Junioři prohráli potřetí v řadě, tentokrát nestačili na Havířov

Miroslav Šipula • 13.11.2014

Osmnácté kolo ligy juniorů nabídlo pikantní souboj druhého se třetím týmem tabulky. Každý, kdo však očekával vyrovnanou bitvu, byl brzy vyveden z omylu. Havířovští si hned v úvodu vypracovali dvoubrankový náskok, který později ještě umocnili v poslední části třetím gólem. Vsetínu se sice podařilo snížit zásluhou Tomáše Červínka, ale domácí kontrovali dalšími dvěma zásahy. Valaši se poté v závěru zápasu nechali poslat do tří, čímž absolutně zahodili nějaké naděje na zdramatizování výsledku.

LJ - 18.kolo čt 13.11.17:45
5:1(2:0, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 4. Vyčesaný (Křibík), 9. Sap (Šmíd, Regoš), 47. Churý (Staš, Kostka), 53. Taras (Schmied, Lejčko), 55. Schmied (Potočný J.) – 48. Červínek (Vaněk, Bouda) Rozhodčí: Mikula – Bojda, Barteček. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
AZ Havířov: Kostka – Chroboček, Gawlas, Staš, Potočný V., Potočný J., Regoš – Křibík, Vyčesaný, Churý, Šmíd, Caruk, Sap, Schmied, Taras, Lejčko.
VHK ROBE Vsetín: Stojar – Řezníček, Bumbál, Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek, Mikula , Kuchařík, Španko, Surý, Grygar, Bouda, Stanislav, Vaněk.
Do utkání vletěli hosté ze Vsetína jako uragán a už po 50 odehraných vteřinách si připsali obrovskou příležitost. Brankář Kostka dokázal vyrazit střelu Vašíčka i nebezpečnou dvojdorážku Grygara. Ve 3. minutě to byli domácí, kteří si připsali první velkou šanci. Střelu Křibíka, ale vytěsnil koncem betonu Stojar. Ve 4. minutě dokázal AZ Havířov získat vedení. Křibík poslal puk Michalu Vyčesanému, který si najel na levý kruh a propálil Stojara přesnou střelou – 1:0.

V 6. minutě jel Churý sám na Stojara, ale ten jeho bekhendový blafák vytěsnil. V 9. minutě dokázal využít Havířov nabídnutou přesilovou hru. Už po 11 odehraných vteřinách tečoval Šmídovu střelu Jaroslaw Sap - 2:0.

Ve 14. minutě se dostal na levý kruh Lukáš Kuchařík, ale Kostka dokázal jeho pokus pokrýt. Na konci první třetiny se dokázal dostat tento hráč do další šance, ale Kostka opět zareagoval skvěle a puk ramenem vyrazil nad branku.

I druhá třetina nabídla řadu skvělých momentů. Na samém začátku se do dvou šancí dostal Surý, ale Kostka pokračoval v dobrém výkonu. Ke konci této periody měli hosté spoustu velkých příležitostí. Ve 36. minutě posunul Grygar puk do tandemu Kuchaříkovi, ale ani on nepřekonal havířovského brankáře. Deset sekund před koncem nevytěžili hosté nic ani z velkého závaru před domácí brankou.

První přesilovou hru třetí třetiny dokázali vsetínští hokejisté sehrát velmi dobře, vyústěním byla šance Svozílka, ale puk šel těsně mimo branku. Ve 46. minutě se dostal Bouda do ideální pozice před Kostku, ale ten dokázal puk udržet ve výstroji.

V následné přesilové hře hostů si nejprve připsal další střelecký pokus Surý, který nedopadl dobře. Naopak ve 47. minutě dokázal AZet vsítit branku ve vlastním oslabení! K puku se dostal Radomír Churý, ujel všem protihráčům a jeho střela švihem zapadla přesně do pravého růžku vsetínské svatyně – 3:0.

Jak důležitá to byla branka, se přesvědčili Havířovští o chvíli později. Vsetín totiž tuto početní výhodu nakonec v jednu branku přetavil. Rychlou střelu vyslal Vaněk, ta se odrazila od Kostky do vzduchu a pomalu padající puk dokázal ještě za letu trefit bekhendem Tomáš Červínek a snížil na 3:1.

V 50. minutě hrozil v přesilovce Havířov. Křibík vyslal dvě tvrdé střely od modré, ale obě dokázal Stojar vykrýt. V 53. minutě se navyšovalo vedení AZetu. Puk se po velkém zmatku před brankou Vsetína dostal k volnému Dominiku Tarasovi, který už jen puk nasměroval do prázdné branky – 4:1. V 55. minutě dokázal AZ využít bleskurychle početní výhodu. Od modré čáry vyslal střelu Jan Potočný, tu tečoval Dominik Schmied za už bezmocného Stojara - 5:1.

V závěru utkání se do několika šancí dostal ještě vedoucí Havířov, ale skóre se už nezměnilo. Havířov porazil Vsetín 5:1.

Michal Janeček (AZ Havířov): Dnešní utkání se mi hodnotí velmi dobře. Vyhráli jsme ho. Hráli jsme, dá se říci s favoritem, protože to je lídr soutěže. Řekli jsme si, že musíme zachytit hned zezačátku jejich nápor, také jsem hráče upozorňoval, že hrají velmi dobře v předbrankovém prostoru. Všechno se nám podařilo eliminovat, i když jsme dnes měli i trochu štěstíčka. Musím pochválit brankáře, který chytal dnes výborně. Se zápasem vládne maximální spokojenost.

Roman Čechmánek (VHK Vsetín): V první třetině jsme hráli hodně lehkovážně. Ve druhé třetině se to už zlepšilo, hráli jsme to, co bychom chtěli hrát. Bohužel místo toho abychom dali gól na 1:2, jsme po naší hrubé chybě inkasovali. Myslím si, že toto rozhodlo dnešní zápas.