Junioři vstoupili do baráže vítězně, Třebíč udolali ve třetí třetině

Helena Hegeďová • 31.03.2022

Valaši měli už úvodu duelu herní převahu a Třebíč hrozila hlavně z individuálních akcí a přečíslení. To však nadělalo problémy i Málkovi ve vsetínské brance a po první třetině bylo skóre nerozhodné 1:1. Domácí se do opětovného vedení dostali díky přesilovce a vše završili v poslední dvacetiminutovce, kdy se jim podařilo prolomit kouzlo třebíčského gólmana a dominanci potvrdili i počtem vstřelených branek.

Liga juniorů - B1 čt 31.3.17:30
SK Horácká Slavia Třebíč
5:2(1:1, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 24. Koláček (Broža, Ramert), 37. Horský (Liss), 48. Liss (Przybyla), 54. Bednařík (Jurek, Janíček), 57. Przybyla (Sviták, Mojžíš) – 14. Dolníček (Přidal), 58. Novák. Rozhodčí: Škach, Grygera – Kučera, Blažek. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 72:19 (21:8, 38:4, 13:7). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2.

VHK ROBE Vsetín: Málek (44. – 54. Tkadlec) – Mojžíš, Fojtík, Liss, Sýkora, Čapka, Sviták (A) – Przybyla, Broža, Ürge, Bednařík (C), Ramert, Janíček, Horský, Koláček, Jurek, Bachánek (A).
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Svoboda, Růžička, Novák, Patočka, Šplíchal – Daňhel, Dolníček, Přidal, Kotačka, Štorek, Vedral (C), Krotký, Kuba, Hrbáček.

V první třetině Baráže o Ligu juniorů se nejprve po aktivním úvodu prosadili domácí, když souhru okolo brankoviště dokončil střelou za rozpohybovaného gólmana Adam Koláček. Hosté mohli z přečíslení rychle srovnat, ale Málek si celou situaci pohlídal a Dolníčkovi dorážku k levé tyči nepovolil. Tok hry často přerušovala zakázaná uvolnění nebo ofsajdy, více šancí ale měli Vsetínští, jejichž střely končily na Vejmelkovi v třebíčské brance.

Zato Málek na druhé straně příliš práce neměl, což se zřejmě podepsalo také pod situací ve 14. minutě, kdy David Dolníček skóroval z přečíslení dva na jednoho po střele z levého kruhu do vzdálenějšího horního rohu. Od té doby to hráči na obou stranách brali na sebe spíše individuálně, ale blízko k opětovnému vedení byli Horský s Ramertem. Vsetínští si taky zahráli v početí výhodě, kterou i přes táhlý tlak nevyužili.

Druhá třetina dlouho hledala své tempo a výraznější aktivita se nakonec přiklonila ke Vsetínu. Hlavně díky přesilovým hrám. Ty se ale zprvu Valachům nedařilo využívat a Třebíč hrozila z úniků a přečíslení. Na vsetínské straně byli nejblíže gólu Ramert s Matyášem Horským a právě druhý jmenovaný se dočkal čtyři sekundy po vyloučení hostujícího Přidala za podrážení. Valaši se prosadili i v další početní výhodě, ale tato branka nebyla uznána.

Třetí část zápasu se také nesla ve znamení vyloučení, a to na obou stranách. Vsetínští šli dokonce do tří, ale stejně jako předtím soupeř dokázali Valaši tuto nevýhodu ubránit. Naopak po jedné z přesilových her si domácí ponechali svůj tlak a Richard Liss z pravého kruhu našel místo mezi brankovou konstrukcí a tělem gólmana. Vedení mohl ještě navýšit Fojtík po teči Ürgeho přihrávky nebo David Bednařík, jehož střela ale vyšla až po odpískání.

O deset sekund později si to však vsetínský kapitán vynahradil se vším všudy, když se ocitl na hranici brankoviště a prostrčil kotouč mezi Vejmelkovými betony. V závěru vítězství svého celku ještě potvrdil Petr Przybyla, který využil přesilovkového tlaku a od modré čáry prostřelil hostujícího gólmana, jenž ne jeho ránu vůbec neviděl. Poslední slovo však měli hosté, konkrétně Jakub Novák. Po výhře 5:2 si Valaši připisují první bod v barážové sérii.