POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 410 (29.6.)

Mladší dorostenci drželi krok s Havířovem polovinu zápasu

Jan Tajzler • 12.10.2017

Svěřenci trenéra Konečného odjížděli do Havířova s cílem prolomit nepříznivou sérii porážek. Bohužel, ani zde se však mladým Valachům nepodařilo bodovat. Vsetínští drželi krok se Slezany do poloviny utkání, poté dvakrát inkasovali. Ve třetí třetině si favorizovaný Havířov pohodlně hlídal vedení a dalšími trefami stvrdil své vítězství.

Extraliga mladšího dorostu - 8.kolo čt 12.10.17:30
AZ RESIDOMO Havířov
VHK ROBE Vsetín
7:0(0:0, 2:0, 5:0 )

Branky a nahrávky: 31. Szturc (Pavlačka, Koubek), 32. Adámek (Mastič, Čempel), 43. Adámek (Bochnak, Mastič), 44. Byčkov (Čempel, Horváth), 48. Adámek (Mastič, Koubek), 48. Pavlačka (Urbančík, Zmarzlák), 52. Mastič (Adámek, Zmarzlák). Rozhodčí: Klapetek – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 51:12. Průběh utkání: 7:0.

AZ RESIDOMO Havířov: Pawlas – Topolanský, Černý, Bílek, Koubek, Dabrowski, Macurák, Zmarzlak – Pavlačka, Čempel, Mastič "C", Bochnak, Adámek, Vojkůvka, Mikula, Urbančík, Szturc, Byčkov "A", Horváth.
VHK ROBE Vsetín: Málek – Velikovský, Houser "A", Kunst "C", Sviták, Navrátil, Kočí – Bednařík, Babeliak, Pažitka, Calaba, Ševčík, Zemánek, Vrána, Půček, Čajanová.

Utkání začalo v dobrém tempu a od začátku byly k vidění hlavně pozorné obrany. První velkou šanci měl v 6. minutě hostující Zemánek, ale prováhal možnost střílet do odkryté branky. Další gólovka byla k vidění až v závěru třetiny, kdy mohl dvakrát skórovat Bednařík, ale oba jeho pokusy zastavil domácí gólman Pawlas. Po první části tak stále platil stav 0:0.

Ve druhé třetině domácí zvýšili pohyb, ale stále naráželi na výborně zformovanou obranu Vsetína. Obranný val prolomil až na konci 31. minuty Gabriel Szturc, který si z pravého rohu vybruslil před Málka a přesnou střelou k tyči poslal domácí do vedení.

Za necelou minutu už to bylo o dva góly, když si vybral pořádnou porci smůly gólman Valachů Málek, kterému puk po střele Lukáše Adámka přeskočil lapačku a skončil za brankovou čárou. Ve zbytku třetiny už domácí Vsetín přehrávali, obrana hostí už nebyla tak kompaktní, na což trenér Valachů reagoval oddechovým časem.

Potom se hosté už tolik do útočného pásma nedostali, ale ani Havířov ze své snahy nic nezískal a tak po druhé třetině vedl AZ 2:0.

Třetí třetina už byla plně v režii AZetu, který si otevřel střelnici. Vše načal ve 43. minutě Bochnak, který krasně našel volného Lukáše Adámka, jemuž stačilo trefit odkrytou klec. O dvě minuty později zamířil přesně k tyči Filip Byčkov.

Ve 48. minutě předvedl Lukáš Adánek parádní sólo, když obešel několik protihráčů a zakončil do pravého horního růžku Málkovy branky. V té samé minutě přidal šestý gól AZetu Martin Pavlačka, jenž se trefil mezi Málkovy betony. To už bylo na Vsetínského gólmana moc a přepustil své místo v brance Geidlovi.

Ale ani Geidl nezůstal nepřekonán, mezi betony jej prostřelil Maxim Mastič a uzavřel tak skóre zápasu na konečných 7:0.