Junioři ztratili dobře rozjetý zápas a na Kladně padli v prodloužení

Radek Bařina • 22.03.2013

Nepodařený barážový zápas mají za sebou junioři Vsetína. Na Kladně prohráli v prodloužení, přestože v polovině zápasu vedli 4:1. O náskok ale Valaši bleskově přišli a nakonec mohli být rádi za remízu 5:5 po normální hrací době. Prodloužení ale začalo kladenskou přesilovkou a domácí ji v samém závěru dokázali využít. Za zaznamenání rovněž stojí, že VHK dal v v zápase šest branek, jedna ovšem nemohla být uznána, neboť její autor nebyl zapsán na soupisku! Pokud chce Vsetín ještě reálně myslet na postup, potřebuje v neděli doma bezpodmínečně porazit Ústí.

LJ - B3 pá 22.3.15:00
PZ Kladno
6:5p(0:3, 3:1, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Novák (Butor), 33. Vodička (Butor, Novák), 34. Butor (Vodička), 44. Vodička (Butor, Novák), 46. Butor (Vodička), 61. Vodička (Voráček) – 3. Daněk (Kývala, Štrbík), 10. Zvonek (Šiafutdinov), 12. Hradil (Šiafutdinov, Kajaba), 28. Kajaba (Šiafutdinov), 55. Kývala. Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 5:4, 5:5, 6:5.
PZ Kladno: Černý (12. Kameš) – Voráček, Větrovec, Tlustý, Raclavský, Dolgoš, Krpelán, Novák, Butor, Vodička, Kadlec, Veselý, Hovsepyan, Jirák, Homer, Čejka.
VHK ROBE Vsetín: Kohn – Báchor, Žák, Hradil, Žabčík T., Valentík, Koutský, Vašíček, Hryciow, Ščotka – Štrbík, Daněk, Kývala – Baroš, Tobola, Uchin – Zvonek, Šiafutdinov, Kajaba – Ondra, Gromus, Koutník.

Ivo Kyndl (PZ Kladno): „Jsme strašně rádi za ten výsledek, protože zápas v úvodu nevypadal vůbec dobře. Bohužel se začátek nevyvedl gólmanovi, a tak jsme jej po třetí brance vystřídali. S druhým gólmanem Kamešem přišel větší klid a jistota. Náš tým to vycítil a klobouk dolů před klukama, že za stavu 4:1 to nesložili a začali ještě víc makat. Škoda jen v závěru velké hrubky Vodičky, který ztratil puk a dostali jsme vyrovnávací gól na 5:5. On to však napravil v prodloužení, kdy dal krásnou branku pod víko. Děkuji celému týmu za odvedený výkon, protože konečně jsme začali hrát dobře i směrem dozadu a velkou bojovností jsme porazili favorita.“

Luboš Jenáček (Vsetín): „Pro nás je dnešní výsledek jednoznačná ztráta. Přáli jsme si dát ze začátku nějakou branku, což se nám podařilo a celkem snadno jsme se dostali do vedení 3:0. Poté jsme dostali branku, ale ihned jsme dokázali opět vstřelit branku na 4:1. Těžko se mi o zápase mluví, protože to by se nám stávat nemělo. Vést venku 0:3 v baráži by se jednoznačně mělo dovést do vítězného konce. Hokej je takový, že pokud ztratíš pokoru a přestaneš bránit, tak tě to vytrestá. Kladno má výborné útočníky, neměli co ztratit a vrhli se do útoku. Perfektně zahrál Vojta Butor, který byl snad u všech gólů. Kladno bylo na koni a otočilo zápas na 5:4. Naštěstí jsme vyrovnali, ale v závěru jsme bohužel byli neprávem vyloučení a v prodloužení domácí přesilovku sehráli velmi dobře. Vezeme z venku zase jenom bod, i když jsme měli na to vyhrát za tři body. Podobné to bylo i v Ústí. Bohužel venkovní utkání nám zatím nevychází, jak bychom chtěli. Nicméně jsme v polovině baráže, stále jsme ve hře. V neděli hrajeme s Ústím a potřebujeme vyhrát za tři body, abychom byli stále na dostřel prvnímu místu, protože jsme dnes zklamali.“