MDO: Derby se Zlínem rozhodla dvojnásobná přesilovka

Václav Trávníček • 05.10.2014

Vyrovnané derby se Zlínem sehráli v neděli odpoledne mladší dorostenci Vsetína. Svěřenci trenéra Weintritta sahali reálně po bodech až do poloviny zápasu. V jednatřicáté minutě ale Zmeškal využil dvojnásobnou početní výhodu a druhým gólem Zlína utkání rozhodl. Do konce druhé třetiny se ještě trefil podruhé Sedlák a čtvrtým gólem pečetil vítězství Beranů Hefka. Další utkání sehrají mladší dorostenci VHK ve čtvrtek proti Opavě.

ELMD - 8.kolo ne 5.10.12:00
Berani Zlín
4:0(1:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Sedlák (Václavek), 31. Zmeškal (Kowalczyk, Klauda), 34. Sedlák (Gába), 39. Hefka (Dobiáš). Rozhodčí: Šiška - Goňa, Hradil. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 46:18. Průběh utkání: 4:0.
Berani Zlín: Šimonů - Kowalczyk, Gába, Omelka, Klauda, Dvořáček, Jenáček, Marek - Hefka, Sedlák, Kočica - Dobiáš, Sedláček, Blažek - Nesrsta, Zmeškal, Pröschl - Kristek, Václavek.
VHK ROBE Vsetín: Sachr (41. Juřička) - Nadymáček, Ondračka, Kamas, Kollár, Ševčík - Cabák, Brodek, Koňařík - Janošek, Gorás, Klímek - Zetocha, Žabčík, Půček - Vilém, Paroušek, Paťava - Hrňa.

Tomáš Valášek (trenér Zlína): Jsme velmi rádi za tuto výhru, ale nutno podotknout, že Vsetín byl v první třetině lepším mužstvem. My jsme především málo bruslili, ale naštěstí nás podržel brankář. Ve druhé třetině se naše hra už zlepšila. Nejdůležitějším faktorem byla naše využitá přesilovka 5 na 3, a poté už se utkání překlonilo na naši stranu, myslím, že jsme nakonec vyhráli po zásluze.

Jiří Weintritt (trenér Vsetína): Utkání bylo vyrovnané až do chvíle, kdy Zlín hrál dvojnásobnou přesilovou hru. Do té doby jsme měli trošku více ze hry a i nějaké gólové šance. Avšak tou přesilovkou se nám vše zhroutilo a poté už Zlín dominoval. Ačkoli na ono oslabení byli postaveni nejzkušenější hráči, Zlín stejně skóroval. Nezbývá nám tedy, než se z toho otřepat a soustředit se na další zápas.