Junioři zkrotili Bílé Tygry v přesilovkách

Bronislav Havlíček, Michal Kubáň • 29.11.2005

L i b e r e c - Ve 25. kole si junioři vyšplápli na druhý celek skupiny A, Liberec, a názorně mu předvedli lekci z přesilovkové produktivity. Už ve 12. minutě se trefil Dalecký, a zpomalil tak útočné snažení Bílých Tygrů. Definitivně se rozhodlo ve 23. minutě, kdy hráli Valaši dvojnásobnou přesilovku 5 na 3. Hned v jejím úvodu se trefil Knebl a Vsetín pokračoval v přesilovce. V čase 25:52 pak pojistil vsetínskou výhru Buš. Bílí Tygři ve třetí třetině už nedokázali vstřelit Vsetínu branku, a tak si Valaši odvážejí ze severu Čech tři body. Ve čtvrtek 1.12. přívítá Vsetín na domácím ledě Pardubice.

- 25.kolo so 26.11.16:00
Bílí Tygři Liberec
0:3(0:1, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Dalecký (Hrad O.), 23. Knebl (Ostrčil), 26. Buš (Pelikán). Rozhodčí: nezadáno. Vyloučení: 7:8. navíc Peřina (LIB) 5+OK. Využití: 0:3. Střely na branku: 23:26. Průběh utkání: 0:3.
Bílí Tygři Liberec: Nedvídek - Hrach, Jaroměřský, Kájínek, Mrkvička, Pavlů, Paško, Tondr - Bacovský, Bárta, Bezděk - Hruška, Kopic, Langr - NEvyhoštěný, Peřina, Tondr, Špaček
VHK ROBE Vsetín: Štefl - Dalecký, Haschka, Hrad, Ostrčil, Pelikán, Pokora, Zapletal - Buš, Ciupa, Davídek, Hrňa, Hruška P., Kenbl, Navrátil, Podešva, Smětal, Uhlár, Varga D.
Utkání začalo svižným tempem, jezdilo se od branky k brance. První šanci si vypracovali hosté ze Vsetína. Puk, který projel podél odkryté liberecké branky, měl být spíš přihrávkou, žádný vsetínský hráč ji však nedojel. Vteřinu před koncem 11. minuty byl vyloučen liberecký obránce Kajínek a Vsetínu stačilo 6 vteřin na otevření skóre. Puk za záda libereckého gólmana dostal Dalecký. Nutno říci, že gól v liberecké síti notně zbrzdil další útočné snažení. Do konce první třetiny si Bílí Tygři nevypracovali žádnou větší šanci. A když už nějaká střela dolétla až před branku, v pohodě si s ní poradil vsetínský brankář Štefl.

Ke klíčovému momentu celého utkání došlo hned ve druhé minutě druhé třetiny, kdy byl trochu přísně vyloučen liberecký obránce Tondr na pět minut plus do konce utkání. Následně rozhodčí vyloučil dalšího libereckého hráče na dvě minuty, a tak Bílí Tygři šli do třech. Liberečtí se více než minutu úspěšně bránili vsetínským výpadům. Přesně v čase 22:40 však už neodolali a Vsetín šel do dvoubrankového vedení. Úspěšným střelcem byl Knebl. I po této brance pokračoval Vsetín v přesilovce a znovu ji využil. Na ukazateli svítil čas 25:52, když se potřetí do liberecké sítě trefil Buš.

Po této brance se hra přitvrdila. Ke gólům to však nevedlo. Ve třetí třetině se liberečtí snažili o zvrat, ale Vsetín je k ničemu vážnému nepustil.