Junioři si odvážejí z Liberce debakl

David Šušlík, Michal Kubáň • 27.09.2008

L i b e r e c - Vsetínská juniorka, která v pátek překvapivě vybojovala cenný bod s lídrem tabulky v Ústí nad Labem zkolabovala ve druhé části proti Liberci. Svěřenci trenéra Halouzky prohráli v této části 0:4 a již se nestačili dostat do zápasu. V závěru třetí části hrozivé skóre 0:7 poupravil Pořický s Vítkem na konečných 7:2 pro Bílé Tygry. Hlavním důvodem nevyvedeného zápasu byla početný marodka Valachů. V dalších zápasech se v pátek utkají s Mladou Boleslaví a následně v sobotu s Pardubicemi.

- 8.kolo so 27.9.
Bílí Tygři Liberec
7:2(1:0, 4:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 16. Niko, 28. Chochola (Vařecha, Lemfeld), 31. Oppelt (Skalický, Jágr), 31. Chochola (Lemfeld), 40. Hobza (Lemfeld, Chochola), 41. Šorejs (Jágr, Hobza), 42. Varga (Skalický, Liška) - 56. Pořický, 57. Vítek (Surovčík, Sýs). Rozhodčí: Jebavý - Blaha, Pouzar. Vyloučení: 11:10, navíc Oppelt (LBC) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 3:0. Diváci: 118. Střely na branku: 22:30. Průběh utkání: 7:0, 7:2.
Bílí Tygři Liberec: Micka - Niko, Drábek, Müller, Sobotka, Diviš, Hobza, Hataš - Jágr, Šorejs, Mizerík - Skalický, Liška, Varga - Vařecha, Chochola, Lemfeld - Bulíř, Vopálka, Oppelt - Kedršt.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (31. Zavadil) - Gančarčík, Šimurda, Fabián, Štindl, Kocur, Lukeš - Červenka, Plachtovič, Vávra - Martyčák, Pořický, Valigura - Vítek, Surovčík, Sýs - Kubo.
Hned druhá liberecká pětka se při svém prvním střídání dostala k několika slibným střelám, gólmana hostí ale nepřekonala. Ve čtvrté minutě byl vyloučen domácí Hobza a Vsetín měl první možnost zahrát si přesilovku. Několik střeleckých pokusů ale zvládl pochytat Micka. Po pár minutách se vylučovalo i na druhé straně. Blízko k brance měl dvakrát Daniel Skalický, také hosté se však nakonec ubránili. Ve čtrnácté minutě hrál Vsetín krátkou přesilovku pět na čtyři, respektive pět na tři, Liberečtí ale byli v obraně pozorní. V čase 15:26 se mohl Liberec radovat. Ján Niko< se na modré čáře dostal ke kotouči, vystřelil jej na branku a puk skončil za zády překvapeného Hromady. 1:0. O minutu později pálil v přesilové hře opět ze stejného místa Niko, tentokrát však úspěšný nebyl. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:0 pro Tygry.

Vsetín hrál na počátku druhé třetiny dvakrát v početní výhodě, nedařilo se mu však dostat domácí pod nějaký větší tlak, a tak se Liberec celkem v klidu ubránil. Naopak obrana hostů v čase 7:26 zaspala. Vařecha přihrál před branku zcela volnému Jakubu Chocholovi, který poslal svůj tým do dvougólového vedení. 2:0. Druhá branka dodala domácím ještě více sebevědomí a to se začalo projevovat na skóre. V čase 30:14 se znovu sám před brankou objevil tentokrát Tomáš Oppelt a střelou do horního rohu zvýšil na 3:0. O několik desítek vteřin později přidal svou druhou branku Jakub Chochola a vyhnal Petra Hromadu z branky. 4:0. Poté se na ledě přiostřilo a rozhodčí měli několikrát plné ruce práce s tím, aby dostali hráče od sebe. Když už se hosté dostali k nějaké střele, v cestě jim stál bezchybně chytající gólman Liberce, jako například při pokusu Michala Kocoura od modré. Naopak Tygrům vyšlo, na co sáhli. V čase 39:08 upravil před poslední třetinou na 5:0 Tomáš Hobza.

Domácí měli skvělý nástup i do poslední části. Po dvaačtyřiceti vteřinách se v přesilové hře po dorážce prosadil Martin Šorejs. 6:0. Když se navíc v čase 41:31 trefil přesně k tyči Branislav Varga, svítilo na ukazatelích hrozivých 7:0. Vsetín měl poté několik dobrých příležitostí ke vstřelení branky, situace dva na jednoho a později ani tři na jednoho ale nedokázal využít. Nakonec se však hosté přece jen dočkali. V čase 55:52 Peter Drábek špatně rozehrál přímo na hůl Jakuba Pořického a ten s přispěním tyče liberecké branky snížil na 7:1. Černou minutku Liberce podtrhl David Vítek, když přidal druhou branku svého týmu. 7:2. Více už ale Vsetín nestihl a Liberec tak zaslouženě zvítězil.

Jaroslav Nedvěd (Liberec): „Po první třetině, kdy jsme vedli pouze jedna nula, se kluci rozehráli, dohrávali osobní souboje a dařilo se nám střílet branky. Ve druhé třetině jsme rozhodli a zápas byl jednoznačně v naší režii.“

Josef Halouzka (Vsetín): „Včerejší utkání nás stálo hodně sil díky naší početné marodce, tak jsme přijeli do Liberce s úmyslem důsledně bránit. To se nám ale dařilo jen první třetinu. Liberec má starší, silnější kádr. Věděli jsme, že je nemůžeme fyzicky přetlačit. Navíc tu mají skvělého, velmi šikovného gólmana. Domácí hráli to, co potřebovali. My jsme chybovali hlavně ve druhé třetině, kdy se ten zápas také zlomil a byl konec.“