Konec zápasu rozhodl o prohře SDO

Helena Hegeďová • 30.01.2016

Po výhře nad Kladnem přišla pro starší dorost další porážka. Na domácím ledě nakonec nestačil na České Budějovice. Po dvou třetinách odpovídalo skóre vyrovnanosti hry - 0:1. Třetí třetina ale vyšla lépe hostům, i když po druhé inkasované brance byl Vsetín výraznějším týmem, s jejich nadějí na body ale skoncovali Káník a Matys v poslední minutě a půl.

ELSD - 10NS so 30.1.11:00
Madeta Motor České Budějovice
0:4(0:0, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 22. Sigmund (Matys), 47. Matys (Tintěra, Kondelík), 59. Káník (Bláha, Rolínek), 60. Matys (Sigmund, Kondelík). Rozhodčí: Kašinský – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 30:34. Průběh utkání: 0:0, 0:4.

VHK ROBE Vsetín: Huzlík – Ondračka, Krůžela, Nadymáček, Weintritt J., Kollár, Kašpar, Augustin, Richter – Dostál, Koňařík, Wolf, Hrňa, Dubnický, Weintritt M., Půček, Kovář.
Madeta Motor České Budějovice: Hauser – Hadžič, Kubeš, Dosek, Tintěra, Dvořák, Doktor – Bláha, Matys, Rolínek, Kondelík, Egert, Káník, Sigmund, Kašper, Toman.

První třetina nabídla zpočátku vyrovnanou hru, chvíli se hrálo v útočném pásmu domácích, chvíli právě před domácím brankářem. Na zajímavosti zápasu ale ubíral fakt, že ani jeden z týmů se nedostal do větší střelecké příležitosti, oba dva celky skvěle bránily. Od druhé poloviny první třetiny bylo k vidění pár střel, ty byly ale pro gólmany velmi jednoduché a se všemi si tak brankáři bez problémů poradili. V druhé polovině první třetiny se do útoku dostávali častěji hosté, k čemuž jim napomáhaly nepřesné přihrávky domácího celku.

Druhá třetina by se od té první ničím nelišila, nebýt gólu Českých Budějovic ve 22. minutě. Z trestné lavice se vrátil Kubeš, který si odpykával trest z konce první třetiny, a hosté se 18 vteřin nato dostali zásluhou Tomáše Sigmunda do vedení. Huzlík nevěděl, kde se kotouč nachází, ten byl u právě jmenovaného útočníka, který jej dostal kolem levé tyčky a ležícího gólmana Vsetína až za brankovou čáru. Domácí byli po inkasované brance aktivnější a šli si za vyrovnáním. Gólem to ale zahrozilo na straně druhé, kde se do kanonády vrhli všichni hráči Motoru, kteří byli momentálně na ledě, a Huzlík všechny střely pochytal jen se štěstím. V polovině zápasu mohli Vsetínští srovnat v přesilové hře, ta se jim ale nevyvedla, a tak hosté i nadále vedli hubeným náskokem jedné branky, který jim zůstal až do konce druhé periody.

Třetí třetina začala opět jako vyrovnaný boj. Domácí již měli blízko k radosti, když se kotouč jen tak povaloval v brankovišti hostů, defenziva Motoru však v tomhle zafungovala na jedničku a kotouč odpálila do bezpečí. Potvrdilo se pravidlo nedáš-dostaneš, a ve 47. minutě dostal puk přes pravé rameno vsetínského gólmana Lukáš Matys. Domácí opět inkasovaná branka nakopla a nejblíže ke snížení byli, když se puk zastavil na brankové čáře u levé tyčky českobudějovické branky. Brankář Hauser si černé pryže všiml ze všech nejdřív a ukryl ji do své lapačky. To bylo z šancí domácích na body v zápase vše. Vsetín už se dopředu moc nedostával, a když už, tak obrana hostí si s ním dokázala poradit. Svou převahu v posledních deseti minutách potvrdili hosté v samotném konci utkání dvěma brankami. Jakub Káník nejprve využil odraženého kotouče a z levého křídla jej dostal pod betonem gólmana až do brány a o necelou minutu později se mohli hosté radovat i z branky Lukáše Matyse, který zápas zakončil přesnou trefou do pravého horního rohu.

Vsetínští starší dorostenci svedou další souboj o body v pátek 5.2. na ledě lídra tabulky z Pardubic.