Juniorka ukončila sérii porážek v derby se Zlínem!

Helena Hegeďová • 03.11.2018

Vsetín vstoupil do utkání stejně jako v minulém zápase, jemuž se v prvním dějství podobal i celkový obrázek hry. Jinak řečeno, domácí vedli po prvních dvaceti minutách 1:0. Zlínští vyrovnali, ale ke konci druhé třetiny neponechali Vsetínští nic náhodě a vedení si vzali zpět, a dokonce jej i navýšili. Tento okamžik však doprovodil nepříjemný moment, kdy po třetí vsetínské brance zkolaboval hostující brankář Kořének. Berani začali ve třetí části zápasu více bojovat a snížili vsetínské vedení. Na vyrovnání už nedošlo a po trefách Klímka a Frydrycha v nájezdech berou Vsacané čtyři body.

DHL Extraliga juniorů - 16. kolo - 1. část so 3.11.12:00
Berani Zlín
3:2(1:0, 2:1, 0:1 - N 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Jenáček (Klímek, Ondračka), 38. Frydrych (Jindra), 40. Jindra (Frydrych, Jenáček), rozh. náj. Klímek – 23. Pröschl (Janošek, Kočica), 51. Weintritt (Pröschl, Hefka). Rozhodčí: Kubičík – Hanzlík, Carbol. Vyloučení: 11:8 + Leška (ZLN) 10 min, Kozubík (ZLN) 5+OK. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 118. Střely na branku: 39:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

VHK ROBE Vsetín: Sachr – Lašák, Ondračka, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený – Jindra, Klímek, Zetocha, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych.
Berani Zlín: Kořének (40. Šarman) – Janošek, Hamrlík, Jaroněk, Bednařík – Kočica, Hefka, Handl, Bachánek, Pröschl, Weintritt, Lekeš, Podešva, Leška, Luža, Kozubík, Dobiáš, Fajkus, Sebera.

Zápas začal vyloučením na straně Zlína, které se však vůbec vsetínské přesilovce nepodobalo. Většina vyloučení v první třetině nebyla potrestána gólem a i po ofenzivní stránce se vždy dařilo oslabenému týmu, který si dokázal vytvořit brejkové šance. Výjimkou bylo vyloučení hostujícího útočníka Fajkuse za nesportovní chování. Nejprve nahrál Jindra Jenáčkovi do jízdy, a ten trefil vyrážečku. Při dalším kontaktu s kotoučem už se ale Šimon Jenáček nemýlil, jelikož tečí střely Daniela Klímka poslal Vsetín do vedení. Vsacané mohli toto své hubené vedení navýšit jedním z úniků, Jindra ani Frydrych se ale proti Kořénkovi neprosadili. Hostující gólman si byl ve všech těchto situacích hodně jistý svými zákroky.

Druhá třetina odstartovala další brankou z početní výhody, tentokrát na straně Zlína. Na 1:1 mohl srovnat už Janošek, jeho střela ale proletěla pouze okolo levé tyčky a na gólovou radost si tak museli Berani počkat až do střely Matěje Pröschla. Ten už kotouč posílal do odkryté brány. Vsetín měl více ze hry, na druhou stranu jej brzdila častá vyloučení. Tedy občas brzdila. Jelikož Lukáši Frydrychovi se podařilo skórovat i ve vlastním oslabení poté, co útočné pásmo vybojoval Lukáš Jindra. Situace na pravém křídle už pro Jindru nevypadala dobře, jelikož byl bráněn, všiml si ale najíždějícího Frydrycha, který jako jeden z mála dokázal tváří v tvář překonat Kořénka.

V další vyloženě gólové šanci už Frydrych se střelou zaváhal a po Ondračkově přesné přihrávce trefil boční síť. Načež se na trestnou lavici odpravil Leška. Do konce druhé třetiny zbývalo 34 sekund. Gólman Kořének dostal z bezprostřední blízkosti prudkou ránu do hlavy, po níž zůstal ležet ve svém brankovišti. Kotouč měli na hokejkách domácí a Lukáš Jindra puk poslal do dolního rohu nehlídané branky. To se samozřejmě neobešlo bez protestů zlínské strany a s trestem odešel Janošek. Po deseti odehraných sekundách byla hra vsetínským gólmanem přerušena a strhla se menší potyčka, kterou hostující kapitán Hefka neváhal řešit rovnou s hlavním sudím. Diváci se ale mezitím odvolávali k dění na druhé straně, kde Kořének po pár sekundách zkolaboval. Druhá třetina se nedohrála. Atmosféra utkání se markantně změnila.

Ve třetí třetině byl Zlín nebezpečnější než ve zbytku utkání a domácí výrazněji zahrozili až v přesilové hře. A právě početní výhoda byla tím, co přineslo další branku zápasu. Po vyloučení Jenáčka vypálil Vlastimil Hefka od modré do hloučku hráčů před brankou. Zde se kotouč různě poodrážel a z hokejky Filipa Weintritta se dostal bekhendem až do levého horního rohu. Vsetínská obrana jako by místy polevila, Zlínu už se však skórovat nepodařilo. Nálada se začala přiostřovat a přibývalo potyček, což vyvrcholilo posledním vhazováním v čase 59:59 a následnou výměnou názorů mezi Petriskou a Kočicou, jež byli zrovna na buly. Nadstavba pak dospěla až k nájezdům, kde měl rozhodující trefu Daniel Klímek, jenž byl blízko brance už v prodloužení, kde trefil horní tyčku.

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): Chvíli jsem si myslel, že to bude něco podobného jako včera, protože ta naše nedisciplinovanost je opravdu úžasná. Dneska jsem tam zase napočítal asi devět vyloučení, hlavně v závěru třetí třetiny. To bylo otřesné. Myslím si ale, že ve hře pět na pět jsme nehráli špatně a Zlín jsme přehrávali. Měli jsme hodně šancí. Pak tam byla taková hodně nepříjemná situace s gólmanem soupeře. Nejsem tady na to, abych tu situaci celou hodnotil, ale bylo to hodně nešťastné. Myslím si, že dneska vyhrálo lepší mužstvo.

Leon Wesley (PSG Berani Zlín): Utkání to bylo jako každé jiné, vyrovnané jako všechna v této soutěži. Akorát tam došlo k nějaké situaci, kdy dal soupeř gól při zranění našeho gólmana, který dostal střelu do hlavy, v podstatě nemohl chytat a ležel. Z našeho pohledu si myslíme, že nás to poškodilo. Gól byl uznaný, ale ta dorážka nebyla přímo po té trefě do hlavy, ale až s nějakým časovým odstupem. Jinak to byl zápas jako každý jiný. Soupeř měl možná trochu víc ze hry, ale my jsme opět neproměnili nějaké šance. Hlavně třeba v prodloužení, takže se pak rozhodovalo až v nájezdech, kdy měli větší štěstí.