Junioři rozstříleli Uherské Hradiště

Václav Trávníček, Jiří Kubják • 02.10.2009

Pravou nohou vkročili do víkendového dvoukola vsetínští junioři. V pátek na domácím ledě rozstříleli soupeře z Uherského Hradiště, když po dvou gólově vyrovnaných třetinách spustili ve třetí části na Lapači brankostroj a zvítězili jednoznačně 11:2. Hattrick nastřílel uzdravený marod Marek Sýs, trefil se i další navrátilec Martin Valigura. Tým kouče Juríka uzavře dvoukolo v neděli na nově zrekonstruovaném stadionu v Přerově.

- 6.kolo pá 2.10.13:00
HC Uherské Hradiště
11:2(3:2, 2:0, 6:0)
Branky:

11. Martyčák (Vítek, Gromus), 12. Jaškin (Plachtovič, Červenka), 17. Sýs (Studený, Djorič), 29. Valigura (Sýs, Kubo), 33. Ondra (Studený), 48. Ondra (Valigura, Kubo), 49. Sýs (Djorič, Martyčák), 51. Zbranek (Martyčák, Sýs), 55. Sýs (Jaškin, Martyčák), 55. Vítek (Plachtovič, Kovář), 57. Plachtovič (Jaškin), - 13. Dvořák (Krucký, Krchňaček), 15. Hrabec (Kristýnek).

Vyloučení 4:8, Využití 3:0, V oslabení 1:0. Diváci 75
VHK ROBE Vsetín:

Hromada – Ondra, Studený, Kovář, Sadil, Jaškin, Kubo, Djorič, Červenka, Sýs, Valigura, Zbranek, Plachtovič, Lukeš, Gromus, Vítek, Martyčák.

HC Uherské Hradiště:

Zrza, od 29. minuty Hybler – Trněný, Měšťánek, Karpíšek, Krystýnek, Hrabec, Bujáček, Doležalek, Krchňáček, Němec, Krucký, Chnoutek, Bříštěla, Váňa, Dvořák, Martinec, Vašina, Rozhon.

Utkání začalo náporem Vsetína, už od první minuty vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Zrzy Michail Jaškin. O dvě minuty později se dvěma pokusy prezentoval vsetínský Kubo, ale Tomáš Zrza v brance Uherského Hradiště si s jeho pokusy poradil. V 6. minutě se před golmanem hostů ocitl nikým nepokrytý Marek Sýs, jenže jeho dorážka v brance neskončila. Prvního gólu se Vsetín dočkal v minutě 11, kdy po přihrávkách Vítka a Gromuse skóroval z prostoru mezi kruhy Martyčák. 1:0. Za minutu a 36 vteřin zvýšili valaši své vedení na 2:0. Autorem branky byl Michail Jaškin, který lehkým nahozením překonal Zrzu k pravé tyči.

Uherské Hradiště nejprve snížilo v čase 12:46 brankou Dvořáka po přihrávkách Kruckého a Krchňáčka. Za dvě minuty kapituloval Hromada v brance Vsetína podruhé, kdy vyrovnal Hrabec. V 16. minutě vyhrál Martyčák buly na Davida Vítka, ale ten svou střelou našel jen skvěle postaveného Zrzu. Za necelou minutu poté měli vsetínští své vedení zpátky. Kolem branky se parádně otočil Marek Sýs a zavěsil pod horní tyč. Hráči Uherského hradiště prověřili Hromadu ještě dvěmi pokusy, ovšem šance Karpíška a Hrabce skončili na jeho chráničích. Po první třetině se šlo do kabin za stavu 3:2 pro Vsetín.

Do druhé třetiny vstoupilo Uherské Hradiště odhodláno vyrovnat stav zápasu. Ve 23. minutě se před Hromadou ocitl Doležalek, ale narazil na betony skvělého vsetínského brankáře. Na druhé straně se Zrza zahřál při střele Michala Ondry z 26. minuty. Do obrovské šance se po nedorozumění obrany Vsetína dostal Krucký, ale Hromadu rovněž nepřekonal. Pravidlo nedáš, dostaneš se potvrdilo ve 29. minutě, kdy při přesilové hře Vsetína se trefil Valigura, který zvýšil na 4:2 a vyhnal Zrzu z branky.

V polovině zápasu napřahoval na modré čáře Michail Jaškin, ale jeho dělovka skončila mimo. Dvě minuty na to už ovšem Michal Ondra mířil přesně a tak střídající brankář Uherského Hradiště Richard Hybler inkasoval poprvé. Vsetín po této brance ožil a předváděl hezké kombinace v útočném pásmu, jenže chyběla střelba. Ve 39. minutě se na Hyblera pokoušel vyzrát Plachtovič, ale marně. Stejně tak nepochodil ani v poslední minutě druhého dějství Vítek se Studeným.

Třetí třetina už se hrála v režii Vsetína. Nejdříve Kubo s Valigurou předvedli skvělou kombinaci, jenže posledně jmenovaný útočník nedokázal správně tečovat střílenou přihrávku. Ve 43. minutě si proti šanci Krchňáčka vybruslil Hromada až téměř k modré čáře a úspěšně zasáhl. Totéž předvedl vsetínský brankář s číslem 1 o dvě minuty později, tentokráte už tak úspěšný nebyl, ale jeho hrubku napravil až jeden z domácích obránců. Právě tento moment utkání se ukázal pro hráče Uherského Hradiště jako zlomový. Hráči se už tolik nedostávali před Hromadu a tak přišel ještě větší trest.

Od 48. minuty se na Lapači s góly doslova roztrhl pytel. Nejdříve se po druhé v zápase trefil Michal Ondra a zvýšil na 6:2. Poté v čase 48:05 přidává 7. gól a svůj druhý v tomto zápase Marek Sýs, který zamířil přesně mezi nohy Hyblera. Skóre se znovu měnilo v čase 50:15, kdy Ondřej Zbranek zvýšil už na 8:2 pro domácí. Za půl minuty na to zazvonila po střele jednoho ze vsetínských hráčů tyč. V 55. minutě přihrává Martyčák Jaškinovi, jenž našel na levém křídle Marka Sýse, který dokončil svůj hattrick. 9:2 pro Vsetín. Ještě v téže minutě vstřelil desátou branku Vsetína David Vítek a v čase 56:34 ukončil brankové hody posledním gólem při vlastním oslabení Jiří Plachtovič, který beckendovým pokusem zavěsil puk po jedenácté do branky Uherského Hradiště. Zbytek zápasu se už jen dohrál a tak mohlo 75 diváků slavit úžasné vítězství Vsetína 11:2.