Junioři zdolali Kometu Úvoz

Radek Bařina • 18.12.2010

Dva body za vítězství 5:2 si připsali junioři VK Vsetín v domácím souboji s Kometou Úvoz. K vítězství Valaši nakročili již v úvodní třetině, kterou vyhráli 2:0 a byť poté dovolili Kometě snížit na 2:1, nenechali si svůj náskok vzít. Ještě před druhou sirénou zvýšil svou druhou brankou v utkání Martin Valigura a poslední třetinu už domácí, v čele se spolehlivým brankářem Hromadou, ovládli a v poklidu si uhlídali vítězství.

Liga juniorů, skupina Východ - 30.kolo so 18.12.17:30
HCM Warriors Brno
5:2(2:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Martyčák (Lukeš, Ondra), 14. Valigura (Vítek), 38. Valigura (Skýba), 42. Gromus (Ondra, Martyčák), 43. Lechner (Vítek, Valigura) - 30. Novák (Sedláček T.), 57. Bednář (Lainka, Pospíšil). Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Ondra, Boháčik, Zbranek, Skýba, Klimek, Vítek, Gromus, Urban, Žabčík, Lechner, martyčák T., Valigura, Lukeš, Kozák.
HCM Warriors Brno: Guštafík (42. Bartošek) - Pospíšil, Krytinář, Najt, Novoměstský, Hemala, Lainka, Prokeš, Sedláček S., Křen, Sedláček T., Novák, Bednář, Beránek, Zavadil, Hakl, Bažant, Růžička

Do střetnutí ligy juniorů mezi domácím VHK a Kometou Úvoz vstoupili lépe hráči z Valašska. Pomohl jim k tomu Vít Krytinář, který byl již ve 3. minutě vyloučen za zdržování hry a domácí na sklonku početní výhody poprvé udeřili. Lukešovu střelu od modré vyrazil Guštafík pouze před sebe, kde se v souboji s obráncem protlačil k puku Tomáš Martyčák a přesně umístěnou střelou vrátil kotouč do branky (1:0). I po vstřelené brance byli domácí o něco nebezpečnější, Guštafík si ale poradil s pokusy Vítka, Valigury i Lechnera.

V 10. minutě si přesilovku zahrála i Kometa. Měla v ní sice velký tlak, Hromadu ale ohrožovala jen střelami od modré, které vsetínský brankář dobře viděl a bez problémů pochytal. A tak to byli znovu Vsetínští, kdo udeřil. Vítek dobrým napadáním vybojoval v útočném pásmu puk pro Valiguru. Ten si jej, ač faulován, nenechal vzít, poslal jej znovu Vítkovi, a když jeho střelu Guštafík pouze vyrazil, byl to právě Martin Valigura, kdo byl na brankovišti nejdůraznější a doklepl touš do sítě (2:0). Zbytek třetiny přinesl poměrně vyrovnaný hokej, který nepřinášel vyložené šance ani na jedné straně. Brankáři tak museli čelit jen občasným pokusům z dálky, s nimiž si ovšem bezpečně poradili. Po dvaceti minutách tak vedl tým z Valašska 2:0.

Do prostředního dějství vstoupili mnohem aktivněji hráči Komety. Od prvních střídání si vytvořili převahu a s ní přicházely i šance. Hromada v brance ale působil jistým dojmem, střely nevyrážel, a když už, chyběl hostujícím hráčům důraz před brankou. Zuby si na domácím brankáři vylámali Najt v přesilovce i Beránek při hře pět na pět. A tak až v situaci čtyři na čtyři přišla chvíle hostující radosti. Těsně před polovinou utkání přihrál Tomáš Sedláček Jakubu Novákovi, najíždějícímu ze druhé vlny a jeho tvrdá rána prošla mezi Hromadovými betony do sítě (2:1).

Obdržená branka přeci jen přinutila Valachy zvýšit obrátky. Přesilová hra sice Vsetínu nevyšla, v akci dva na jednoho pálil Vítek mimo a ani Lechnerova střela z dobré pozice mezi tři tyče nezamířila. V minutě 38. se ale domácí přeci jen dočkali uklidňující branky. Valigura vyhrál buly pro Skýbu, ten se, ač hákován, probil ke střele, kterou Guštafík vyrazil a na brankovišti byl znovu nejdůraznější Martin Valigura, který pohotově napálil touš do sítě (3:1). I po dvou třetinách si tak domácí udržovali dvoubrankové vedení.

Šance hostů na dobrý výsledek vzaly za své již v úvodu závěrečného dějství. V čase 41:08, totiž vybojoval Martyčák puk v rohu za Guštafíkovou brankou, přihrál jej Ondrovi, jehož střelu z mezikruží ještě brankář vyrazil, Gromusova dorážka už ale proklouzla Guštafíkovou výstrojí do brány (4:1). Po této brance odjel gólman Komety na střídačku, na jeho místo nastoupil Bartošek a ten již o minutu a půl později tahal další puk z branky Úvozu. Domácí nahodili při přesilové hře puk od mantinelu na bránu a před ní si nejdůrazněji počínal Ondřej Lechner, který propasíroval puk za brankovou čáru (5:1).

Domácí poté již bez větších problémů kontrolovali hru a připravili si i další šance. Klimka ovšem vychytal Bartošek a též několik Valigurových útoků na hattrick zůstalo nevyužito. Poté, co se hosté vzpamatovali z dvoubrankového nástupu Valachů, začali i oni ohrožovat svatyni svého soupeře. V polovině třetiny si dokonce na chvíli zahráli v pěti proti třem, tato přesilovka ale Kometě vůbec nevyšla. V další početní výhodě po vyloučení Martyčáka, se ale Úvoz přeci jen dočkal kosmetické úpravy skóre. V 57. minutě se před Hromadovou brankou nejlépe zorientoval Jan Bednář a doklepl puk do sítě za již bezmocným Hromadou. Na nic víc se však již hosté nezmohli, po šedesáti minutách proto slavili Vsetínští výhru v poměru 5:2. Dvěma body si tak pojistili 2. příčku v ligové tabulce.