Junioři vrátili Havířovu předchozí porážky, zvítězili 5:1

Lucie Krampotová • 30.01.2015

Vsetínští junioři se v pátek utkali s celkem Havířova. Po první třetině se do šaten šlo za stavu 2:0 pro domácí. V prostřední dvacetiminutovce sice hosté snížili, ale po zbytek zápasu už góly stříleli pouze Valaši. Svěřenci trenéra Romana Čechmánka ještě do druhé sirény odskočili soupeři na dvoubrankový rozdíl a ve třetím dějství si pojistili vítězství dalšími dvěma trefami. I díky dvěma brankám Lukáše Kuchaříka se Vsetínu podařilo porazit Havířov poprvé po třech zápasech.

LJ - 14NS pá 30.1.16:30
AZ Havířov
5:1(2:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 10. Lainka (Valter, Vašíček), 18. Kuchařík (Červínek), 37. Mikula (Kuchařík, Grygar), 41. Vaněk J. (Slováček, Surý), 51. Kuchařík (Hryciow, Štědrý) – 30. Fejko (Kurovský). Rozhodčí: Vaněk – Bryška, Karpíšek. Vyloučení: 8:14, navíc Kuchařík (VSE) TH nesportovní chování a Churý (HAV) OT 10 min. nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
VHK ROBE Vsetín: Stojar – Hryciow, Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek, Štědrý, J. Vaněk – Španko, Surý, Kovář, Bumbál, Mikula, Kuchařík, Lainka, Grygar, Bouda, Slováček, Stanislav, Valter.
AZ Havířov: Turšner – Chroboček, Bahounek, Regoš, Gawlas, Hendrych, Dudek, Potočný – Vyčesaný, Churý, Křibík, Korovský, Fejko, Šmíd, Taras, Macum, Polak, Heinzl, Sap, Lejčko.
Bitvu mezi Vsetínem a Havířovem rozehráli lépe domácí, když si vytvořili několik střeleckých příležitostí. V polovině první třetiny se jim i podařilo skórovat. Surý našel přihrávkou volného Petra Lainku, jenž z mezikruží přesně trefil volné místo v Turšnerově bráně. AZet se poté snažil vyrovnat, ale jejich snaha končila na jistém Stojarovi.

Udeřili tak znovu domácí. Ve středu kluziště se rozjel Lukáš Kuchařík a nabruslil si to až před branku hostů, odkud vyslal svižnou střelu zápěstím a Turšner musel lovit puk ze své klece podruhé. Hosté v závěru ještě nabídli Valachům přesilovou hru, kterou si Vsetín přenesl do druhé třetiny.

V úvodu druhé třetiny mohli Valaši vést už o tři branky, když Hryciowu ránu neudržel Turšner ve své výstroji a puk se pomalu tlačil za brankovou čáru, avšak těsně před jejím přejetím zachránil situaci obránce hostů a puk v nepřehledné situaci odhodil mimo nebezpečí. V sedmé minutě druhé periody se naskytla domácím příležitost v podobě dlouhé dvojnásobné přesilovky, kterou však pozměnil na přesilovku 4 na 3 dvouminutovým trestem domácí Červínek.

Valaši se neprosadili a hosté trestali. Sám před Stojarem se ocitl Kryštof Fejko a nekompromisně zasadil puk nad horní rameno gólmana Stojara – 2:1. Tři minuty před koncem se mohli znovu radovat domácí, když Ondřej Grygar zadovkou našel před brankou Turšnera volného Josefa Mikulu a ten si se situací poradil náramně. Puk trefil přesně pod horní tyč havířovské brány. Závěr třetiny se dohrával ve čtyřech na obou stranách, ale nic zásadního se již nestalo. I po druhé dvacetiminutovce tak byli spokojenější domácí hráči.

V úvodu třetí třetiny se znovu radovali domácí hráči. Jakub Vaněk napřáhl od modré čáry a propálil vše, co mu stálo v cestě – 4:1. Vsetín byl i nadále lepším mužstvem a jasný stav si velmi dobře hlídal. V polovině třetiny mohl náskok domácích zvýšit Hryciow, ale sám před Turšnerem minul, byl však faulován a Valaši se chystali na další početní výhodu. Tu i proměnili po minutě přesilové hry. Střelu Hryciow ještě Turšner zvládl, ale na dorážku Kuchaříka už byl krátký – 5:1.

Jméno Kuchařík chvíli později ještě sehrálo svou roli, když autor poslední branky obdržel trest ve hře a Havířov měl k dobru pětiminutovou přesilovou hru. V té však nedokázali zápas více zdramatizovat a z konečného vítězství 5:1 se tak radovali domácí hráči a nutno říct, že zaslouženě.

Roman Čechmánek (Vsetín): „Odehráli jsme solidní utkání. V zápase bylo hodně vyloučených na obou stranách, což však bylo dáno přísnějším metrem hlavního rozhodčího. V posledních dvou zápasech jde na klucích vidět pokrok a určité zlepšení ve hře. Věřím, že během přestávky ještě potrénujeme a ve zbytku sezony odehrajeme zápasy ve vyšším tempu a stejně dobře jako dnes. Za dnešní zápas zaslouží všichni hráči dík.“

Michal Janeček (Havířov): „Od začátku zápasu jsme tahali za kratší konec. Za stavu 3:1 místo abychom zabrali a šli do tlaku, tak jsme znovu zbytečně hráli v oslabení a dostali jsme čtvrtou branku. Od té doby jsme se věnovali všemu jinému než hře. Vsetín vstřelil pátou branku a bylo po zápase. Nedokázali jsme se už více dostat do tlaku. Vsetín byl lepší, dobře bruslili a já jim musím jen pogratulovat k vítězství.“