Junioři v Chrudimi na první body nedosáhli

Helena Hegeďová • 16.09.2022

Juniorka se ke svému prvnímu zápasu vydala do Chrudimi, kde start nové sezony lépe zachytili domácí, kteří v 7. minutě vedli už 2:0. Valaši se rozhodli pro střídání gólmanů a krátce nato se ze vstřelené branky radovali i oni. Vyrovnat se jim ale v šedesáti minutách hry nepodařilo ani jednou. Na dostřel byli uprostřed druhé třetiny, ale Východočeši své vítězství pojistili brankou pět sekund před koncem utkáním. Teď je ale třeba nepovedený start hodit za hlavu, protože junioři pokračují už zítra od 14:00 zápasem v Salcburku.

Liga juniorů - 1.kolo pá 16.9.16:00
HC Chrudim
4:2(3:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Pilař (Štěpánek, Novák), 7. Macas (Dostál, Jaša), 12. Štrup (Pirner, Hemský), 60. Dvořák (Pazdera) – 8. Melenovský (Mošnička), 52. Mošnička (Hamřík). Rozhodčí: Vepřovský — Hájková, Jiruška. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:2. Diváci: 68. Střely na branku: 27:29 (10:9, 9:10, 8:10). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Chrudim: Kadlc — Beran, Pazdera, Dvořák, Sopoušek, Straka, Vaníček, Vašíček — Štrup, Jirout, Štěpánek, Pilař, Hiemer, Macas, Pirner, Hemský, Novák, Dostál, Matýs, Jaša.
VHK ROBE Vsetín: Pavlíček (7. Tkadlec) — Fojtík, Hamřík, Mlčoch, Mojžíš, Mošnička, Šedlbauer, Zedek — Budín, Fencl, Heinrich, Janíček, Juráň, Jurek, Matějíček, Melenovský, Rigo, Smetana, Stodůlka, Ürge.