Mladší dorostenci doplatili na neproměňování šancí a podlehli Olomouci

Václav Trávníček • 17.02.2013

Z nedělního utkání v Olomouci se mladší dorostenci Vsetína vracejí bez bodů. Hanáckému celku byli vyrovnaným soupeřem, ovšem doplatili na neproměňování šancí. Mora vkročila do zápasu dobře, od 4. minuty zásluhou Krejčiříka vedla 1:0. Valachům se sice ve druhé třetině podařilo z Janoškovy hole vyrovnat, ovšem pak už se do černého trefovali jen hráči Olomouce, kteří si nakonec připsali vítězství 3:1.

EMD - 29.kolo ne 17.2.11:30
HC Olomouc
3:1(1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Krejčiřík (Štefka), 40. Zabloudil M. (Kuba, Horák J.), 59. Krejčiřík (Štefka) – 35. Janošek (Vítek, Weintritt). Rozhodčí: Cik – Novotná, Štreitová. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Střely na branku: 32:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
HC Olomouc: Šoustal M. – Klvaňa (C), Beutl, Piska, Kolovrátník, Dajčar, Škoda, Müller – Heža J., Malý, Holibka – Krejčiřík, Štefka, Zabloudil M. – Urban, Podlaha, Skopal – Horák J., Kuba, Zabloudil Z.
VHK ROBE Vsetín: Bechný – Pisklák, Běhula, Krůžela, Vítek, Vodák, Richter – Čechmánek, Tydlačka (C), Dubnický, Weintritt, Miko, Janošek, Dobiáš, Kovář, Gharibyar.

Úvod zápasu zastihl v lepší střelecké formě olomoucké mužstvo, které se díky trefě Vojtěcha Krejčiříka ujalo vedení. Útočník Mory ujel spolu se Štefkou do přečíslení dvou proti jednomu, a i když první jeho pokus zastavil hostující obránce, puk se odrazil ke Štefkovi, jenž ho posunul zpět na Krejčiříka. Ten už pak jen doklepával do prázdné branky.

Poté si oba celky zahrály po jedné přesilovce, ale šanci na gól si v ní připravit nedokázaly. Bránící mužstvo předvádělo perfektní defenzivní práci, která na útočící tým poměrně platila.

Hanáci mohli utéct do dvoubrankového náskoku v 26. minutě, jenže Kuba tváří v tvář Bechnému neuspěl. Je ale nutno dodat, že na vsetínského brankáře najížděl docela z úhlu.

V polovině duelu pálil nebezpečně z mezikruží Horák, ten však svůj bekhend namířil mimo bránu. Na druhé straně pak Miko bravurně sklepl nahození Běhuly, takže kotouč se najednou snažil proniknout skrze Šoustalovy betony. Brankář Kohoutů je však rychle srazil k sobě.

Vyrovnání se dočkali hosté o pár minut později v přesilové hře. Nehlídaný Miroslav Janoška obdržel těsně před Šoustalem přihrávku od Vítka, a po převzetí puku zasunul černou gumu za olomouckého gólmana.

Odpověď Mory přišla těsně před koncem druhé třetiny. Kuba na pravém kruhu si všiml před bránu najíždějícího Matěje Zabloudila, kterému následně adresoval svou nahrávku. Zabloudil se poté snažil usměrnit puk do vsetínské klece hokejkou, ale nakonec ho do ní zřejmě neúmyslně dopravil kolenem.

Poslední dějství nabídlo boj o důležitý gól, který nikdo dlouho nemohl vstřelit. Na jeho začátku mohl třeba srovnat Tydlačka, jeho vynikající průnik přes celé hřiště ale zastavil Šoustal.

Definitivní rozhodnutí o vítězi utkání přinesla předposlední minuta základní hrací doby. Štefka namazal do brejku Vojtěchu Krejčiříkovi, který svým druhým gólem v střetnutí určil konečnou podobu výsledku. Olomouc porazila Vsetín 3:1.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Jednalo se o nečekaně vyrovnané utkání. Na rozdíl od zápasů ve Vsetíně, kde jsme vyhráli, bylo tentokrát utkání podstatně těžší a vyrovnanější. Hráči Vsetína za ty dva měsíce, co jsem je neviděl, neskutečně vyrostli. Druhá a třetí lajna přibrala na váze, takže soupeř byl opravdu nadmíru těžký.

Daniel Tobola (VHK Vsetín): Sehráli jsme už několikáté utkání po sobě, kdy nás soupeř nepřehrával, ale měli jsme obrovský problém s koncovkou. První třetinu jsme prohráli nula jedna, ale většinu času jsme byli v pásmu Olomouce. Vypracovali jsme si několik šancí, měli jsme spíše o dva góly vést. To je náš tradiční problém, na jehož zlepšení už času moc není.