MDO vynulovalo Porubu a slaví další tři body

Filip Bazala • 26.02.2017

K dalšímu utkání zamířili mladší dorostenci, tentokrát je čekal výlet na led Poruby. Valaši v Ostravě dominovali a svého soupeře čtyřmi brankami přestříleli, navíc ani jednou neinkasovali a mohli se radovat z dalšího plného bodového zisku. Čtyřmi asistencemi se blýskl Peter Lobodowski.

ELMD - 2Č/18 ne 26.2.13:15
HC RT TORAX Poruba 2011
0:4(0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Jenáček (Kuboš, Lobodowski), 27. Adámek (Kuboš, Lobodowski), 43. Adámek (Lobodowski, Jenáček), 56. Navrátil (Kuboš, Lobodowski). Rozhodčí: Klapetek – Kořistka, Novák. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 107. Střely na branku: 20:50. Průběh utkání: 0:4.

HC RT TORAX Poruba 2011: Morys – Machů, Pitucha, Husák, Puchala – Kotásek, Pavlík, Stodůlka – Anlauf, Häring, Becher – Fabianczyk, Krátký, Boniatti.
VHK ROBE Vsetín: Lidák – Kuboš, Vávra, Houser, Lukačka, Mikulík, Kunst, Sviták, Navrátil – Půček, Adámek, Lobodowski, Dohnal, Pochylý, Calaba, Jenáček, Šánek, Mlýnková.

Prvotní pozdravy oběma gólmanům v prvních minutách ke gólu nevedly, ale to nemuselo hosty nikterak mrzet, protože v začátku sedmé minuty si vybojovali vedení brankou Šimona Jenáčka, který tečoval na hranici brankoviště kotouč z hole Kuboše, když mu na modré čáře nabil Lobodowski. Tito hráči byli v podstatě u všech čtyř vsetínských gólů. V druhé třetině asistovali Kuboš s Lobodowskim Lukáši Adámkovi, který se vrátil na led po odpykání trestu. Početní výhodu Porubští neodehráli ideálně a její závěr trávili ve svém pásmu. Adámek se tak jen připojil k útočící čtveřici a schován u pravé tyče Morysovy brány jen ztečoval střelu Kuboše od modré čáry, kterému opět nahrával Lobodowski – 0:2 v druhé třetině.
Gólově pokračovali hosté i ve třetí třetině, kdy se prosadili dvakrát. Samostatný únik ve třetí minutě třetí třetiny Lukáš Adámek zakončil blafákem do volné poloviny brány. Morys si možná až příliš brzy lehl na led, aby vykryl střelu, ale Adámek si kotouč potáhl do kličky a umístil kotouč k levé tyči. Na samém začátku akce byl Peter Lobodowski a Šimon Jenáček. A čtvrtou branku nabídli Kuboš a Lobodowski vsítit Ondřeji Navrátilovi čtyři minuty před koncem třetího dějství, když měli Valaši velký tlak kolem Morysovy brány.

Porubský gólman čelil celkem padesáti střelám a jen čtyři pustil za svá záda. Nedá se ovšem říci, že by góly měli jít na jeho vrub. Porubští hráči si prostě v tom nasazeném tempu Vsetína a rychlosti změn směru letu kotouče, nepokryli hráče a nestačili včas zasahovat odražené puky. Gólmana Lidáka počastovali celkem dvaceti střelami. V první třetině se dostal za vsetínskou obranu Daniel Stodůlka. Pak se do úniku vydal obránce Tomáš Husák, kterého střela na vzdálenější tyč jen těsně minula horní roh Lidákovy brány. Blízko ke gólu měl několikrát i Alex Kotásek. A vůbec největší šanci v první třetiěn měl Šimon Pavlík, když vystihl špatnou vsetínskou rozehrávku mezi kruhy před Lidákem, ale tváří v tvář souboj s brankářem prohrál.
Ve druhé třetině si Lidák připsal jen čtyři zásahy. Jeden z nich byl po střele obránce Machů, jehož tvrdou střelu vsetínský gólman jen tak tak vykryl ramenem. Na konci druhé třetiny se vydali na valašskou bránu Stodůlka s Kotáskem, ale jejich krátké nahrávky, aby zmátli brankáře i obranu, gólově neskončily. Ve třetím dějství se Lidák s kotoučem setkal šestkrát, ale nebyly to nijak složité a nebezpečné akce. Domácí bez čtyř klíčových hokejistů odehráli dobré utkání a jen scházející zkušenosti v zakončení, v sezóně moc nevyužívaných hráčů, nevedlo k více dramatickému utkání. Vsetín vyhrál v plné sestavě zaslouženě a je na dobré cestě získat první pozici, která otevírá možnost účasti v bojích o mistra republiky.

Pavel Leksovský (HC RT TORAX Poruba): Kluci k utkání přistoupili velice dobře, Hráli jsme bez čtyř klíčových hráčů. Dva jsou zraněni a dva odjeli se starším dorostem k utkání do Kroměříže. Naopak Vsetín přijel v plné síle, protože bojuje o postup do play off. Za dnešní výkon musím kluky pochválit. Plnili taktické pokyny, dělali, co máme naučené. Do utkání jsme pustili kluky, co nebyli v sezóně plně využíváni, kteří extraligu budou hrát v příští sezóně. Neměli potřebný důraz, nebyli zvyklí na takovou rychlost hry. Naopak někteří překvapili, jako sedmák Puchala, který hrál s přehledem, byť byl Vsetín nepříjemným soupeřem. Každopádně výsledek 4:0 nechci házet na brankáře. Scházelo nám pokrytí hokejek před brankou, aby nedocházelo k tečím. Dnešní utkání jsme si všichni maximálně užili, nebyla v nás ta povinnost a nutnost uhrát výsledek.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Přijeli jsme vyhrát, ale respekt z Poruby jsme měli, když nás minulý zápas doma nachytali. No a ty body nám možná teď budou k přeskočení Přerova chybět. My si řekli, že se pokusíme poslední tři zápasy vyhrát. Dnes se to povedlo, pak nás čeká ve čtvrtek utkání na Warrioru a doma končíme se Šumperkem. No a musíme doufat v zaváhání Přerova. My jsme do posledních zápasů nechodili kompletní, protože kluci pomáhali zachránit starší dorost v extralize. Což se povedlo, protože tito kluci mají pro příští sezónu návaznost. Ale v mladším se teď musíme porvat o první příčku do posledního kola. Ty ztracené body teď chybí, jenže tak to prostě někdy v hokeji chodí, že se něco podřídí něčemu. Byla by to třešnička na dortu postoupit do play off.