Junioři prohráli potřetí v řadě, s Havířovem padli po nájezdech

Radek Bařina • 07.12.2014

Třetí prohru v řadě si připisují junioři VHK Vsetín. S Havířovem sehráli na Lapači vyrovnanou bitvu. Branky v ní přinesla jen druhá třetina. Havířovští nejprve odskočili do dvougólového trháku, přesilovkové trefy Stanislava a Červínka ale znamenaly vyrovnání. O vítězi tak nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy a v nich čtvrtá série. Domácí Vašíček trefil tyč, hostující Šmíd naopak zavěsil puk pod víko a rozhodl tak o hostující výhře 3.2.

LJ - 4NS ne 7.12.17:00
2:3sn(0:0, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 37. Stanislav, 39. Červínek (Bouda, Vaněk) – 26. Churý (Vyčesaný), 32. Heinzl (Regoš), rozh. náj. Šmíd. Rozhodčí: Kubičík – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 7:7 navíc Bouda (VSE) 10 min OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
VHK ROBE Vsetín: Stojar – Řezníček, Hryciow, Vašíček, Konopka, Červínek, Vaněk – Surý, Bumbál, Mikula, Kuchařík, Grygar, Bouda, Stanislav, Valter
AZ Havířov: Kostka – Chroboček, Gawlas, Regoš, Heinzl, Potočný – Churý, Křibík, Vyčesaný, Sap, Šmíd, Caruk, Taras, Staš, Macuh

Souboj junioru Vsetína s Havířovem přinesl v úvodu opatrnou podívanou. První zajímavější okamžik se tak datuje až do minuty 9. Mikulovu střelu hostující brankář Kostka neudržel a sérii dorážek nakonec zastavili Havířovští jen za cenu dvouminutového trestu. Přesilovka Vsetínu nevyšla, hra se však od tohoto okamžiku přeci jen rozhýbala.

V 15. minutě si početní převahu vyzkoušel i Havířov a dorážejícímu Vyčesanému chybělo málo, aby otevřel skóre utkání. Bohužel pro něj však pukem jen podepsal pravou tyč domácí klece. V 17. minutě se předvedl domácí gólman Stojar, který krásným reflexivním zákrokem vyrážečkou vytěsnil Křibíkovu pohotovou střelu z mezikruží. Vsetínští se přes dobře bránící hosty do větších šancí nedostávali, po úvodní vyrovnané dvacetiminutovce tak odcházely celky z ledu za stavu 0:0.

Druhou třetinu začali Valaši aktivněji, byli to však hosté, kdo mohl jít do vedení. Po vsetínské ztrátě puku v útočném pásmu se sám na Stojara řítil Sap, ztroskotal ale na jeho lapačce. Domácí aktivita postupně narůstala, Surý však v ideální pozici netrefil dobře puk a nevyužity zůstaly i nadějné šance Valtera a Stanislava. Ve 26. minutě už branka padla, radost ale přinesla hostům. Hned po buly pálil Vyčesaný, Stojar puk neudržel a Radomír Churý ho pohotově doklepl brány.

Branka otupila Vsetínský nápor, uklidnění hosté navíc v polovině zápasu zvýšili na 2:0. Pomohl jim k tomu čtyřminutový trest Vašíčka, jehož první část ukončil úspěšně Adam Heinzl. Ten stál přesně tam, kde stát měl a Regošovu vyraženou střelu v poklidu uklidil do prázdné brány. Dobře hrající hosté pak nepouštěli Valachy do větších šancí, zradila je však hra v oslabení. Ve 37. minutě to byl nejprve Filip Stanislav, kdo zažehl plamen vsetínské naděje. Jeho dorážku sice skvělým zákrokem vykopl Kostka, ke své smůle však poslal puk jen do Stanislavovy brusle, od níž se odrazil zpět za brankovou čáru. Krátce poté šli hosté znovu do čtyř a ani tentokráte to nedopadlo bez následků. Boudovo nahození na branku úspěšně tečoval Tomáš Červínek, který tak rozhodl o tom, že i po dvou třetinách bude skóre zápasu nerozhodné.

Třetí třetina začala přesilovou hrou Havířova, ta však zůstala nevyužita. S přibývajícími minutami se hosté stále více soustředili na defenzívu, Stojara v brance VHK tak ohrožovala jen elitní formace AZtu Churý – Křibík – Vyčesaný. Zejména Křibík byl nebezpečný - ve třetí třetině si připsal nejméně čtyři kvalitní střelecké pokusy, na Stojara však ani jednou nevyzrál. Domácí se přes výborně bránící hosty do šancí takřka nedostávali a kýženou vedoucí branku nevstřelili ani ve dlouhé přesilovce čtyři na tři. Když už se zdálo, že utkání dospěje do samostatných nájezdů, dostal se do vyložené šance Churý, Stojarův zákrok ramenem v čase 59:58 ale napravil domácí hrubku a zařídil Vsetínu alespoň bod.

Víc než jeden bod ale domácí nevybojovali, v samostatných nájezdech byli totiž úspěšnější Havířovští. Ve čtvrté sérii Vašíček trefil tyč, kdežto Jan Šmíd provedl ukázkový blafák a rozhodl tak o hostující výhře v poměru 3:2.