Mladší dorost opět na body nedosáhl

Ondřej Konvičný • 14.10.2012

Po prohrách s Třincem a Vítkovicemi čekal mladší dorostence soupeř hratelnější, a to HCM Warrior Brno. V polovině zápasu se aktivnější domácí ujali vedení, které jim ale vydrželo pouhé 3 minuty. V třetí části to byli opět Valaši, kteří byli aktivnější, vytvořili si spoustu šancí, žádnou z nich však proměnit nedokázali . To se jim vymstilo v 52. minutě, kdy se z ojedinělé šance Brněnských trefil Petr Lainka. Ten samý hráč za 5 minut prosadil znovu a rozhodl tak o třetí prohře vsetínských v řadě.

EMD - 9.kolo ne 14.10.13:00
HCM Warriors Brno
1:3(0:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 32. Pisklák (Tydlačka) - 35. Hussein (Svoboda), 52. Lainka (Lecián, Haman), 57. Lainka. Rozhodčí: Husička - Laczko, Kurtin. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 38:32. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
VHK ROBE Vsetín: Bechný - Pisklák, Běhula, Vítek, Krůžela, Vodák, Richter - Fryšara, Weintritt, Matocha, Tydlačka, Vojkůvka, Janošek, Riška, Kovář, Gharibyar.
HCM Warriors Brno: Gerža - Petrla, Padrnos, Haman, Hladký, Lejska, Vágner - Mudrych, Svoboda, Tondl, Hussein, Jarolím, Lecián, Nossek, Paulík, Lainka.

Miroslav Kubo (trenér Vsetína): „Brno byl určitě hratelný soupeř. Nechtěl bych to nazvat nějak špatně, ale potýkáme se s disciplínou některých hráčů. Trošičku jim chybí pokora. Nemůžeme vstřelit branku. Gólman nás všechny zápasy drží, ale jestli dáme jeden gól za zápas, nemůžeme myslet na vítězství. Uděláme totiž tolik hrubých chyb, že nás soupeř vždycky potrestá. Pokaždé dá minimálně o jednu branku víc, než my. Dneska jsme prohráli 1:3, s Vítkovicemi 1:4. Týmy jsou to úplně jiné, přesto je výsledek téměř totožný. Třeba Ondra Tydlačka nebo Tomáš Běhula hráli třetí zápas tento týden, dali do toho všechno a nemůžu jim nic vytknout. Taky je to štve. Ale někteří hráči, kteří by měli být pokorní, si myslí, že už jsou hotoví hokejisti. Jenomže to zdaleka není pravda.“

Oldřich Kališ (trenér Brna): „Jestli jsme sem s pokorou. Věděli jsme, že Vsetín je doma strašně těžký soupeř. Nám se bohužel nedaří v koncovce, což ukázal i tento zápas. V určitých fázích jsme byli lepší, ale koncovka nebyla dobrá. Jsme rádi, že jsme otočili nepříznivý stav a na konci byli mírně šťastnější než Vsetín. Trošičku jsme totiž polevili a vyrobili fauly v útočném pásmu, takže jsme hráli ve čtyřech. Měli jsme štěstí, že to domácí nepotrestali. Gól na 1:2 je ale trošičku zlomil a naopak nám dal křídla. Jsme rádi, že jsme tady vyhráli.“