Tomáše Potěšila nedočkali. Havířov tak podlehl Vsetínu 3:4.