Junioři v oslabené sestavě porazili Litomyšl

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 15.09.2019

Vstup do sezóny zkomplikovalo Valachům více faktorů, jedním z nich je také četná marodka. První letošní zápas tak odehráli s třinácti hráči v poli. "Kluci jsou na několik měsíců mimo hokej," komentuje situaci trenér Petr Fojtů. Valaši však do zápasu vstoupili skvěle a uprostřed první třetiny se uvedli dvěma rychlými góly. Po polovině utkání však hra začala ztrácet svůj tvar, oba celky zapomínaly na obranu, a proto je možná trochu paradoxem, že poslední branka padla v 29. minutě. To se za Málkova záda poprvé trefili hráči Litomyšle a stav 3:1 zůstal až do konce.

Extraliga juniorů - 2.kolo ne 15.9.12:00
HC Litomyšl
3:1(2:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Pospíšil (Frimel, Zemánek), 11. Hilšer (Vavřík, Vašenka), 25. Holba (Zeman, Hilšer) – 29. Jakubec (Drbal). Rozhodčí: Hykel – Hanzlík, Bartoň.Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 128. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Kamas, Kunst, Ondračka, Zeman, Houser – Frimel, Hilšer, Vašenka, Pospíšil, Vrána, Zemánek, Holba, Vavřík.
HC Litomyšl: Kraus – Fila, Myška, Bláha, Drbal, Lipenský, Zahradník – Adámek, Háněl, Lichtag, Jakubec, Sajdl, Edl, Vytlačil, Večeřa, Svatoš.

Již od začátku utkání byla vidět převaha domácích, kteří dávali Litomyšli málo šancí na úvodní gól. Přesilovka Valachů v 5. minutě se odehrávala v jejich útočném pásmu. Ve 7. minutě dostali Vsetínští šanci, když vyvinuli na protihráče nátlak, který je dostal až k bráně, tam od levé tyčky vystřelili, avšak marně. Svou šanci zopakovali o pár minut, kdy okolo levé tyče poslal puk do brány Tadeáš Pospíšil

Další gól Vsetína přišel v 11. minutě od Adama Hilšera, jenž využil situace, kdy byl litomyšlský gólman mimo bránu. Litomyšl dostala šanci, když se na Málka, kterého v tuto chvíli nechránila obrana, hnal Večeřa. Poslední minuty první třetiny přinesly rovnou dvě vyloučení na straně domácích, a ti tak hráli v oslabení 3 na 5. Díky skvělé práci Málka a obrany se hostům nepodařilo skórovat.

Druhá třetina přinesla více střeleckých šancí Litomyšle, Málek v bráně je však s lehkostí odrazil. 25. minuta přinesla další gól Vsetína, kdy se za Krausova záda od levého kruhu trefil Adam Holba a navýšil na 3:0. Třígólový náskok domácích se však dlouho neudržel a do brány se trefil Tadeáš Jakubec

Tento gól celý tým nabudil tak, že se hra přesunula před Málka, který se musel hodně snažit, aby nepropustil žádnou soupeřovu střelu. Zápas začal být poté více vyrovnaný, protože se k puku začali čím dál častěji dostávat hosté. A nejen k puku, i šancí měli víc, těch se jim však nepodařilo využít.

Ve třetí třetině již byly síly vyrovnané. Oba celky se neustále přely o puk, a ani jedna strana si ho nedokázala udržet příliš dlouho. Ale i tak oba týmy dostávaly šance, které většinou skončily v lapačkách gólmanů. Obrana Vsetína byla ve třetí třetině obezřetnější než ve druhé a nehnala se příliš do útoku, místo toho se držela u modré.

Po oddechovém čase domácích, který následoval po ubráněném oslabení Valachů, se hra odehrávala více v útočném pásmu Vsetína. Konec zápasu byl spíš o dohrání, než složitých kombinacích.

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): V prvé řadě jsme určitě rádi za vítězství, protože to pro nás momentálně není jednoduché. Sedlo na nás snad úplně všechno. Nevím, za co nás pánbůh trestá. Těch zranění, co teď máme, navíc se tu objevila i nějaká těžší nemoc. Kluci jsou na několik měsíců mimo hokej. Některé kluky, kteří nám dneska dojeli, jsme viděli až na zápase. Taky nás bylo málo, ještě před zápasem se nám nepovedl jeden zápis, takže další hráč nemohl hrát. Doufám, že nám to do příštího zápasu nějak sedne. Za dnešní zápas určitě musím pochválit Kubu Málka v bráně, protože kdyby ho nebylo, tak by ten výsledek nebyl 3:1. O Litomyšli jsme neměli moc zpráv, dneska jsme se viděli hrát poprvé. Hrajeme sice o soutěž níž, ale jde vidět, že tam mají šikovné bojovné kluky. Je vidět, že nás nečeká žádná lehká sezóna.

Petr Pešina (HC Litomyšl): Nepřijeli jsme sem jako favoriti, favoritem je tady Vsetín. Chtěli jsme tady uhrát dobrý výsledek. Nakonec si ale myslím, že jsme tady mohli nějaký ten bod urvat.