Junioři si zastříleli, Porubě nasázeli osm branek

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 29.09.2019

Valaši se v utkání proti Porubě uvedli rychlou brankou z hokejky Pospíšila. Do konce třetiny přidali další dva přesné zásahy a po dvaceti minutách vedli 3:0. Za stavu 4:0 už hosté snížili, což ale domácím nemuselo vůbec vadit, jelikož byli střelecky při chuti a nedělalo jim problém své vedení ještě navýšit. Na straně Vsetína to nakonec skončilo u osmé branky a poslední slovo měli hosté, kteří se v 57. minutě prosadili z trestného střílení. Vsetínští tak z utkání šestého kola berou plný počet bodů, další zápas je čeká v pátek, a to na ledě brněnských Warriors.

Extraliga juniorů - 6.kolo ne 29.9.13:00
HC RT TORAX Poruba 2011
8:2(3:0, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Pospíšil (Vašenka, Vrána), 13. Vašenka (Pospíšil, Riedl), 14. Klímek (Hilšer, Vavřík), 24. Vavřík (Klímek, Hilšer), 30. Vavřík (Hilšer, Zeman), 34. Klímek (Hilšer), 48. Vašenka (Pospíšil, Frimel), 49. Ondračka (Klímek, Riedl) – 27. Žídek (Debnár), 57. Havlík (TS). Rozhodčí:Vaněk – Poláček, Blažek. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 131. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1, 8:2.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Holáň, Ondračka, Zeman, Riedl, Kunst – Hilšer, Pospíšil, Vašenka, Vrána, Jurek, Zemánek, Klímek, Novosad, Vavřík, Frimel.
HC RT TORAX Poruba 2011: Lambert (14. Pawlas) – Mrozek, Havlík, Debnár, Zajíc, Pitucha, Macurák – Barčák Häring, Stodůlka, Benka-Rybár, Pavlík, Morávek, Brodek, Žídek, Rambousek.

Ihned po siréně se do útoku dostali hosté, žádný gól však nevytěžili. Naopak Tadeáš Pospíšil se prosadil ve 2. minutě, kdy se před Lambertem nashromáždili hráči, vsetínskému útočníkovi stačilo jen dostrkat kotouč za brankovou čáru, a to po skvělé souhře s Vašenkou. V útoku bylo poté vidět spíše Porubu, té se však ani tentokrát nedařilo prosadit. Navýšení stavu na 2:0 se ujal Jan Vašenka střelou nad pravý beton. Asistenci si při tomto gólu připsal Pospíšil, jenž s Vašenkou v tomto zápase tvořili skvěle sehrané duo.

O necelou minutu později, přesněji ve 14. minutě, se do porubské brány trefil také Daniel Klímek. Poruba se po této brance rozhodla vyměnit gólmany. Vsetínskému celku to nijak nevadilo a hrál hlavně před Pawlasem. Konec třetiny se však odehrál na druhé straně plochy, kdy se hosté dostali do přesilovky a snažili se jí využít.

Ve druhé třetině pokračovalo oslabení domácího týmu, tomu se však podařilo nepustit svého soupeře k bráně. Ve 23. minutě měl Málek na mále, kdy se před ním vytvořil chumel. Z tohoto sevření ho vysvobodili jeho spoluhráči. Gól padl na druhé straně ledu, kdy to nejprve vypadalo na branku Klímka, porubskému gólmanovi se však kotouč zasekl mezi betony, když vyjel z brány, puk mu vypadl a Michaelu Vavříkovi už stačilo puk dostrkat do brány.

Čtyřgólový náskok domácích nevydržel dlouho a za záda Málka se prosadil Jan Žídek. Radost se u Poruby dlouho neudržela, když se Michael Vavřík opět prosadil. Skóre domácích ale nezůstalo stejné a za Pawlasova záda se prosadil Daniel Klímek.

Aktivněji hrála spíše Poruba, jež využívala všech příležitostí, které se jí naskytly. Ve 45. minutě došlo na přesilovku hostů, která skončila o minutu později, kdy se na trestné usadil i hráč Poruby. Skóre Valachů se navýšilo v 48. minutě střelou Jana Vašenky, po opětovné souhře vsetínského dua Vašenka-Pospíšil.

Chvíli nato navýšil ještě i Tom Ondračka z mezikruží. Hostům se ještě díky trestnému střílení Tomáše Havlíka podařilo snížit na šestigólový náskok Valachů. Po celý konec zápasu všichni věděli, jak toto utkání dopadne, takže se už spíše jen dohrávalo, než aktivně hrálo.

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): V prvé řadě jsme rádi za tři body. V pátek se nám v Havířově zase zranili nějací hráči, takže jsme povolali dva dorostence, kteří se toho zhostili velice dobře. Kuba Málek dneska výborně zachytal. V první třetině, když měla ještě Poruba síly, měla trošku víc ze hry, ale my jsme bouchli a dali gól. Ve druhé třetině jsme začali hrát trošku líp a ve třetí jsme to nějakým způsobem hlídali. Dneska jsme za tři body velice rádi, musíme doléčit všechny bolístky do dalších zápasů a snad to bude všechno dobré.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Hodnocení je pro nás úplně jednoduché,. Hráči Vsetína nás přehráli ve všech směrech, bylo to v důrazu ve středním pásmu i při dorážkách v brankovišti. My můžeme v zápasech s takovým soupeřem jenom sekundovat. Měli jsme taky spoustu šancí, ale to nám zas chytil soupeřův gólman, který chytal výborně. Výsledek 8:2 odpovídá průběhu hry.