Mladší dorost si poradil s Havířovem a zvítězil počtvrté v řadě

Filip Bazala • 06.10.2013

Mladším dorostencům se daří, což byli odhodláni dokázat i v dalším utkání, kdy zajížděli na led Havířova.V první třetině sice prohrávali 2:0, ale dokázali stav srovnat a později dokonce otočit na konečných 3:5. V utkání opět zářil vsetínský Matěj Dubnický, který letošní sezóně nasbíral už 14 bodů (8+6). V dalším zápase prověří svěřence trenéra Weintritta tým Přerova.

EMD - 7.kolo ne 6.10.12:30
3:5(2:1, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 5. Mrowiec (Cihlář, Rzekanowski), 14. Mrowiec (Rzekanovski, Cihlář), 44. Lenomar (Pacoň) – 16. Ševčík (Weintritt M., Dubnický), 29. Dubnický (Kovář), 43. Hrňa (Spálovský, Nadymáček), 55. Weintritt J. (Dubnický), 60. Dubnický (Weintritt J.). Rozhodčí: Lotko – Tomis, Stonavský. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 23:30. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:5.
AZ Havířov: Sonnek – Kalus, Hudeček, Pawlas, Srníček, Kozubek, Frojda – Honsa, Hysek, Pacoň, Pawliczek, Rzekanovski, Konečný, Lenomar, Mrowiec, Kurovský, Cihlář.
VHK ROBE Vsetín: Matoušek – Kašpar, Augustin, Krůžela, Nadymáček, Kollár, Kostka, Spálovský, Ševčík – Koňařík, Dubnický, Weintritt J., Hrňa, Gharibyar, Šarman, Weintritt M., Kovář, Čechmánek.

Zápas začali aktivněji domácí, a i když hned zkraje nevyužili přesilovku, tak na konci 5. minuty už po přesné střele Jaroslava Mrowiece k tyči Matouškovy branky vedli. Hostující gólman byl i nadále pod palbou a dá se říct, že pro Vsetín sehrál roli zachránce zápasu. Postupně totiž zhatil obrovské šance Mrowiecovi, Kurovskému, Pacoňovi i samostatný únik Konečného. Ve 14. minutě už ale ani on nestačil na dorážku Jaroslava Mrowiece u své pravé tyče a AZet tak vedl 2:0.

Pro domácí to vypadalo na pohodový náskok, ale brzy se ukázalo, jak mohou být takové úvahy ve sportu předčasné. V 16. minutě totiž Valaši z nenápadné akce snížili, když se po skrumáži prosadil Ondřej Ševčík, a rázem byli zpět v zápase.

Také druhou dvacetiminutovku začali aktivněji domácí, ale šance se jim v branku proměnit nepodařilo. Před polovinou zápasu o sobě zase začali dávat vědět i hosté a i když domácí gólman Sonnek nejprve zkrotil semaforem nebezpečnou střelu Ševčíka, proti pohotovému zakončení Matěje Dubnického ve 29. minutě už neměl šanci – 2:2. Do druhé přestávky už branka nepadla, ale blíže jí byli, po jinak vcelku vyrovnaném průběhu, hosté. Kovář však svůj samostatný únik zakončil střelou nad.

Ze třetí třetiny uplynuly jen tři minuty a červené světlo už svítilo za oběma brankáři. Hosté totiž šli nejprve do vedení, když David Hrňa doklepl za čáru puk ležící vedle Sonnka v jeho brankovišti. Za necelou minutu však bylo vyrovnáno. Pavel Lenomar stál ve správný čas na správném místě a zcela sám před Matouškem mu polovysokou střelou nedal z bezprostřední blízkosti šanci – 3:3.

Postupně bylo jasné, že vyrovnaný duel asi rozhodne následná branka. A tak se i stalo. V 54. minutě fauloval domácí Pawliczek a Vsetín nabídnutou přesilovku, díky střele Jiřího Weintritta mezi Sonnkovy betony zužitkoval – 3:4. Dvě a půl minuty před koncem dostali stejnou výhodu i domácí. Při oddechovém čase se poradili, odvolali brankáře, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. Naopak, 19 vteřin před sirénou se do prázdné branky trefil Matěj Dubnický a svým čtvrtým bodem v zápase uzavřel skóre na 5:3 pro hostující tým.