Junioři zvládli přestřelku s Jestřáby a drží neporazitelnost

Jan Tajzler • 19.09.2014

Vsetínská juniorka zvládla i třetí vystoupení v Lize juniorů. Za soupeře jim tentokrát byl celek LHK Jestřábi Prostějov. Hanáci se ujali vedení a první třetinu dokázali vyhrát 1:2. Jenže Vsetín nastoupil po přestávce jako vyměněný a aktivním výkonem skóre otočil. Divoká přestřelka pak přišla v závěrečné periodě, kde se vsetínský brankostroj zastavil až na desítce. Vysokou produktivitou se blýskl Michal Štědrý. Vsetín však čítá také ztrátu obránce Červínka, jenž byl po zákroku u mantinelu transportován do vsetínské nemocnice.

LJ - 3.kolo pá 19.9.13:00
LHK Jestřábi Prostějov
10:5(1:2, 2:0, 7:3)
Branky a nahrávky:17. Grygar (Zuzaník), 27. Stanislav, 30. Mikula (Štědrý, Zuzaník), 42. Mikula (Zuzaník, Kuchařík), 45. Bouda (Vaněk, Surý), 46. Bumbál (Štědrý), 51. Kuchařík (Štědrý), 56. Mikula (Štědrý), 60. Štědrý (Bumbál), 60. Stanislav (Vaněk) – 3. Langr (Medek, Mašek), 20. Hejduk, 43. Mašek (Langr), 47. Medek (Konečný, Krček), 52. Langr (Hejduk). Rozhodčí:Škach – Blaha, Švarc. Vyloučení: 7:11. Využití: 3:1. V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3, 6:3, 6:4, 7:4, 8:5, 10:5.
VHK ROBE Vsetín: Stojar (Bubela) – Španko, Surý, Bumbál, Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek, Mikula, Kuchařík, Zuzaník, Grygar, Bouda, Štědrý, Stanislav, Vaněk.
LHK Jestřábi Prostějov: Gottwald (Strašák) – Krček, Křesala, Hejduk, Liška, Krampol, Langr, Mašek, Kuncek, Dočkal, Medek, Willert, Jurík, Konečný.

Úvodní minuty utkání přinesly spoustu nepřesností na obou stranách a hrálo se převážně ve středním pásmu. Do první šance se dostali hosté z Prostějova a hned se postarali o její stoprocentní využití, to když se ve středním pásmu chopil kotouče Tomáš Langr a v tváří v tvář Stojarovi poslal svůj tým do vedení. Vsetínští pak následný euforický nápor Jestřábů ustáli a začali si vytvářet šance. Asi největší šanci srovnat měl Surý, jenž přijal přihrávku od Mikuly, ale bekhendové zakončení mu nesedlo a šlo těsně nad břevno. Prostějov zahrozil z následného protiútoku, před brankovištěm otravoval Stojara Konečný, ale vsetínský brankář jeho počínání zlikvidoval.

Vsetínu se podařilo vyrovnat v početní výhodě, Zuzaník zpoza branky našel Ondřeje Grygara, jenže dokázal kotouč procpat skulinou mezi Gottwaldovým betonem a tyčkou. Zdálo se, že první třetina skončí remízou, ale proti byl hostující Šimon Hejduk, ten se podobně jako jeho předchůdce rozjel ze středního pásma, odpor vůči němu byl nulový, a tak se dostal až před Stojara, kde zakončil přesně mezi nohy vsetínského brankáře.

Do prostřední části vstoupil Vsetín mnohem odhodlaněji než tomu bylo v úvodní třetině. Valaši dokázali svého soka z Hané zatlačit v jeho obranném pásmu. Vyrovnání viselo ve vzduchu. Nakonec se to Vsetínským podařilo v čase 26:35, kdy se hostující beci dopustili hrubé chyby v rozehrávce a Filip Stanislav nekompromisně trestal. Obrat se dostavil o necelé tři minuty později, Štědrý zavezl kotouč do útočného pásma a poté jej přihrával na najíždějícího se Josefa Mikulu, ten nejprve trefil brankovou konstrukci, ale o odražený kotouč se vydal bojovat a dopravil jej za Gottwaldova záda. Vsetínští mohli své vedení pojistit, v čase 34:59 byl nedovoleně zastaven Konopka, ale v trestném střílení vsetínský hráč neuspěl. Vzruch přinesla ještě poslední minuta prostřední části, nejprve neuspěl v tutové příležitosti Surý a z následného protiútoku se nevydařil únik Medkovi. Prostřední periodu tak ovládl domácí tým 2:0.

Třetí třetina, tak to byla horská dráha. Nejprve udeřili domácí, když vedení Valachů pojišťoval Josef Mikula. Prostějov kontroloval přesně o minutu později, nepokrytý před brankou zůstal Šimon Mašek a nadvakrát uklidil puk do brány – 3:4. Vyrovnat mohl po hrubé chybě domácího obránce Vašíčka Langr, ale na kotouč jej neuposlechl a svezl se pouze po brankové čáře. Nedáš, dostaneš, se potvrdilo záhy. Nejprve v čase 44:47 Vaněk nahodil kotouč na Gottwalda, kde jej sklepl za jeho záda Jakub Bouda. O další minut později přidali zelenožlutí šestou branku, Štědrý uvolnil svého spoluhráče Pavla Bumbála a domácí útočník vymetl růžek Gotwaldovy branky. Jestřábi se zdáli chvíli v šoku, ale již v čase 46:57 se zrodila odpověď, vsetínští napadali až příliš hluboko v útočném pásmu, a když se kotouč dostal na hůl rozjetého Robina Medka, byl Stojar proti jeho přesné trefě bezmocný.

Utkání se poté začalo čím dál víc vyhrocovat. Při hře čtyři na čtyři se Vsetínu povedlo vrátit zpět tříbrankový náskok, znovu byl u toho Michal Štědrý, tentokrát uvolnil Lukáše Kuchaříka a ten pod víko zavěsil, čímž vyhnal Gottwalda z branky a exvsetínského brankáře nahradil Patrik Strašák. Ošklivý moment utkání nastal v čase 51:37, Prostějov sice snížil zásluhou Tomáš Langra, ale v rohu kluziště zůstal zcela otřesen Tomáš Červínek. Domácí obránce se dlouho nemohl zvednout a nakonec byly přivolány nosítka, které vsetínského hráče přenesly na ošetřovnu, odkud si jej vyzvedla záchranná služba. Vsetín následně pokračoval v aktivním výkonu a v čase 55:11 se opět vyplatila spolupráce Štědrý – Mikula, druhý jmenovaný odražený kotouč napálil do odkryté branky a Vsetín vedl už 8:5. V závěru utkání se frustrování Jestřábi dopustily dvou zbytečných faulů a Vsetín plně potrestal. Zasloužené branky se v čase 59:41 dočkal Michal Štědrý a v úplně posledních vteřinách utkání přidal desátou branku Filip Stanislav. Vsetín je tak i po třetím kole zůstává neporažen.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín):
Jsme rádi za tři body, ale všechno nám to kazí zranění Tomáše Červínka, kterého tímto všichni zdravíme do nemocnice. Tomáš po zákroku necítil nohu, tak snad to bude dobré. Prostějov, byl zatím nejkvalitnější mančaft, na který jsme narazili.Hráli velmi agresivně s čímž jsme měli v první třetině velké problémy, než jsme si zvykli na vyšší tempo. Po první třetině byla bouřka v kabině. Ve druhé části jsme již hráli mnohem lépe a od té doby byli lepším týmem.Nakonec jsme dali deset gólů, což je dost, ale přesto jsme se pět minut před koncem báli o výsledek. Ve hře však stále máme velké rezervy a budeme se snažit na nich pracovat.

Ivo Horák (LHK Jestřábi Prostějov):
Přijeli jsme na vsetínskou horkou půdu. Bohužel jsme neměli mančaft kompletní a narazili jsme na velmi kvalitního soupeře. Vsetín nás přehrál jak silově, tak kombinačně a zaslouženě zvítězil. Škoda jen, že se v závěru přitrvdilo a bylo k vidění několik potyček. Soupeři samozřejmě gratuluji k vítězství a naším klukům bych chtěl poděkovat za bojovnost.