Mladší dorost v derby se Zlínem padl o jedinou branku

Filip Bazala • 08.12.2013

Mladší dorostenci výraznou měrou dopomohli staršímu dorostu v sobotním zápase proti Zlínu k vítězství. Ve své kategorii však ve Zlíně na Berany nestačili, když padli těsně 2:1. Jedinou brankou zelenožlutých vstřelil Patrik Augustín. Zlín však dokázal dvakrát nalézt odpověď, což se nakonec ukázalo jako rozhodující.

EMD - 19.kolo ne 8.12.11:30
Berani Zlín
2:1(0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Karafiát (Mikulec), 35. Krejčiřík (Karafiát) - 28. Augustín (Weintritt M., Kovář). Rozhodčí: Šiška - Škach, Knap. Vyloučení: 6:5, navíc Weintritt M. (VSE) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 0:1, 2:1. Průběh utkání: .
Berani Zlín: Odložilík – Richter, Kowalczyk, Jenáček, Klauda, Vodák, Budil, Fridrich – Kotek, Fryšara, Václavek, Chytil, Mikulec, Nevřela, Kenša, Krejčiřík, Karafiát, Bainar, Dlabaja, Urbanec.
VHK ROBE Vsetín: Matoušek – Mikulenčák, Kašpar, Augustín, Krůžela, Nadymáček, Kollár, Kostka, Ševčík – Koňařík, Šarman, Dubnický, Půček, Hrňa, Gharibyar, Janošek, Weintritt, Paťava, Kovář, Čechmánek.

Již od prvních vteřin zápasu dostávali Zlínští svému postavení v tabulce a zatlačili Vsetín v jeho obranné třetině. První úspěšný zákrok si brankář Matoušek připsal proti Dlabajovi, který střílel z prostoru mezi kruhy. Zanedlouho mohl z téhož místa otevřít skóre Fryšara, jeho pokus však skončil jen vedle branky hostů. Vsetínští díky tomu přečkali úvodní nápor Beranů a sami se začali častěji dostávat před zlínského brankáře Odložilíka.

Hosté nejvíce hrozili v přesilové hře, kterou hráli dvakrát po sobě. Augustin hledal marně chytrou přihrávkou skrz brankoviště některého ze spoluhráčů, o chvilku později měl gól na holi Čechmánek, ale zcela sám před Odložilíkem zamířil těsně vedle. Nejlepším hráčem hostů v první třetině tak byl gólman Matoušek, který pohotově zastavil Fryšarův únik v oslabení a v přesilovce Zlína se blýskl efektivním zákrokem lapačkou proti střílejícímu Kowalczykovi.

Také v úvodu prostřední části byl Zlín aktivnější, jeho útočná snaha však narážela na spolehlivě chytajícího brankáře hostů. Ten byl pozorný při teči Mikulce a velmi dobře zastavil průnik Krejčiříka, jenž se prokličkoval obranou až do střelecké pozice. Hosté čekali na svoji šanci, která posléze skutečně přišla. V přesilové hře střílel ještě neúspěšně Ševčík, hned vzápětí už se ale Vsetín radoval díky Patriku Augustinovi, který od modré čáry propálil všechno, co mu stálo v cestě.

V polovině zápasu hrál Zlín dvě minuty dlouhou dvojnásobnou přesilovku a po několika šancích nakonec obrana Vsetína kapitulovala. Mikulec našel přesně Jiřího Karafiáta, který si počkal na Matouškův přesun, s klidem zamíchal pukem a vyrovnal do odkryté branky. O několik minut později ho napodobil Vojtěch Krejčiřík a přesnou střelou po ledě poslal Zlín do vedení. Hra obou celků v této chvíli značně přitvrdila a začaly také pracovat emoce. Vsetín nebyl výrazně horší, ale domácí si vytvářeli více gólových šancí. Do přestávky už však další branka nepadla.

Ve třetí části vyvrcholila snaha Vsetína o vyrovnání, zlínská obrana byla ovšem proti. Z levého kruhu střílel Kovář, brankář Odložilík vyrazil. Zanedlouho nebezpečně pálil od modré čáry Krůžela, opět však pouze do výstroje zlínského strážce branky. Na druhé straně držel naděje Vsetína gólman Matoušek, kterému také dvakrát pomohla branková konstrukce. Závěr třetí třetiny dohrávali hosté v početní výhodě, v jednu chvíli dokonce dvojnásobné, ale přestože čas od času domácím velmi zle zatápěli, vsítit druhou branku už se jim nepovedlo.

Domácí dovedli těžké a dramatické utkání do vítězného konce, prodloužili svoji sérii výher a připsali si plný počet bodů do tabulky. Hosté tentokrát odjíždějí ze Zlína s prázdnou.

Radek Pšurný (PSG Zlín): Velmi kvalitní utkání, které mělo náboj z obou stran a výborné nasazení. Mělo atmosféru a to i ze strany diváků. Nevyužili jsme velké množství šancí, což nás mrzí, ale soupeř hrál dnes extrémně dobře a výborně mu zachytal gólman. Musím naše mužstvo pochválit, že jsme zápas zvládli až do vítězného konce.

Jiří Weintritt (VHK Vsetín): Myslím, že jsme dnes byli favoritovi důstojným soupeřem. Tři hráči nastoupili po nemoci, mladý Weintritt s námi vůbec nepřijel, zapojili jsme do hry tři hráče ročníku 2000. Dlouho jsme velmi statečně vzdorovali, ale domácí byli o chlup lepší a vyhráli. Gratuluji k vítězství.