Junioři zvládli souboj o první místo. V Šumperku se radovali hned sedmkrát

Helena Hegeďová • 11.01.2024

Junioři skvěle zvládli souboj o první místo a svůj náskok navýšili na pět bodů. Skóre v Šumperku otevřeli Valaši na konci první třetiny, ale díky povedené desetiminutovce na startu druhého dějství vedli v polovině zápasu už 5:0. Mladí Draci sice dvěma brankami snížili, ale hosté opět rychle odpověděli, čímž dali vědět, že se vítězství jen tak nevzdají. Finální trefu pak ještě Valaši přidali v poslední minutě utkání. Po dvou brankách vstřelili obránce Jan Hamřík a útočník Ondřej Hrdý.

Liga juniorů - 27. čt 11.1.18:45
HK MD Šumperk
2:7(0:1, 1:4, 1:2)

Branky a nahrávky: 31:45 Hejátko (Cekr; 5/5), 48:01 Seidenglanz (Tomeš, Izák; 5/4) – 19:32 Hamřík (Koláček, Heinrich; 5/5), 21:14 Hamřík (Juráň, L. Stodůlka; 5/4), 22:42 Koláček (L. Stodůlka, Heinrich; 5/5), 25:27 Hrdý (Kovář, Šedlbauer; 5/5), 29:35 Ostrčil (4/5), 49:08 Zedek (Juráň; 5/5), 59:29 Hrdý (Ostrčil; 5/4). Rozhodčí: Čelechovský – Bubela, Lainka. Diváci: 76. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 2:7. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:7.

HK MD Šumperk: Rygl (26. Putin) – Němec, Plhal, Zavoral, Souček, Jarmara, Slabý, Cekr – Tomeš, Jeřábek, Bařica, Lichner, Netolický, Izák, Škrabal, Haas, Seidenglanz, Hejátko, Szabó, Najman.
VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Šedlbauer, Machů, Fojtík, Hamřík, Zedek, M. Stodůlka, Herman – L. Stodůlka, Urge, Juráň, Kovář, Ostrčil, Hrdý, Koláček, Heinrich.