Mladší dorost si poradil s Přerovem a míří do čela tabulky

Helena Hegeďová • 02.01.2017

Valaši se v úvodu ukázali jako aktivnější, což je také dostalo do vedení. Přerov si svého soka nechtěl nechat odskočit a do konce první třetiny vyrovnal. Vsetínu se dařily přesilové hry. Domácí využili tři z pěti početních výhod, díky čemuž přerovským Zubrům odskočili na rozdíl dvou branek. Hosté se celou dobu snažili o vyrovnání, vždy se jim povedlo dostat pouze na rozdíl jednoho gólu. Vsetínští tak zvítězili poměrem 4:3 a po prvním zápase roku 2017 se dostávají do čela tabulky, kde byl do této chvíle právě Přerov.

ELMD - 2Č/7 po 2.1.16:30
HC ZUBR Přerov
4:3(1:1, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Šánek (Vávra, Půček), 26. Adámek (Lobodowski, Jenáček), 29. Lukačka (Mikulík, Šánek), 36. Lobodowski (Kuboš) – 12. Kleniar (Šabršula), 33. Štědrý (Hanák, Šimanský), 53. Šimanský. Rozhodčí: Cabák – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Průběh utkání: 0:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

VHK ROBE Vsetín: Lidák – Fojtášek, Vávra, Houser, Kuboš, Lukačka, Mikulík, Kunst, Sviták, Navrátil – Půček, Adámek, Lobodowski, Calaba, Jenáček, Baďura, Šánek, Hradil.
HC ZUBR Přerov: Rachůnek – Šabršula, Kopeček, Vohrabal, Svozil, Hlaváč, Zeman, Gréč – Kolařík, Ministr, Krupa, Šimanský, Barveníček, Kleniar, Dvořáček, Hanák, Tarnoczy, Štědrý.

Domácí začali ihned po úvodním vhazování s útočnou aktivitou, což přinutilo hostující celek faulovat. Již to vypadalo, že vsetínská přesilovka zůstane nevyužita. Osmnáct vteřin před koncem početní výhody se však dostal puk do mezikruží na hůl Kryštofa Šánka, a ten propálil gólmana hostů mezi betony. Přerov se nechtěl s inkasovanou brankou smířit a začal se tlačit směrem do útočné třetiny. Ojediněle se podařilo domácím vyhodit, ale to jen na krátkou chvíli. Přerovští si svou trpělivostí v ofenzivě vysloužili vyrovnávací branku. Ve 12. minutě se z levého kruhu trefil do horních pater branky Patrik Kleniar. Hosté byli i nadále častěji na kotouči, hra Valachů nebyla vůbec pozorná a žlutozelené musel podržet Lidák v bráně. Vsetínský gólman se blýskl například při řešení samostatného nájezdu, který si dokázal vytvořit Barveníček, když puk hostujícímu forvardovi vypíchl. Domácí se nakonec v první třetině ještě předvedli, jakmile se však usadili v útočném pásmu a začali kombinovat, přišel faul jednoho z jejich řad a Vsetín se musel bránit v oslabení.

Toto oslabení nabralo větší ráz, když byl necelou minutu po začátku druhé třetiny vyloučen další vsetínský hráč. Valaši přečkali oslabení bez úhony a pomalu a nenápadně začali přebírat otěže zápasu. Přečíslení Šánka s Lukačkou překazil faulem Dvořáček a již za osmnáct vteřin se ukázalo, že to nebylo nejlepší řešení. Domácí využili také druhou nabídnutou přesilovku a Lukáš Adámek přesně zavěsil z pravého kruhu. Půček i Krupa to zkusili individuálně, obrany obou celků byly přepraveny. Vsetín se natlačil do brankoviště a po odpískání nedovoleného zákroku na jednoho z Valachů mohli domácí svůj tlak ještě stupňovat. Stejně jako předchozí provinilec, ani Kopeček na trestné lavici nepobyl dlouho. Kombinace Vsetína v přesilové hře skončila střelou do prázdné brány z hole Marca Lukačky. Přerov to nejprve zkusil z brejku, následně si však i modrožlutí vytvořili tlak a Jan Štědrý přizvedl po nahrávce od Tomáše Hanáka kotouč v mezikruží a poslal jej pod břevno.

Smůlu v dnešním utkání měl Barveníček, kterému se ke konci druhé třetiny nevyvedl ani třetí z jeho brejků. Branka však Zubry nabudila a hnala k vyrovnání na 3:3. Hosté se tlačili do brány a nevšimli si připraveného Petera Lobodowského, který obdržel pas od Petra Kuboše a nikým nebráněn zakončil. Pohledné akce byly na konci prostřední periody k vidění na obou stranách. Do Tarnoczyho nahrávky vložil hokejku Kleniar a kotouč proletěl kolem levé tyčky, před druhou brankou se zase snažil Baďura s Adámkem, kterým se nepovedlo dostat kotouč do prázdné brány. V největší šanci se však ocitl Dvořáček, který byl v brejku faulován a mohl si tak nájezd vyzkoušet znovu. Vsetínský gólman ukryl jeho střelu do lapačky.

Přesilovku hostů na začátku třetí třetiny si domácí pohlídali a po jejím skončení se opět dostali do útoku. Gólman Rachůnek vyrazil střelu Půčka k Baďurovi, tomu nechybělo mnoho, aby úspěšně zakončil. Puk se od hrany pravého betonu odrazil příliš vysoko. Hostujícího brankáře zkusil překvapit také Lobodowski, i jeho střelu si Rachůnek pohlídal. Po dvě třetiny se přesilovkové góly držely domácích, ve třetí třetině padlo štěstí také na hostující Přerov a v početní výhodě dostal puk do brány David Šimanský. Kapitán Zubrů se prosadil poněkud kuriózně. Lidák totiž v době střely nebyl ve své bráně, nýbrž u mantinelu a Šimanský tak měl volné pole působnosti. I Vsetín sehrál ve třetí třetině dobrou přesilovku, chyběla jí jen přesná střela. Hosté neměli při ztrátě jednoho gólu co ztratit, domácí je ale možná až příliš riskantně nechávali operovat v blízkosti brankoviště. Minutu před koncem to Přerovští zkusili v šesti, tento tah jim také branku nepřinesl a z vítězství se radovali domácí.